Şampiyonlar Şampiyonu Belli Oldu - Son Dakika
Spor

Şampiyonlar Şampiyonu Belli Oldu

Şampiyonlar Şampiyonu Belli Oldu

İlk gün 44 pilotun katıldığı eleme turunda başarılı olan 16 isim, Pazar günü büyük bir mücadele verdi.

20.03.2017 12:39

İlk gün 44 pilotun katıldığı eleme turunda başarılı olan 16 isim, Pazar günü büyük bir mücadele verdi. RedBull.com'un sponsorluğundaki Şampiyonlar Şampiyonası'nda Ayhancan Güven, birinciliği kazanarak 2016 Şampiyonlar Şampiyonu unvanını elde etti.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED tarafından düzenlenen RedBull.com'un sponsorluğundaki Şampiyonlar Şampiyonası organizasyonu sona erdi. İlk gün Volkicar ile gerçekleşen sıralama turlarına katılan 44 sporcu içinden 16'sı Pazar günü yarışma hakkını elde etti. Aralarında Red Bull sporcusu Yağız Avcı'nın da bulunduğu en hızlı 16 isim arasında Pazar günü gerçekleşen yarışlar sonunda en hızlı isim Şampiyonlar Şampiyonu olmayı başardı. Organizasyonun finalinde Can Tolon ile Ayhancan Güven karşı karşıya geldi. 3 kalkış sonunda rakibine 2-1 üstünlük sağlayan Ayhancan Güven 2016 Şampiyonlar Şampiyonu oldu.

İlk günün sonunda Red Bull sporcusu Yağız Avcı'nın yanı sıra Ali Türkkan, Can Tolon, Ayhancan Güven, Burak Çukurova, Orhan Avcıoğlu, Berkay Besler, Burak Başlık, Emre Hasbay, Deniz Denner, Dağhan Ünlüdoğan, Ümitcan Özdemir, Ümit Ülkü, Fatih Ayhan, Buğra Banaz ve Ahmet Burkay son 16'ya kalmayı başarmıştı.

15 yıllık bir aranın ardından düzenlenen organizasyon, drift gösterileri, motosiklet akrobasi gösterileri, Red Bull ralli simülatörü ve Retro Rally Sergisi gibi etkinlikler ile renklendi. Kariyerinde 5 kez Türkiye Ralli Şampiyonluğu kazanan Yağız Avcı'nın da katıldığı yarışta ayrıca İskender Atakan, Cem Hakko, Volkan Işık ve Serkan Yazıcı gibi eski şampiyon pilotlar da piste çıkarak organizasyona renk kattılar.

Apexmasters drift pilotları ile Ukraynalı Red Bull sporcusu Alexander Grinchuk'un showlarının yanısıra, İskender Atakan, Serdar Bostancı, Volkan Işık, Cem Hakko, Serkan Yazıcı, Ömer Tolon ve Ahmet Tarhan gibi şampiyon sporcuların da piste çıktığı organizasyonda, Ayhancan toplam değeri 200 bin TL'ye yaklaşan ödüllerin de sahibi oldu. Özel tasarım kupasını Turizm Bakanı Nabi AVCI ve TOSFED Başkanı Serkan YAZICI"dan alan Güven, Opel'den 1 yıllığına günlük kullanım için otomobil ile 2017 yılı içerisinde Red Bull davetlisi olarak Formula 1 veya WRC yarışı seyahati kazandı. Güven, ayrıca TOSFED sponsorluğunda Avrupa'da kendi klasmanında bir yarışa katılma ve öncesinde de test hakkını elde etti.

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Spor Şampiyonlar Şampiyonu Belli Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement