Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu haberleri, Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu son dakika, son dakika Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu

Son Dakika Terör Ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Haberleri

Son dakika Terör Ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son terör ve örgütlü suçlar soruşturma bürosu haberleri anında burada.


 • 24.11.2023 24 Kas 10:50 İstanbul'da PKK'ya para finanse edenlere yönelik operasyon: 38 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da PKK'ya para finanse edenlere yönelik operasyon: 38 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasına para finanse eden 38 şüpheli yakalandı. Şüpheliler, ormanların yakılması ve tren hatlarına sabotaj düzenlenmesi gibi eylemlerde görevli olan sözde üyelere para sağlamıştır.

 • 24.11.2023 24 Kas 10:22 İstanbul'da PKK/KCK terör örgütüne operasyon: 38 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da PKK/KCK terör örgütüne operasyon: 38 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör ve örgütlü suçlar Soruşturma bürosu tarafından PKK/KCK terör örgütü Gençlik Yapılanması DGH içerisinde faaliyet gösteren şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda 38 şüpheli yakalandı.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:00 MOSSAD adına Türkiye'de casusluk yapan iki kişi tutuklandı

  MOSSAD adına Türkiye'de casusluk yapan iki kişi tutuklandı İsrail istihbaratı adına Türkiye'de casusluk yaptığı tespit edilen iki şüpheli tutuklandı. Şüphelilerden birinin İstanbul Havalimanı'nda yakalandığı öğrenildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 12:22 İstanbul'da DEAŞ'a yardım edenlere operasyon: 8 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da DEAŞ'a yardım edenlere operasyon: 8 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, DEAŞ Silahlı Terör Örgütü üyelerinin ailelerine yardım toplayarak finans sağlayan 8 şüpheli yakalandı.

 • 09.11.2023 09 Kas 10:27 DEAŞ Terör Örgütüne Yönelik Operasyonda 13 Şüpheli Yakalandı

  DEAŞ Terör Örgütüne Yönelik Operasyonda 13 Şüpheli Yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda 13 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • 09.11.2023 09 Kas 10:19 İstanbul'da DEAŞ operasyonunda 13 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul'da DEAŞ operasyonunda 13 şüpheli gözaltına alındı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütü DEAŞ içerisinde faaliyet yürüttüğü belirlenen 15 şüpheli tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatı üzerine gerçekleştirdikleri operasyonda 13 şüpheliyi gözaltına aldı. Arama çalışmaları ise 2 şüphelinin yakalanması için devam ediyor.

 • 07.11.2023 07 Kas 15:51 İstanbul'da göçmen kaçakçılarına operasyon: 9 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul'da göçmen kaçakçılarına operasyon: 9 şüpheli gözaltına alındı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, göçmen kaçakçılığı yapanlara yönelik düzenlenen operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon sonucunda yapılan aramalarda sahte ikamet belgesi, İstanbul Havalimanı mührü, pasaportlar ve para ele geçirildi. Arama çalışmaları devam ediyor.

 • 04.11.2023 04 Kas 17:10 İstanbul merkezli operasyonda 16 şüpheli tutuklandı

  İstanbul merkezli operasyonda 16 şüpheli tutuklandı İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 18 şüpheliden 16'sı tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 16:38 Dilan Polat ile Engin Polat soruşturmasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden 16'sı tutuklama, 2'si de adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine...

  Dilan Polat ile Engin Polat soruşturmasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden 16'sı tutuklama, 2'si de adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine... Dilan Polat ile Engin Polat soruşturmasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden 16'sı tutuklama, 2'si de adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 16:30 Son dakika! Engin ve Dilan Polat dahil 16 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

  Son dakika! Engin ve Dilan Polat dahil 16 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi Son dakika! Dilan Polat ile Engin Polat soruşturmasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden 18 kişiden 16'sı tutuklama, 2'si de adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 10:59 Dilan Polat ve Engin Polat'ın emniyetteki ifadeleri ortaya çıktı

  Dilan Polat ve Engin Polat'ın emniyetteki ifadeleri ortaya çıktı İstanbul'da yürütülen soruşturma kapsamında Dilan Polat ve Engin Polat'ın emniyette verdikleri ifadeler ortaya çıktı. Dilan Polat'ın sorgu boyunca ağladığı ve çelişkili ifadeler verdiği öğrenildi. Çift, aylık gelirlerinin 150 bin 200 bin lira olduğunu söyledi. Engin Polat ise suçlamaları reddetti. Şüphelilerin savcılığa sevk edildiği belirtildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 10:30 İfade veren Engin ve Dilan Polat suçlamaları reddederek sadece ticari yaptıklarını söyledi

  İfade veren Engin ve Dilan Polat suçlamaları reddederek sadece ticari yaptıklarını söyledi Salı günü gözaltına alınan Engin ve Dilan Polat'ın aralarında bulunduğu 18 kişi sabah erken saatlerinde adliyeye sevk edildi. Çift sorguda haklarındaki suçlamaları reddederek sadece ticaret yaptıklarını ve vergilerini ödediklerini söyledi.

 • 04.11.2023 04 Kas 09:11 Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 18 şüpheli adliyeye getirildi

  Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 18 şüpheli adliyeye getirildi Emniyetteki işlemleri tamamlanan Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 18 şüpheli sağlık kontrollerinin ardından adliyeye getirildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, çift hakkında çeşitli suçlardan soruşturma başlattı. Şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyaller ve defterlere el konuldu. Gözaltına alınan 24 kişiden 18'i adliyeye sevk edildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 08:10 Dilan ve Engin Polat çifti adliyeye sevk edildi

  Dilan ve Engin Polat çifti adliyeye sevk edildi Engin ve Dilan Polat çifti, suç gelirlerinin aklanması ve bahis oyunlarına muhalefet suçlarından dolayı gözaltına alındı. 24 şüpheliden 18'i adliyeye sevk edildi.

 • 02.11.2023 02 Kas 09:46 Futbolda dolandırıcılık davası derinleşiyor! Denizbank, eski futbolculara karşı dava açtı

  Futbolda dolandırıcılık davası derinleşiyor! Denizbank, eski futbolculara karşı dava açtı Denizbank Levent Şube Müdürü Seçil Erzan tarafından, aralarında spor dünyasının ünlü isimleri Emre Belözoğlu, Arda Turan, Selçuk İnan, Fernando Muslera, Buse Terim Bahçekapılı ve eşi Volkan Bahçekapılı'nın da bulunduğu 18 mağdurun dolandırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturma geçen hafta tamamlandı. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından karşı hamle yapan Denizbank; Selçuk İnan, Emre Çolak, Emrah Çolak ve Mert Çetin hakkında tefecilik, nitelikli dolandırıcılık, vergi kaçakçılığı iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

 • 27.10.2023 27 Eki 13:03 İstanbul'da DEAŞ operasyonunda 7 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul'da DEAŞ operasyonunda 7 şüpheli gözaltına alındı İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik yapılan operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, DEAŞ içerisinde faaliyet yürüten 9 şüpheli tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatı üzerine operasyon düzenleyerek 7 şüpheliyi yakaladı. Arama çalışmaları ise 2 şüpheli için devam ediyor.

 • 27.10.2023 27 Eki 12:25 İstanbul ve Bitlis'te PKK/KCK operasyonu: 7 kişi yakalandı

  İstanbul ve Bitlis'te PKK/KCK operasyonu: 7 kişi yakalandı İstanbul merkezli iki ilde düzenlenen terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 7 kişi yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalarını sürdürdü. Ekipler, PKK/KCK terör örgütünün KCK/TDÖ siyasal alan yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü değerlendirilen şüphelilerin Marmara Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Yardımlaşma Derneğinin etkinliklerinde aktif faaliyetlerine devam ettiğini belirledi. Ayrıca şüphelilerin terör suçlularına sahte pasaport ve evrak hazırlayarak yurt dışına illegal çıkarma işlemlerini organize ettikleri tespit edildi. Şüphelilerin kimlik ve adreslerini belirleyen ekipler, İstanbul ve Bitlis'te eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 7 şüpheli yakalanırken adreslerde yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, 2 şarjör, yasaklı yayın, örgütsel doküman ile dijital materyaller ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

 • 26.10.2023 26 Eki 20:36 TÜGVA binasına yapılan bombalı saldırıda sanığa 20 yıl hapis cezası

  TÜGVA binasına yapılan bombalı saldırıda sanığa 20 yıl hapis cezası İstanbul'da Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) binasına el yapımı bomba ile saldırı düzenlediği iddiasıyla yargılanan Besra Yalçın'a 3 ayrı suçtan 20 yıl 10 ay hapis cezası verildi. İddianamede, saldırının Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) tarafından üstlenildiği belirtildi.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:21 TÜGVA binasına bombalı saldırıda 20 yıl hapis cezası

  TÜGVA binasına bombalı saldırıda 20 yıl hapis cezası İstanbul'daki Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) binasına el yapımı bomba ile saldırı düzenlediği iddiasıyla yargılanan Besra Yalçın'a 3 ayrı suçtan 20 yıl 10 ay hapis cezası verildi. İddianamede, saldırının Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) tarafından üstlenildiği belirtildi.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:20 TÜGVA binasına yapılan bombalı saldırıda Besra Yalçın'a 20 yıl hapis cezası verildi

  TÜGVA binasına yapılan bombalı saldırıda Besra Yalçın'a 20 yıl hapis cezası verildi İstanbul Gaziosmanpaşa'daki Türkiye Gençlik Vakfı binasına el yapımı bomba ile saldırı düzenlediği iddiasıyla yargılanan Besra Yalçın'a 3 ayrı suçtan 20 yıl 10 ay hapis cezası verildi. İddianamede, saldırının Halkların Birleşik Devrim Hareketi tarafından üstlenildiği belirtildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 11:57 FETÖ Terör Örgütünün Finans Yapılanmasına Yönelik Operasyon: 7 Gözaltı

  FETÖ Terör Örgütünün Finans Yapılanmasına Yönelik Operasyon: 7 Gözaltı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ terör örgütünün güncel finans yapılanmasına yönelik 4 ayrı soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmalar sonucunda 7 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi ve İstanbul merkezli operasyon düzenlendi.

 • 24.10.2023 24 Eki 11:49 FETÖ'nün güncel finans yapılanmasına yönelik operasyon: 7 şüpheli yakalandı

  FETÖ'nün güncel finans yapılanmasına yönelik operasyon: 7 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalar çerçevesinde, FETÖ'nün güncel finans yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 2 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

 • 24.10.2023 24 Eki 11:41 İstanbul'da FETÖ operasyonunda 4 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da FETÖ operasyonunda 4 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'ye yönelik operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturma sonucunda örgüt sorumlusu olduklarına dair beyanları bulunan, ByLock kullanıcısı oldukları tespit edilen ve örgütle irtibatlı oldukları değerlendirilen 5 şüpheli belirlendi. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatı üzerine harekete geçerek 4 şüpheliyi yakaladı, 1 şüpheliyi arama çalışmaları ise devam ediyor.

 • 22.10.2023 22 Eki 23:49 Futbol dünyasını dolandırdığı iddia edilen banka müdürüne yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı

  Futbol dünyasını dolandırdığı iddia edilen banka müdürüne yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı Yüksek getirili özel fon vaadiyle pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen banka müdürü Seçil Erzan ve diğer şüpheliler hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından cezalandırılmaları talep edildi. Ayrıca, 'bankacılık zimmeti' suçundan takipsizlik kararı verilen 11 şüpheli arasında yer alan Erzan'ın, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından gerçekleşmeyen başvuru şartı nedeniyle takipsizlik kararı verildiği belirtildi.

 • 22.10.2023 22 Eki 12:05 Fatih Terim ve Arda Turan'ın da Bulunduğu Kişilerin Dolandırılması İddiasıyla İlgili Soruşturma Tamamlandı

  Fatih Terim ve Arda Turan'ın da Bulunduğu Kişilerin Dolandırılması İddiasıyla İlgili Soruşturma Tamamlandı Yüksek getirili özel fon vaadiyle birçok kişinin dolandırılması iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, şüphelilerin 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından cezalandırılmaları talep edildi.

 • 20.10.2023 20 Eki 15:50 Engin ve Dilan Polat hakkındaki terör soruşturması iddiasına avukattan yalanlama

  Engin ve Dilan Polat hakkındaki terör soruşturması iddiasına avukattan yalanlama Engin Polat ve Dilan Polat'ın avukatı, çift hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun soruşturma başlattığı iddiasını yalanladı.

 • 20.10.2023 20 Eki 09:40 İstanbul'da FETÖ operasyonunda 21 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da FETÖ operasyonunda 21 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'ye ait gaybubet evlerinde kaldığı değerlendirilen 24 şüpheli tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatı üzerine düzenledikleri operasyonda 21 şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürüldü. Diğer 3 şüpheli ise polis ekipleri tarafından aranıyor.

 • 20.10.2023 20 Eki 09:28 İstanbul'da FETÖ Üyesi 21 Şüpheli Yakalandı

  İstanbul'da FETÖ Üyesi 21 Şüpheli Yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından gerçekleştirilen operasyonda, FETÖ üyesi olduğu tespit edilen 21 şüpheli gözaltına alındı.

 • 20.10.2023 20 Eki 09:22 FETÖ Üyeleri Gaybubet Evlerinde Yakalandı

  FETÖ Üyeleri Gaybubet Evlerinde Yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından haklarında yakalama emri bulunan FETÖ/PDY örgütü üyesi 24 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 21 şüpheli gaybubet evlerinde yakalandı.

 • 19.10.2023 19 Eki 01:18 Pendik ormanında usulsüz satılan araziler havadan görüntülendi

  Pendik ormanında usulsüz satılan araziler havadan görüntülendi Pendik'te ormanlık alanlarda ağaçları kesilmesiyle açılan alanlarda usulsüz şekilde arazi satışı yapan şebeke çökertildi. Ağaçların kesilmesiyle oluşturulan araziler dron ile havadan görüntülendi. Operasyon sonucunda 25 şüpheli gözaltına alındı.

 • 18.10.2023 18 Eki 14:30 Pendik'te Ormanlık Alanlarda Ağaç Kesimiyle Açılan Yerlerde Usulsüz Arazi Satışı Yapan Şebeke Çökertildi

  Pendik'te Ormanlık Alanlarda Ağaç Kesimiyle Açılan Yerlerde Usulsüz Arazi Satışı Yapan Şebeke Çökertildi Pendik'in Göçbeyli Mahallesi'nde ormanlık alanlarda ağaç kesimi yaparak usulsüz şekilde arazi satışı yapan bir suç örgütü tespit edildi. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 25 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda çok sayıda silah, altın, para ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Ayrıca, ağaçların kesilmesiyle oluşan araziler dronlarla görüntülendi.

 • 17.10.2023 17 Eki 11:11 İstanbul'da Göçmen Kaçakçılarına Operasyon: 26 Tutuklama

  İstanbul'da Göçmen Kaçakçılarına Operasyon: 26 Tutuklama İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonlarda göçmen kaçakçılığı yaptığı iddia edilen 40 şüpheliden 26'sı tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından verilen gözaltı kararıyla şüpheliler hakkında 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme', 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma' ve 'göçmen kaçakçılığı' suçlamalarıyla işlem yapıldı. Operasyonlarda 9 araç, 45 uyku tulumu, 2 tel kesme aparatı, 1 merdiven, 1 bot ve 1 yelkenli tekne ele geçirildi.

 • 17.10.2023 17 Eki 10:29 DEAŞ'a para transferi sağlayan 17 şüpheli yakalandı

  DEAŞ'a para transferi sağlayan 17 şüpheli yakalandı DEAŞ Silahlı Terör Örgütü mensuplarına para transferi sağladıkları iddia edilen 17 şüpheli yakalandı.

 • 15.10.2023 15 Eki 13:02 Dilan Polat ve eşi Engin Polat'a suç örgütü soruşturması! Suçlamalar ve şirketler tek tek sıralandı

  Dilan Polat ve eşi Engin Polat'a suç örgütü soruşturması! Suçlamalar ve şirketler tek tek sıralandı Yayınladığı videolar ve "Vergi kaçırma" iddialarıyla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun soruşturma yaptığı ortaya çıktı. Polat çifti hakkında "Suç örgütü kurmak ve yönetmek", "Suç örgütüne üye olmak", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak" ve "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" olmak üzere 4 ayrı suçtan soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

 • 05.10.2023 05 Eki 09:38 İstanbul'da PKK'ya yönelik operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul'da PKK'ya yönelik operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yapılan soruşturma kapsamında, terör örgütü PKK içerisinde faaliyet yürüttüğüne dair istihbari bilgi bulunan 7 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatıyla harekete geçerek belirlenen adreslere düzenledikleri operasyonda 5 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürülürken, diğer 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 20:27 Şahinler suç örgütünün lideri olduğu öne sürülen Mehmet Şahin tutuklandı

  Şahinler suç örgütünün lideri olduğu öne sürülen Mehmet Şahin tutuklandı İstanbul'da Şahinler suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün lideri olduğu iddia edilen Mehmet Şahin dahil 22 şüpheli tutuklandı. Soruşturma sonucunda örgütün yöneticileri ve üyelerinin karıştığı 18 eylem tespit edilmişti. Operasyonlar sonucunda gözaltına alınan şüphelilerden 22'si tutuklandı, 18'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 03.10.2023 03 Eki 09:28 Şahinler suç örgütü lideri dahil 22 şüpheli tutuklandı

  Şahinler suç örgütü lideri dahil 22 şüpheli tutuklandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Şahinler olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda aralarında örgüt lideri Mehmet Şahin'in de bulunduğu 22 şüpheli tutuklandı. Soruşturma çerçevesinde toplam 18 eylem tespit edilmiş ve şüphelilerin yakalanması için 7 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmişti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 09:56 Şahinler suç örgütüne yönelik operasyonda 39 şüpheli yakalandı

  Şahinler suç örgütüne yönelik operasyonda 39 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Şahinler olarak bilinen suç örgütüne yönelik 7 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 39 şüpheli gözaltına alındı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 08:23 İstanbul'da DEAŞ operasyonunda 12 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul'da DEAŞ operasyonunda 12 şüpheli gözaltına alındı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütü DEAŞ içerisinde faaliyet yürüten 14 şüpheli tespit edildi. Savcılığın gözaltı kararı vermesinin ardından, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi ve 12 şüpheli yakalandı. Arama çalışmaları ise devam ediyor.

 • 22.09.2023 22 Eyl 09:01 İstanbul'da MLKP'ye yönelik operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul'da MLKP'ye yönelik operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütü MLKP'ye üye 18 şüpheli tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatı üzerine harekete geçerek kent genelinde belirlenen 13 adrese operasyon düzenledi. Operasyonda 12 zanlı gözaltına alındı ve emniyete götürüldü. Ekipler, diğer 6 şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • 22.09.2023 22 Eyl 08:55 İstanbul'da MLKP terör örgütüne yönelik operasyonda 12 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da MLKP terör örgütüne yönelik operasyonda 12 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, MLKP silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranan 18 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi. İstanbul'un 13 ayrı adresinde gerçekleştirilen operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • 19.09.2023 19 Eyl 10:36 İstanbul'da PYD/YPG Üyesi 5 Şüpheli Yakalandı

  İstanbul'da PYD/YPG Üyesi 5 Şüpheli Yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen operasyon sonucunda, terör örgütü PYD/YPG üyesi oldukları belirlenen 5 yabancı uyruklu şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar sırasında şüphelilere ait dijital materyallere el konuldu ve diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • 19.09.2023 19 Eyl 10:31 İstanbul'da PYD/YPG Üyelerine Operasyon: 5 Şüpheli Yakalandı

  İstanbul'da PYD/YPG Üyelerine Operasyon: 5 Şüpheli Yakalandı PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü'nün Suriye uzantısı PYD/YPG içerisinde silahlı faaliyet yürüttükleri iddia edilen şüphelilere yönelik İstanbul'un 6 ilçesinde düzenlenen operasyonda 5 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda şüphelilere ait dijital materyallere el konuldu.

 • 13.09.2023 13 Eyl 11:10 İstanbul merkezli FETÖ operasyonunda 8 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul merkezli FETÖ operasyonunda 8 şüpheli gözaltına alındı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'nün ankesörlü telefonlarla iletişim kuran üyelerinin yakalanması için operasyon düzenlendi. Operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı ve diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • 12.09.2023 12 Eyl 20:07 Şişli'de DHKP/C operasyonunda yakalanan 10 şüpheliden 2'si tutuklandı

  Şişli'de DHKP/C operasyonunda yakalanan 10 şüpheliden 2'si tutuklandı İstanbul Şişli'de bulunan İdil Kültür Merkezi'nde terör örgütü DHKP/C'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. İdil Kültür Merkezi'nde yapılan aramalarda örgüte ait yasaklı yayınlar ve silahlar bulundu.

 • 12.09.2023 12 Eyl 20:01 Şişli'de DHKP-C operasyonu: 2 şüpheli tutuklandı

  Şişli'de DHKP-C operasyonu: 2 şüpheli tutuklandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Şişli'de bulunan İdil Kültür Merkezi'ne düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. İdil Kültür Merkezi'nde DHKP-C silahlı terör örgütünün faaliyetlerine dair deliller bulunmuştu.

 • 09.09.2023 09 Eyl 09:07 Eyüpsultan'da Sosyal Medya Üzerinden Silah Kaçakçılığı Operasyonu

  Eyüpsultan'da Sosyal Medya Üzerinden Silah Kaçakçılığı Operasyonu İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Eyüpsultan'da düzenlediği 3 ayrı operasyonda sosyal medya üzerinden silah kaçakçılığı yapan 9 şüpheliyi yakaladı. Operasyonlarda 23 çeşitli çap ve markada tabanca ele geçirildi.

 • 08.09.2023 08 Eyl 18:49 İstanbul'da DHKP-C'ye operasyon: 10 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da DHKP-C'ye operasyon: 10 şüpheli yakalandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından, silahlı terör örgütü DHKP-C'nin faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, Şişli'de bulunan İdil Kültür Merkezi'ne operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı ve çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

 • 08.09.2023 08 Eyl 17:45 DHKP-C'ye yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı

  DHKP-C'ye yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı İstanbul'da terör örgütü DHKP-C'ye yönelik yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Operasyonda zırhlı kapılar kesilerek içeri giren ekipler, çok sayıda örgütsel döküman ele geçirdi.

 • 08.09.2023 08 Eyl 16:58 İstanbul'da DHKP-C'ye operasyon: 10 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul'da DHKP-C'ye operasyon: 10 şüpheli gözaltına alındı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yapılan operasyonda, DHKP-C silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar yapıldığı belirlendi. Şişli'deki İdil Kültür Merkezi'ne düzenlenen operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı ve çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Advertisement