Elon Musk'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı - Son Dakika
Teknoloji

Elon Musk'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı

Elon Musk\'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı

Elon Musk, günümüzde dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor. CoinCodex tarafından paylaşılan verilere göre Elon Musk, her bir saniyede 723 dolar kazanıyor. Bu, her gün 65 milyon 467 bin 200 dolara tekabül ediyor.

01.03.2024 22:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Elon Musk, günümüzde dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor. Popüler sosyal medya platformu X (Twitter), elektrikli araç üreticisi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX ile tanınıyor. Peki Elon Musk, bir günde kaç para kazanıyor?

Elon Musk'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı

Elon Musk, 1971 yılında Güney Afrika'da hayata gözlerini açtı. Teknoloji ve otomotiv sektörlerinde devrimci bir iş insanı olarak bilinen Musk'ın zenginliğe giden yolu, 1990'lı yıllarda internetin giderek yaygınlaşması ile başladı.

Kurucusu olduğu çevrim içi şehir rehberi yazılımı sağlayıcısı Zip2 firmasının 307 milyon dolar karşılığında satılmasıyla Musk'ın cebine ciddi bir para girdi. Ünlü iş insanı, bu parayla geçtiğimiz yıllarda PayPal, günümüzde ise Twitter olarak bilinen x.com'u kurdu.

Akabinde PayPal, 2001 yılında 1.5 milyar dolar karşılığında satıldı. Bu satıştan 165 milyon dolarlık pay alan Elon Musk, bu sermaye ile SpaceX'i kurdu ve Tesla Motors şirketine yatırım yaptı. Bu iki firmanın başarılı adımlar atması, Musk'ı milyarderler listesine soktu.

Tesla, Elon Musk yüzünden 188 milyar dolar kaybetti!

Yıllar geçtikçe daha fazla sektöre ve şirkete yatırım gerçekleştiren Elon Musk'ın serveti 2020 ile 2021 yılları arasında 20-30 milyon dolar civarındaydı. Şubat 2024 verilerine göre bu rakam, 200 milyar dolardan fazla. Yani ciddi bir artış söz konusu. Tabii bu gibi yüksek bir rakam olunca "Elon Musk kaç para kazanıyor?" sorusu da sorulmuyor değil.

CoinCodex tarafından paylaşılan verilere göre Elon Musk, her bir saniyede 723 dolar kazanıyor. Bu, her gün 65 milyon 467 bin 200 dolara tekabül ediyor. Tabii yatırımcısı olduğu şirketlerin hisse fiyatları yerinde durmadığı için bu miktar da sürekli aynı kalmıyor.

Bir saniye: 723 dolar

Bir gün: 62 milyon 467 bin 200 dolar

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Elon Musk'ın servetine sahip olsaydınız, o parayla ne yapardınız? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Teknoloji Elon Musk'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Motorola Edge 50 Ultra: Snapdragon 8s Gen 3 işlemcili özellikler sızdırıldı
  13:09 Motorola Edge 50 Ultra: Snapdragon 8s Gen 3 işlemcili özellikler sızdırıldı

  Motorola Edge 50 serisinin en üst modeli Edge 50 Ultra'nın özellikleri bugün sızıntılarla karşımıza çıktı. Snapdragon 8s Gen 3 işlemcili cihaz, 144Hz kavisli OLED ekran, 50 Megapiksel ana kamera ve 68W hızlı şarj gibi özelliklerle dikkat çekiyor. 16 Nisan'da piyasaya çıkacak olan Edge 50 Ultra, liderlik iddiasıyla geliyor.

 • 'Dijital vasiyet': Öldükten sonra sosyal medya hesaplarına ne oluyor, veri güvenliği için nasıl önlem alabiliriz?
  12:02 'Dijital vasiyet': Öldükten sonra sosyal medya hesaplarına ne oluyor, veri güvenliği için nasıl önlem alabiliriz?

  Bir kullanıcının ölümü durumunda sosyal medya hesaplarının ne olacağı konusu tartışılıyor. Bazı platformlar hesabı kapatırken, bazıları ise hesabı donduruyor ve anıtlaştırılmış hesap olarak kullanıma sunuyor. Dijital mirasın önemi ve nasıl hazırlanması gerektiği de vurgulanıyor. Ancak bu süreçlerin karmaşık olduğu ve şirketlerin ailelere daha fazla destek sağlaması gerektiği belirtiliyor.

 • Polestar, akıllı telefon pazarına giriş yapıyor
  11:10 Polestar, akıllı telefon pazarına giriş yapıyor

  Geely tarafından ucuz elektrikli otomobiller üretmek için kurulan Polestar, akıllı telefon dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Polestar Phone için yayınlanan yeni video, telefonun tasarımını gözler önüne seriyor. Meizu 21 Pro'nun yeniden markalanmış bir versiyonu olması beklenen Polestar Phone, birçok özellik sunacak. Polestar, akıllı telefon dünyasına 16 Nisan'da giriş yapacak.

 • Nothing, yeni nesil kablosuz kulaklıklarının tasarımını ve özelliklerini sızdırdı
  11:09 Nothing, yeni nesil kablosuz kulaklıklarının tasarımını ve özelliklerini sızdırdı

  Nothing, bütçe dostu ve premium olmak üzere iki model sunacağı yeni nesil kablosuz kulaklıklarının tasarımını ve özelliklerini sızdırdı. Şirketin şeffaf tasarım dilini devam ettiren üst seviye Nothing Ear, şeffaf kasalı beyaz ve siyah renklerde görünüyor. Daha uygun fiyatlı Nothing Ear (a) ise beyaz, siyah ve sarı-siyah çift ton renk seçeneğiyle ortaya çıktı. Her iki modelin özellikleri ve fiyatları da açıklandı.

 • vivo T3X Modelinin Batarya Kapasitesi Açıklandı
  09:09 vivo T3X Modelinin Batarya Kapasitesi Açıklandı

  Akıllı telefon pazarındaki payını artırmak isteyen vivo, uygun fiyatlı Android modeli vivo T3X'i tanıtmaya hazırlanıyor. vivo, T3X modelinin 6000 mAh kapasitesinde bir bataryadan güç çekeceğini doğruladı. Bu haber, vivo T3X'in teknik özellikleri hakkında merak edilenleri cevaplıyor.

 • Steam Verilerine Göre En Popüler İşlemci Markaları
  09:09 Steam Verilerine Göre En Popüler İşlemci Markaları

  Steam'in topladığı verilere göre Windows işletim sistemli bilgisayarlarda en popüler işlemci markası Intel, MacOS işletim sistemli bilgisayarlarda Apple, Linux işletim sistemli bilgisayarlarda ise AMD'dir.

 • Google Pixel 8a Tasarımı Sızdırıldı
  09:09 Google Pixel 8a Tasarımı Sızdırıldı

  Google Pixel 8a modelinin tasarımı sızdırıldı. Render görüntülerine göre telefonun dört renk seçeneği bulunacak. Tasarımı, Pixel 8 ve Pixel 7a modellerine benzer olacak. Google Pixel 8a'nın özellikleri ve fiyatı da açıklandı.

 • Epic Games, Google'a Karşı Dava Açtı: Play Store Yetkisini Kısıtlıyor
  09:09 Epic Games, Google'a Karşı Dava Açtı: Play Store Yetkisini Kısıtlıyor

  Epic Games, Google'a karşı başlattığı dava kapsamında Play Store'un yetkilerini kısıtladığını iddia etti. Şirket, Google'ın alternatif uygulama mağazalarını ve geliştirici sayfalarını ön plana çıkarmadığını, sideloading engellemesine karşı çıktığını ve yüksek komisyonlar aldığını belirtti. Epic Store, Google'ın Play Store politikalarını güncellemesini ve Android ile Play Store'u birbirinden ayırmasını talep ediyor.


Advertisement