Otto Baric: Rakitic Büyük İhtimalle Türkiye Maçında Oynamayacak - Son Dakika

Otto Baric: Rakitic Büyük İhtimalle Türkiye Maçında Oynamayacak

03.09.2016 16:20

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Otto Baric, Hırvat Milli Takımı kampı için 5 günlük rötar yapan Barcelonalı Rakitic için, "Çok büyük ihtimalle Türkiye maçında oynamayacak" dedi.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Otto Baric, pazartesi günü oynanacak olan Hırvatistan- Türkiye maçını değerlendirdi. Davet almasına karşın, 29 Ağustos'ta toplanan milli takım kafilesine 5 gün çeşitli mazeretler göstererek katılmayan Barcelonalı futbolcunun durumunu değerlendiren Baric, "İyi bir milli takımımız var. İyi organize oluyor, sahada iyi mücadele ediyoruz. Ancak Ivan Rakitic Türkiye karşısında çok büyük ihtimalle oynamayacak. Bu saatten sonra kampa katılsa bile oynama ihtimali düşük. Bu da takım için çok önemli bir eksiklik olacak" dedi.

"BOŞLUĞUNUN DOLACAĞINA İNANIYORUM"

Baric şöyle devam etti: "Ancak inanıyorum ki teknik direktör Cacic, Rakitic'in yerine onun boşluğunu doldurabilecek bir oyuncuyu monte edebilecektir. Çünkü kadroda bu tip futbolculardan elinde var. Yıldız futbolcunun dışında bir başka önemli handikap da maçta seyircinin olmayacak olması. Seyircisiz tribünler de Hırvatistan adına bir diğer önemli eksiklik olacak. Bardağın dolu tarafına bakarak, bu sessiz ortamda futbolcuların birbirini daha rahat duyarak iletişim kurabileceklerini de söyleyebiliriz".

"PARİS'TEKİ MAÇTAN ZOR OLACAK"

Türkiye'nin başında iyi bir çalıştırıcının bulunduğunu da söyleyen Hırvat teknik adam, "Terim'i çok iyi tanıyorum. Bazı önemli yıldızlar kadroya alınmadı. Sanırım kendisi şu an daha çok savaşan bir takım yaratıyor. Önemli isimler olmayabilir ama yaratılan bu takımı hafife almamalıyız. Hatta şunu söylemeliyim ki, bizi Paris'tekinden daha zor bir maç bekliyor olacak" şeklinde konuştu.

SUBASIC DE YOK

Öte yandan Hırvatistan'ın birinci kalecisi olan Subasic'in Türkiye karşısında sahada yer alamayacağı ortaya çıktı. Deneyimli file bekçisinin Monaco- PSG maçında geçirdiği sakatlık nedeniyle pazartesi günkü maçta oynayamayacağı belirtildi.

(Kaynak: Milliyet)

YORUMLAR
500

Son Dakika Spor Otto Baric: Rakitic Büyük İhtimalle Türkiye Maçında Oynamayacak - Son Dakika


Advertisement