Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Galatasaray'a şampiyonluk kupası Fenerbahçe maçının ardından verilecek - Son Dakika

Galatasaray'a şampiyonluk kupası Fenerbahçe maçının ardından verilecek

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2022-2023 sezonunda şampiyon olan Galatasaray'a, Fenerbahçe ile oynayacakları maçın ardından kupasını vereceğini açıkladı. TFF'nin açıklamasına göre, şampiyonluk kupası, Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 11. maddesi gereği, birinci olarak tamamlayan kulübe son lig müsabakası sonunda verilir. Ancak matematiksel olarak daha erken belirlenmesi halinde, ilgili kulübe ev sahibi olarak oynayacağı son lig müsabakası sonunda kupası verilir. Bu doğrultuda, Büyükekşi, 4 Haziran Pazar günü oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe maçının ardından Galatasaray'a kupasını takdim edecek.

Galatasaray\'a şampiyonluk kupası Fenerbahçe maçının ardından verilecek
02.06.2023 - 20:47,

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2022-2023 sezonunda şampiyon olan Galatasaray'a, kupasını Fenerbahçe ile oynayacakları maçın ardından verecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2022-2023 sezonunda Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray'a kupasını, Nef Stadyumu'nda Fenerbahçe ile oynayacakları maçın ardından vereceğini açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, "Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 11. maddesi gereği, Süper Lig müsabakalarını birinci olarak tamamlayan kulübe, kural olarak ilgili kulübün son lig müsabakası sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verilir. Süper Lig müsabakalarını birinci olarak tamamlayan kulübün, mevcut puan durumuna göre matematiksel olarak daha erken belirlenmesi halinde, ilgili kulübe ev sahibi olarak oynayacağı son lig müsabakası sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verilir. Bu minvalde, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 4 Haziran Pazar günü saat 19: 00'da oynanacak olan Spor Toto Süper Lig 37. hafta Galatasaray - Fenerbahçe müsabakasının ardından ilgili statü uyarınca, 2022-2023 Sezonu Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray'a kupasını takdim edecektir" denildi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Galatasaray'a şampiyonluk kupası Fenerbahçe maçının ardından verilecek - Son Dakika


Advertisement