6 Ay Önce Boksa Başlayan Pınar, Türkiye Üçüncüsü Oldu - Son Dakika
Spor

6 Ay Önce Boksa Başlayan Pınar, Türkiye Üçüncüsü Oldu

6 Ay Önce Boksa Başlayan Pınar, Türkiye Üçüncüsü Oldu

Erzincan'da 6 ay önce boksa başlayan 18 yaşındaki Pınar Kardağ, katıldığı şampiyonada Türkiye üçüncüsü oldu.

13.01.2012 15:33

Erzincan'da 6 ay önce boksa başlayan 18 yaşındaki Pınar Kardağ, katıldığı şampiyonada Türkiye üçüncüsü oldu. Genç sporcu, hedefinin Avrupa ve Dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Gençlik Spor Kulübü antrenörü Turgut Çakır nezaretinde haftanın 5 günü yoğun bir tempoda çalışan Pınar Kardağ, 3- 9 Ocak tarihleri arasında Kayseri'de yapılan Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası'nda 81 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu. 6 ay gibi kısa sürede büyük bir başarıya imza atan Pınar Kardağ, boksu çok sevdiğini belirterek, "Altı ay önce boksa başladım. Haftanın 5 günü saatlerce antrenman yaptım ve sonuçta kısa sürede Türkiye üçüncüsü oldum. Daha fazla çalışacağım. Hedefim Avrupa ve Dünya şampiyonu olmak. İnşallah milli takıma da çağrılırım. Kendimi daha da geliştireceğim. Bu sporun herhangi bir tehlikesi yok, herkese tavsiye ediyorum" dedi.

Gençlik Spor Kulübü Boks Antrenörü Turgut Çakır ise Pınar'ın başarılı ve azimli bir sporcu olduğunu belirtti. Çakır, "Pınar Avrupa ve dünyada başarılı olacak kapasiteye sahip bir sporcu. İnşallah daha da başarılı olacak" dedi. - Erzurum

Kaynak: DHA

Son Dakika Spor 6 Ay Önce Boksa Başlayan Pınar, Türkiye Üçüncüsü Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement