Avustralya Açık öncesinde 24 tenisçi karantinaya alındı - Son Dakika

Avustralya Açık öncesinde 24 tenisçi karantinaya alındı

16.01.2021 11:53
Avustralya Açık öncesinde 24 tenisçi karantinaya alındı

Sezonun ilk grand slam turnuvasına katılmak için Avustralya'ya giden ve içinde Japon Kei Nishikori ile eski şampiyon Victoria Azarenka gibi önde gelen tenisçilerin de bulunduğu uçakta koronavirüs vakasına rastlanması üzerine 24 sporcu karantinaya alındı.

Avustralya Açık'ın internet sitesinde yer alan açıklamada, 67'si yolcu toplam 79 kişinin bulunduğu uçakta iki pozitif vakanın tespit edildiği, testlerinin negatif olmasına karşın 24 sporcunun 14 günlük karantinaya alındığı kaydedildi.

Los Angeles'tan Melbourne'e gelen uçakta iki kez Avustralya Açık şampiyonluğu yaşayan Belaruslu Victoria Azarenka'nın yanı sıra ABD'li Sloane Stephens ve Japon Kei Nishikori'nin de bulunduğu basına yansıdı.

8 Şubat'ta başlayacak Avustralya Açık'ta koronavirüse karşı alınan önlemler çerçevesinde, tenisçi ve takımlarının, turnuvanın 15 gün öncesinde oyunların düzenleneceği Melbourne kentine gelerek belirlenen yerlerde karantinaya girmesi gerekiyor.

YORUMLAR
500
Avustralya yeni yaptırım listesine Rus gazetecileri ve memurları ekledi Avustralya yeni yaptırım listesine Rus gazetecileri ve memurları ekledi Buz Hokeyi: Kadınlar Dünya Şampiyonası 2. Klasman Buz Hokeyi: Kadınlar Dünya Şampiyonası 2. Klasman
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Avustralya Açık öncesinde 24 tenisçi karantinaya alındı - Son Dakika


Advertisement