Dani Alves'e cinsel saldırı suçlamasıyla hapis cezası verildi - Son Dakika
Spor

Dani Alves'e cinsel saldırı suçlamasıyla hapis cezası verildi

Brezilyalı futbolcu Dani Alves, İspanya'nın Barselona kentinde bir eğlence merkezinde bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Alves'in tutuklu bulunduğu süre boyunca hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenmişti. Kararın nihai olmadığı ve Alves'in itiraz hakkının bulunduğu belirtildi.

22.02.2024 13:05  Güncelleme: 14:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Brezilya futbolunun en önemli isimlerinden biri olan Dani Alves, İspanya'da bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 1 yılı aşkın süredir tutuklu bulunuyordu. Eski futbolcunun davası sona erdi ve hakkında karar verildi. Eski futbolcu, 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ünlü futbolcu Dani Alves'e cinsel saldırı suçlamasından hapis cezası

150 BİN DOLAR PARA VE 4 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

Sevilla ve Barcelona'nın efsane futbolcularından Dani Alves, İspanya'da bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanmıştı. 1 yıldır hapiste olan ve davası geçtiğimiz günlerde sona eren Brezilyalı futbolcuyla ilgili karara varıldı.

12 yıl hapsi istenen Dani Alves, cinsel saldırı suçundan 150 bin dolar para ve 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca Alves, hapis cezasının ardından 5 yıl süreyle denetimli serbestlik cezası aldı.

Ünlü futbolcu Dani Alves'e cinsel saldırı suçlamasından hapis cezası

ALVES'İN KARARA İTİRAZ HAKKI BULUNUYOR

İspanya'daki yasal prosedür gereği mahkemenin bu kararı nihai olmazken, Alves'in önce Katalonya Adalet Yüksek Mahkemesine, daha sonra da İspanya Yüksek Mahkemesine itiraz etme hakkı bulunuyor.

Ünlü futbolcu Dani Alves'e cinsel saldırı suçlamasından hapis cezası

NE OLMUŞTU?

Barselona kentindeki bir eğlence merkezinin tuvaletinde 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak 2023'te Meksika'dan Barselona'ya geldikten sonra gözaltına alınmış, ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İfadesini üç kez değiştiren, son olarak "cinsel ilişkiyi kabul ederek, eşine karşı sadakatsizliğini gizlemek ve eşini korumak için ilk ifadelerinde yalan söylediğini" belirten 40 yaşındaki Alves, bulunduğu Brains 1 Cezaevinden güvenlik gerekçesiyle 23 Ocak'ta Brains 2 Cezaevine nakledilmişti.

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda oynayan Alves'in, tutuklanmasının ardından son olarak forma giydiği Meksika ekibi UNAM'daki sözleşmesi feshedilmişti.

Dani Alves\'e cinsel saldırı suçlamasıyla hapis cezası verildi
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Dani Alves'e cinsel saldırı suçlamasıyla hapis cezası verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement