Ahmet Cemal Aytaç Ölümünün 29. Yılında Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika
Spor

Ahmet Cemal Aytaç Ölümünün 29. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Ahmet Cemal Aytaç Ölümünün 29. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Beşiktaş Kulübü’nün eski futbolcularından Ahmet Cemal Aytaç vefatının 29. yılında Samsun’un Alaçam ilçesindeki mezarı başında anıldı.

06.08.2017 18:42

Beşiktaş Kulübü'nün eski futbolcularından Ahmet Cemal Aytaç vefatının 29. yılında Samsun'un Alaçam ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Beşiktaş Kulübü'nün duayenlerinden Hakkı Yeten ve Süleyman Seba ile top koşturan Ahmet Cemal Aytaç, Samsun Futbol Adamları Derneği tarafından düzenlenen törenle mezarı başında anıldı.

Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Derneği (TÜRFAD) tarafından Alaçam şehir mezarlığında düzenlenen anma törenine Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Ahmet Cemal Aytaç eşi Necmiye Aytaç, Akrabaları ve sevenleri katıldı. Ahmet Cemal Aytaç'ın öz geçmişi anlatan Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi (TÜRFAD) Gültekin Kullukçu yaptığı konuşmada, "Bugün Samsun'da Süper Kupa maçı var. Beşiktaş, Konyaspor ile oynuyor. Bugün buradaki anma merasimine Beşiktaş Kulübü'nün de Samsun'da olmasından dolayı buraya davet ettik. Bu çalışmamız 1 aylık süreç. Beşiktaş Kulübü'ne de resmi yazı yazdık. Hem ailenin ismiyle hem de Futbol Adamları Derneği olarak. Bu yıl Beşiktaş'ın vefa yılı. Biz Beşiktaş kulübünden Sayın Fikret Orman veya yönetim kurulundan birkaç kişinin gelmesini sağlamak istedik. Ama ne yazık ki bu çabamıza rağmen gerçekleştiremedik. En azından buraya bir çiçek gönderebilirlerdi. Ben bu yüzden futbol adamı olarak kınamıyorum. Ama burada olmalılardı diyorum. Biz de bugün futbolda sevgi, barış, dostluk ve en büyüğü de vefa için buradayız" dedi.

Alaçam Belediye Başkanı hadi Uyar ise, " İstanbul'da Türkiye'nin en güzide kulüplerinden olan Beşiktaş'ta hayatına devam etmiş. Sonrasında Alaçam'da bir çok katkılarda bulunmuş Ahmet Cemal Aytaç abimizin kabri başındayız. Tabii ki Beşiktaş yöneticileri davet edilmişler, gerek oğlu kanalıyla gerek Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi tarafından ama burada kendilerinin bulunamayışı bizleri memnun etmedi. Ama önümüzdeki yıllarda Samsunspor'u da Süper Lig'de görerek Beşiktaş takımının bir daha ki yıllarda Samsun'a yapacağı ziyaretlerde buradaki eksikliği giderebileceği inancı ile katılanlara teşekkür ediyor, duaların kabulünü diliyorum" diye konuştu.

Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Derneği (TÜRFAD) Başkanı Başkanı Gültekin Kullukçu tarafından günün anısına Ahmet Cemal Aytaç eşi Neçmiye Aytaç'a plaket verildi. Yapılan konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim okunarak dua yapıldı. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Ahmet Cemal Aytaç Ölümünün 29. Yılında Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement