Beşiktaş'ın Tarihine Geçmek İstiyorum" - Son Dakika

Beşiktaş'ın Tarihine Geçmek İstiyorum"

25.07.2015 16:05
Beşiktaş'ın Tarihine Geçmek İstiyorum"

BAD Beşiktaş'ın yeni transferi Brezilyalı futbolcu Luiz Rhodolfo, siyah-beyazlı takımın eski Brezilyalı oyuncuları Zago ve Ronaldo gibi kulüp tarihine geçmek istediğini söyledi.

BAD Beşiktaş'ın yeni transferi Brezilyalı futbolcu Luiz Rhodolfo, siyah-beyazlı takımın eski Brezilyalı oyuncuları Zago ve Ronaldo gibi kulüp tarihine geçmek istediğini söyledi.

Rhodolfo, Avusturya'da kamp yapan Beşiktaş'ın kaldığı Falkensteiner Otel'de düzenlediği basın toplantısında, geçmiş yıllarda Beşiktaş'ta forma giyen Zago ve Ronaldo'nun kulüp tarihinde önemli bir yer edindiğine dikkati çekerek, "İki mükemmel stoper kulüp tarihine geçmişler. Ben de kulüp tarihine geçmek istiyorum. Bunun için kupalar kaldırmak lazım. Çok iyi kadromuz var. Ben de iyi bir başlangıç yapmak istiyorum" dedi.

Ülkesi Brezilya dışında ilk kez forma giyeceğini hatırlatan Luiz Rhodolfo, "Avrupa futbolunu yakından takip ediyorum. Oynama şeklini beğeniyorum. Avrupa'da daha önce forma giymiş Brezilyalı futbolcularla oynamışlığım var. Hazırlık maçlarında takımı tanımaya çalışacağım. Başarılı olacağıma inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ı tanıdığını vurgulayan Brezilyalı oyuncu, transfer sürecinin uzamasıyla ilgili soruyu, "Süreç bir ay sürdü. Biraz uzun oldu. Avrupa'da büyük takımda oynama hayalim vardı. Bu hayalim böylece gerçekleşti" şeklinde yanıtladı.

Futbol stiliyle ilgili bilgi veren Rhodolfo, "1,93 metre boyundayım. Hava toplarım iyidir. Önceden rakibe müdahale etmeye çalışıyorum. Topla basit oynamamız gerekiyor. Hücuma çıkarken mümkün olduğu kadar topu iyi dağıtmaya çalışırım" diye konuştu.

"Bu forma çok değerli"

Kendisini İstanbul'da karşılayan taraftarlara da teşekkür eden Luiz Rhodolfo, siyah-beyazlı formayı giymenin mutluluğunu yaşadığını ve bugün takımla ilk antrenmana çıktığını dile getirdi.

Taraftarların kendisini havalimanında karşılamasının sıra dışı olduğunu belirten Rhodolfo, "Beni çok mutlu etti. Ben de anladım ki bu forma çok değerli. Üzerine koyarak bu formayı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım" şeklinde görüşlerini aktardı.

Güneş'in oyun sistemi

Teknik direktör Şenol Güneş'in savunmayı önde kurmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Rhodolfo, şunları söyledi:

"Gremio'da da bu tarz oynuyorduk. Hocamız Avrupa'da görev almış bir hoca. Gremio'daki stoper arkadaşım da Avrupa'da oynamıştı. Biz de defans çizgisini neredeyse orta sahada kuruyorduk. Alışkın olduğum için zorlanmayacağımı zannediyorum.'

Brezilyalı stoper şu ana kadar 26 gol attığını anlatarak, "Gremio'da 2 sezonda 3 gol attım. Gremio iki sezondur Brezilya liginin en iyi defansı seçildi. Bu süre zarfında bir sezon Brezilya liginde en iyi savunma oyuncusu seçildim. Bir kere de bölgesel ligde en iyi savunma oyuncusu oldum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi başkanlık için resmi adaylık başvurusu yaptı Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi başkanlık için resmi adaylık başvurusu yaptı Volkan Tangör'den Cheerz Festival Müjdesi Volkan Tangör'den Cheerz Festival Müjdesi Atatürk'ün Milli Mücadele Ateşini Başlattığı Beşiktaş'ta 'İlk Adım Yürüyüşü' Yapıldı Atatürk'ün Milli Mücadele Ateşini Başlattığı Beşiktaş'ta 'İlk Adım Yürüyüşü' Yapıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Beşiktaş'ın Tarihine Geçmek İstiyorum' - Son Dakika


Advertisement