Grekoromen Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak şampiyon oldu - Son Dakika
Spor

Grekoromen Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak şampiyon oldu

Grekoromen Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası\'nda 6 madalya kazanarak şampiyon oldu

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı, 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak toplamda 6 madalya elde etti ve takımlar şampiyonluğunu elde etti. Selçuk Can ve Alperen Berber altın madalya kazanırken, Rıza Kayaalp, Yunus Emre Başar, Ali Cengiz gümüş madalya, Murat Fırat ise bronz madalya aldı.

14.02.2024 23:00  Güncelleme: 23:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Grekoromen Güreş Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak şampiyon oldu.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Grekoromen Güreş Milli Takımı tarih yazdı. Milliler, 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak toplamda 6 madalya elde etti ve takımlar şampiyonluğunu elde etti.

Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı, 10 sporcuyla katıldığı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak grekoromen stilde 5'inci kez takımlar şampiyonu oldu. Millilerde 72 kiloda Selçuk Can ve 82 kiloda Alperen Berber altın madalya kazandı. 130 kiloda Rıza Kayaalp, 77 kiloda Yunus Emre Başar ve 87 kiloda Ali Cengiz gümüş madalyanın sahibi oldu. 67 kiloda ise Murat Fırat bronz madalya aldı. Bu madalyaların ardından grekoromende Türkiye zirvede yer aldı. - BÜKREŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Grekoromen Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak şampiyon oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement