Zokora'dan Dobra Açıklamalar - Son Dakika
Spor

Zokora'dan Dobra Açıklamalar

Zokora\'dan Dobra Açıklamalar

Trabzonspor'un Fildişi Sahilli yıldız oyuncusu Didier Zokora, takım arkadaşlarıyla birlikte büyük zaferler ve kupalar kazanarak, kulüp ve Türk futbol tarihinde adını unutulmazlar listesine yazdırmak istediğini söyledi.

10.01.2012 11:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Trabzonspor'un Fildişi Sahilli yıldız oyuncusu Didier Zokora, takım arkadaşlarıyla birlikte büyük zaferler ve kupalar kazanarak, kulüp ve Türk futbol tarihinde adını unutulmazlar listesine yazdırmak istediğini söyledi.

Zokora, koluna "Bize Her Yer Trabzon" dövmesi yaptırmak için söz verdiğini ve kalbine kazıdığı Trabzon'u bedenine de kazımış olacağını belirtti.

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Didier Zokora Trabzonspor Dergisi'nin sorularını yanıtladı. "Küçüklüğünde hangi mesleği yapmak istiyordun ve şu an istediğin mesleği yapıyor musun ?" sorusuna yıldız oyuncu, "Küçüklüğümden beri tek hedefim günün birinde profesyonel bir futbolcu olmaktı ve ne mutlu ki altı yaşında sokaklarda başlayan futbol serüvenim mutluluklarla dolu bir serüven olarak devam ediyor" yanıtını verdi.

"Takıma çok çabuk adapte olup bizlere kendini çok sevdirdin. Futbol kariyerine Trabzonspor'da son vermek ister misin ?" şeklindeki sorusu karşısında ise Zokora, "Buraya geldiğim ilk gün söylediğim gibi Trabzon şehri ve Trabzon insanlarının kalbimde büyük bir yeri var ve buranın kariyerimdeki son durak olmasını tüm kalbimle istiyorum" ifadesini kullandı.

"Bizler senin Trabzonspor'a gelmenden çok memnunuz. Sen neler düşünüyorsun ?" sorusunu ise yıldız futbolcu, "Trabzon, futbola dair duyguların çok yoğun olarak yaşandığı bir futbol kenti, bir futbolcu için ideal bir yer. Trabzonspor kulübü tarihiyle ve geleneğiyle ülke futbolunun en önemli temsilcilerinden biri. Tüm bunları birlikte düşününce buraya gelerek çok doğru bir tercih yaptığımı bir kez daha görüyorum" diye cevaplandırdı.

"ADIMI UNUTULMAZLAR LİSTESİNE YAZDIRMAK İSTİYORUM"

Zokora, "Trabzonspor bir şehir takımı olmasına rağmen Türkiye'nin her yerinde hatta Avrupa'da bile çok sayıda taraftarı var. Bunu nasıl değerlendiriyorsun ?" sorusunu, "Taraftarlarımızın en büyük sloganı olan 'Bize Her Yer Trabzon' bu durumu yeterince iyi anlatıyor. Onlar her yerdeler ve her zaman yanımızdalar. Takim arkadaşlarımla birlikte büyük zaferler ve kupalar kazanarak kulüp tarihinde ve Türk futbol tarihinde adımı unutulmazlar listesine yazdırmak istiyorum" şeklinde yanıtladı.

Sahada kolay sinirlenmesiyle ilgili olarak ise Zokora, "Aslına bakılırsa sakin bir insanım, kasıtlı faul yapmam, adil oyuna inanırım" açıklamasını yaptı.

Trabzonspor'a gelmeden önce başka kulüplerden de teklif aldığını ifade eden yıldız oyuncu, "Sevilla sonrası Fransa veya Almanya'ya gitme olasılığım da vardı fakat başkanımızın ve hocamızın transferim konusundaki çok olumlu yaklaşımı ve ısrarı buraya gelmemi sağladı" dedi.

"KÜÇÜK BİR KENTİN ORTAYA ÇIKARTTIĞI BÜYÜK EFSANENİN BİR PARÇASIYIM"

Trabzon ve Trabzonspor hakkında neler düşündüğünün sorulması üzerine de Didier Zokora, "Küçük bir kentin ortaya çakırttığı büyük bir efsanenin parçasıyım ve bundan onur duyuyorum. Futbolu Trabzon'da bırakacağımı umut ediyorum. Şu ana kadar yaşadığım şehirler ve oynadığım takımlar Genk-Racing Genk, Saint Etienne, Londra- Tottenham, Sevilla. Buralarda da güzel günlerim oldu. Türkiye'ye geldiğimde uyum anlamında bir sorun yaşamadım. Takım içindeki arkadaşlarımın ve kulüp çalışanlarımızın yardımıyla sorunsuz

bir uyum dönemi geçirdim" diye konuştu.

Zokora, "Senin için 61 numaralı forma bir anlam ifade ediyor mu ?" sorusuna ise, "Onun çok büyük bir anlamı var, o bizim sembolümüz, imzamız." yanıtını verdi.

"Atletic Bilbao maçından önce UEFA Şampiyonlar Ligi'ne gidiş kararı açıklandığında İstanbul'da kaldığınız otelin önünde binlerce taraftar toplanmıştı. O an neler hissettin ?" şeklinde yöneltilen soruya ise yıldız oyuncu, "UEFA Avrupa Ligi yolunda çok önemli bir maçın hazırlığını yaparken Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımızı öğrenmek tarif edilmesi imkansız bir sürprizdi ve bu sürpriz gerek bizde gerek taraftarlarımızda adeta bir çılgınlık dalgasına yol açtı ve bu çılgınlığı birlikte doyasıya yaşadık" diye

cevap verdi.

"Koluna 'Bize her yer Trabzon' dövmesi yaptıracağın doğru mu ?" sorusunu ise Zokora, "Söz verdim, bunu mutlaka yapacağım ve kalbime kazıdığım Trabzon'u bedenime de kazımış olacağım" şeklinde yanıtladı. - TRABZON

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Zokora'dan Dobra Açıklamalar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement