Erciş'te Dünya Temizlik Günü etkinliği - Son Dakika
Yaşam

Erciş'te Dünya Temizlik Günü etkinliği

Erciş\'te Dünya Temizlik Günü etkinliği

Erciş'te 21 Eylül Dünya Temizlik Günü anısına düzenlenen temizlik etkinliği, Erciş deniz feneri çevresinde gerçekleştirildi. Etkinlikte, plastik, cam, metal, kağıt, karton, sigara izmariti ve diğer atıklar toplandı ve imha edilmek üzere Erciş Belediyesi ekipleri tarafından alındı. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, etkinliğe katılan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, temiz bir çevre bırakmak için farkındalık oluşturmanın önemine vurgu yaptı. Etkinliğe, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, Erciş İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Onur Akyüz, Erciş Emniyet Müdürü Süleyman Trak, kurum amirleri, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

21.09.2023 22:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erciş'te Dünya Temizlik Günü etkinliği

VAN - Erciş'te 21 Eylül Dünya Temizlik Gününün anlamına dokunmak adına temizlik etkinliği düzenledi.

Dünya Temizlik Günü etkinliği Erciş deniz feneri çevresindeki alanda gerçekleştirilen temizlik çalışmasıyla birlikte farkındalık mesajı verildi.

Temizlik etkinliği çerçevesinde toplanan; plastik, cam, metal, kağıt, karton, sigara izmariti ve diğer atıklar daha sonra imha edilmek üzere Erciş Belediyesi ekipleri tarafından alındı.

Etkinliğe katılan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu; bugün 21 Eylül Dünya temizlik günü çerçevesinde ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarımızla Milli Eğitim, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüz, gençlik merkezimiz, belediyemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, ticaret ve sanayi odamız gibi birçok kuruluşun katkılarıyla bugün bir farkındalık oluşturmak için aynı zamanda gelecek nesillere, çocuklarımıza, dünyamıza, her canlıya temiz bir çevre bırakmak için bir farkındalık etkinliği oluşturduk. Bugün de Erciş ilçemizde bulunan Fener Alayı çevresinde temizlik etkinliği yap. Bu etkinlikte emeği geçen paydaşlara, kurumlara ve özellikle geleceğimizin teminatı sevgili gençlere teşekkür ediyoruz. Çünkü biz bu temiz çevreyi gençlerimize bırakmak istiyoruz. Dünyamıza bırakmak istiyoruz ve bu tabana yaymamız gerekiyor bu farkındalıkları. O yüzden bu etkinliklerimiz artarak devam edecektir. bu organizasyonlarımız her geçen gün artarak devam edecektir. Tekraren teşekkür ediyorum. Sağ olun dedi.

Dünya temizlik günü etkinliğine Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, Erciş İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Onur Akyüz, Erciş Emniyet Müdürü Süleyman Trak, çok sayıda kurum amirleri, sivil toplum örgütleri vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Erciş'te Dünya Temizlik Günü etkinliği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Beşiktaş Belediyesi Konaklar Bostanı'nı hizmete açtı
  00:20 Beşiktaş Belediyesi Konaklar Bostanı'nı hizmete açtı

  Beşiktaş Belediyesi, Konaklar Mahallesi'nde sürdürülebilir bir yaşam hedefiyle hayata geçirilen Konaklar Bostanı'nı hizmete açtı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, çevreci vatandaşların katkısıyla bostanın hazırlandığını belirterek, çevreye ve sürdürülebilir yaşama duyarlı olduklarını söyledi.

 • Tokat Turhal'da 3 aracın karıştığı kazada 5 kişi yaralandı
  00:20 Tokat Turhal'da 3 aracın karıştığı kazada 5 kişi yaralandı

  Tokat'ın Turhal ilçesinde Mimar Sinan Caddesi üzerinde meydana gelen kazada 3 otomobil çarpıştı ve 5 kişi yaralandı. Kazada hafif şekilde yaralanan S. Akan, M. Barışer, H. Barışer, H.E. Akın ve Ö.F. Alnıaçık, Turhal Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Samsun'da şarampole devrilen traktörün sürücüsü hayatını kaybetti
  23:51 Samsun'da şarampole devrilen traktörün sürücüsü hayatını kaybetti

  Samsun'un Vezirköprü ilçesinde, 76 yaşındaki Abdullah Talip Bedirhan yönetimindeki traktör, kontrolden çıkarak şarampole devrildi. Olay yerine sevk edilen jandarma ve sağlık ekipleri, sürücünün hayatını kaybettiğini belirledi.

 • Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü personelleri veda yemeğinde bir araya geldi
  23:45 Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü personelleri veda yemeğinde bir araya geldi

  Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü personelleri, tayini çıkan ve emekliye ayrılan arkadaşları için düzenlenen veda yemeğinde bir araya geldi. İşletme Müdürü Mecit Koçak, tayini çıkan ve emekli olan personellere plaket takdim ederek teşekkür etti.


Advertisement