Artos Dağı'nın zirvesi beyaza büründü - Son Dakika
Yaşam

Artos Dağı'nın zirvesi beyaza büründü

Van'da, bir haftadan buyana belli aralıklarla devam eden yağmur yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bırakırken, Artos Dağı'nın zirvesi beyaza büründü. Van'ın doğal güzellikleri ve yüksek kesimlerine gelen mevsimin ilk kar haberi, bölgedeki insanlar ve doğaseverler için sevinç kaynağı oldu.

21.10.2023 11:45  Güncelleme: 11:52

- Artos Dağı'nın zirvesi beyaza büründü

VAN - Van'da, bir haftadan buya buyana belli aralıklarla devam eden yağmur yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bırakırken, Artos Dağı'nın zirvesi beyaza büründü.

Van'ın doğal güzellikleri ve yüksek kesimlerine gelen mevsimin ilk kar haberi, bölgedeki insanlar ve doğaseverler için sevinç kaynağı oldu. Pazartesi günü belli aralıklarla başlayan yağmur şehir merkezinde etkili olurken, yüksek rakımlı dağlarda kar yağışıyla yer değiştirdi. Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan ve Kavuşahap Dağları'nın uzantısı olan 3 bin 537 rakımlı Artos Dağı ve Bahçesaray yolu üzerinde bulunan Türkiye'nin en yüksek geçidi olan Karabet Geçidi, beyaza büründü. Kar yağışıyla birlikte bölgede hava sıcaklıkları önemli bir düşüş yaşadı. Karın yavaşça yere örtmesiyle, Van'ın doğal güzellikleri daha da büyüleyici hale geldi. Artos Dağı'nın zirvesi ve Karabet Geçidi, karla kaplanarak kartpostallık manzaralar oluşturdu.

Artos Dağı\'nın zirvesi beyaza büründü
Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Artos Dağı'nın zirvesi beyaza büründü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement