50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sona Erdi - Son Dakika
Spor

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sona Erdi

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sona Erdi

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun son ayağını Mark Cavendish kazandı, genel sıralamada ise Adam Yates birinci oldu.

04.05.2014 16:15

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun sekizinci ve son ayağı İstanbul-İstanbul etabını Omega Pharma-Quick Step takımından Büyük Britanyalı sporcu Mark Cavendish kazandı.

Turun sekizinci ve son gününde 20 takımdan 137 sporcunun mücadele ettiği 121 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabının galibi, bir kez daha sprint finişiyle belirlendi.

İLK SIRAYI MARK CAVENDISH ALDI

Etapta ilk sırayı, Omega Pharma-Quick Step takımından Mark Cavendish, 2 saat 35 dakikalık derecesiyle elde etti. Yarışta ikinci Cannondale takımından Elia Viviani, üçüncü ise Astana takımından Andrea Guardini oldu.

TURUN KAZANANI ADAM YATES OLDU

Ferdi genel sıralamada ise Orica GreenEDGE takımından Büyük Britanyalı Adam Yates, 30 saat 26 dakika 22 saniyelik süresiyle turun galibi oldu.

Yates, genel klasman liderine verilen "turkuaz mayo"nun sahibi olurken, Yates'i, Cofidis Solutions Credits takımından Rein Taaramae ve yine aynı takımdan Romain Hardy takip etti.

EN İYİ SPRINTER MARK CAVENDISH

Omega Pharma-QuickStep takımından Mark Cavendish, en iyi sprinter sıralamasında ilk sıradaki yerini korudu ve "yeşil mayo"yu rakiplerine bırakmadı.

KIRMIZI MAYO MARC DE MAAR'IN

Unitedhealthcare Presented By Maxxis takımından Marc De Maar ise en iyi tırmanışçıya verilen "kırmızı mayo"yu rakiplerine kaptırmadı.

BEYAZ MAYO MATTIA POZZO'NUN

Türkiye Güzellikleri primini de Neri Sottoli takımından Mattia Pozzo kazanarak, "beyaz mayo"nun sahibi oldu.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Spor 50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sona Erdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement