Başkan Yardımcısının Kadın Hakemlere Sözleri Olay Oldu - Son Dakika
Spor

Başkan Yardımcısının Kadın Hakemlere Sözleri Olay Oldu

Nothumberland Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı, "Kadınların yeri evidir. Hiçbir kadın benim ligimde hakemlik yapamaz" deyince kovuldu.

29.11.2014 12:06  Güncelleme: 12:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İngiltere-İskoçya sınırında törensel bir kontluk olan Northumberland Futbol Federasyonu, kadın hakem Lucy May'e, "Kadınların yeri evidir. Siz gidin mutfakta yemek yapın" diyen başkan yardımcısı John Cummings'in görevine son verdi.

"Kadınların yeri evidir. Siz gidin mutfakta yemek yapın" dediği için 4 ay görevden men ve para cezası alan Northumberland Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı John Cummings'e bir darbe daha geldi.

John Cummings, "Hiçbir kadın benim ligimde hakemlik yapamaz" diye konuşunca federasyondan gönderildi.

4 AY MEN EDİLMİŞTİ

John Cummings, hakem seminerinde kadın hakem Lucy May'e, "Kadınların yeri evidir. Hiçbir kadın benim ligimde hakemlik yapamaz. Siz gidin mutfakta yemek yapın" dediği için 4 ay görevden men cezası almıştı. Cezanın ardından açıklamalarının bir şakadan ibaret olduğunu, ancak fikrini savunduğunu belirten Cummings'in, Northumberland Futbol Federasyonu'nun aldığı yeni kararla, görevine son verildi.

"FUTBOLDA CİNSEL AYRIMCILIĞA YER YOK"

Premier League hakem komitesi başkanı Michael Oliver'ın, John Cummings'i protesto etmek için komiteden istifa etmesi, Northumberland Futbol Federasyonu'nu da harekete geçirdi. Cinsel ayrımcılığın ve seksist açıklamaların futbolda yerinin olmadığını açıklayan federasyon, itibarlarını korumak için Cummings'e teşekkür ederek görevden alındığını ve pozisyonunun savunulamaz hale geldiğini açıkladı. Lucy May'den de özür dileyen federasyon yetkililerinin aldığı bu karar İngiltere'de büyük yankı uyandırdı.

Northumberland, İngiltere-İskoçya sınırlarında bulunan bir törensel kontluk ve 2009 yılından itibaren tek-seviyeli yerel idare olarak yönetilen bir birim olarak biliniyor.

Başkan Yardımcısının Kadın Hakemlere Sözleri Olay Oldu
Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Başkan Yardımcısının Kadın Hakemlere Sözleri Olay Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • herkesin yeri ayrı: doğru demiş helal olsun ne bu kadınlardan çektiğimiz. 38 9 Yanıtla
  • Ekrem İnci: ne güzel yaa çatır çatır adalet çatır çatır kurallar imreniyorum gıpta ile bakıyorum hayranlıkla izliyorum adaletlerini. Ayırım yok ceza ne ise o. Kim olursan ol ceza verilir ve uygulanır. Helal olsun Britanya'ya bu konuda. Bizler gibi 3. sınıf dünya ülkeri de para kimdeyse adaleti ona göre konuştururlar. Yalan mı söyledim şimdi ? 12 10 Yanıtla
  • by meçhul: adam haklı herkes kendi işini yapmalı 18 4 Yanıtla
  • yorum: BİZİM TFF DE ÇALIŞSIN HERKESİ SİNDİREBİLİR 5 0 Yanıtla

Advertisement