Moussa Sow 'evet' Dedi, Sıra... - Son Dakika
Spor

Moussa Sow 'evet' Dedi, Sıra...

Moussa Sow \'evet\' Dedi, Sıra...

Afrika Uluslar Kupası için milli takım kampında bulunan Lille'in forveti Moussa Sow, Fenerbahçe ve Türkiye'yi çok iyi tanıyan Niang ve Dia'dan bilgiler alıyor.

12.01.2012 13:50

Afrika Uluslar Kupası için milli takım kampında bulunan Lille'in forveti Moussa Sow, Fenerbahçe ve Türkiye'yi çok iyi tanıyan Niang ve Dia'dan bilgiler alıyor.

Daha önce Fenerbahçe'ye "Hayır" diyen, ilk görüşmede olumsuz yanıt veren golcü oyuncu daha sonra fikrini değiştirdi. DHA'nın haberine göre; Lille'in Senegalli golcüsü Sow, Niang ve Dia'nın da olumlu referansları sonrası sarı-lacivertlilerle yapılan son görüşmede prensipte "Evet" dedi.

Sow'a Fenerbahçe'nin ödeyeceği yıllık rakamın 3.2 milyon euro olacağı Fransız basınında yazılırken, bu oyuncu için istenen bonservis bedeli ise 12 milyon euro. Lille futbolcusunu satmaya karar verirse, Fenerbahçe'den gelecek bu parayla transfer için zemin hazırlamış olacak. Sow'un yerine düşünülen isimler ise başta Young Boys'un forveti Emmanuel Mayuka olmak üzere PSG'den Mevlüt Erdinç ve Nolan Roux.

NELER YAŞANMIŞTI?

Lille'in Yönetim Kurulu Başkanı Frederic Paquet, "Sow'un transferi ile ilgili Fenerbahçe Kulübü ile herhangi bir görüşmemiz olmadı. Açıkçası bir teklif aldık fakat Ocak ayında kimsenin takımdan ayrılmasını istemediğimizden olumlu bir yanıt vermedik. Sow kesinlikle bu takımın bir parçası ve satılması söz konusu değil" şeklinde açıklama yaparak Mouusa Sow transferinin önüne set çekmişti.

Türkiye'den yakından tanımayan Sow ise hayallerinin İngiltere Premier Lig'de oynamak olduğunu belirterek, sezon sonuna kadar Lille'de kalacağını dile getirmişti.

%%EMBEDVIDEO_2294%%

Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor Moussa Sow 'evet' Dedi, Sıra... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement