Son dakika Plastik haberleri, Plastik son dakika, son dakika Plastik

Son Dakika Plastik Haberleri

 • Marmaris Belediyesi Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitimi Verdi
  16:37 Marmaris Belediyesi Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitimi Verdi

  Marmaris Belediyesi, öğrencilerin geri dönüşüm ve çevre konusunda bilinçlendirilmesi için Atık Getirme Merkezi'ni çocuklara açtı. İçmeler İnayet Coşkun Kodak Kamil Acarer Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde merkezi ziyaret ederek atık yönetimi hakkında bilgi aldı.

 • Marmaris Belediyesi, öğrencilere geri dönüşüm bilinci aşıladı
  15:51 Marmaris Belediyesi, öğrencilere geri dönüşüm bilinci aşıladı

  Marmaris Belediyesi, öğrencilerin geri dönüşüm ve çevre konusunda bilinçlendirilmesi için Atık Getirme Merkezi'ni ziyaret etmelerine olanak sağladı. Öğrenciler, atıkların nasıl ayrıştırıldığını ve geri dönüştürülerek tekrar kullanılabileceğini öğrendi.

 • BŞEÜ BARUM, Mikroplastik Analizleri ile İnsan Sağlığını Koruyor
  13:41 BŞEÜ BARUM, Mikroplastik Analizleri ile İnsan Sağlığını Koruyor

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (BARUM), mikroplastiklerin analizlerini yaparak insan sağlığını olumsuz etkileyen hastalıklara yol açan bu maddelerin tespitinde önemli bir rol oynuyor. BARUM, mikroplastik içerik analizleri yaparak firmalara, üniversitelere ve araştırmacılara yol gösteriyor. Laboratuvar, farklı sektörlerden firmalara hizmet vererek mikroplastik oranlarını tespit ediyor ve insan sağlığını etkileyebilecek maddelerin yayılmasını engellemek için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, laboratuvarın amacı, araştırmacılara danışmanlık sağlayarak AR-GE çalışmalarına katma değer oluşturmak ve firmaların ürünlerinin analizlerini yaparak paydaşlara sunmaktır.

 • Çorum Belediyesi Sosyal Tesisleri Sıfır Atık Belgesi Aldı
  18:28 Çorum Belediyesi Sosyal Tesisleri Sıfır Atık Belgesi Aldı

  Çorum Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren sosyal tesisler, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından 'Sıfır Atık Belgesi' almaya hak kazandı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, tesislerin sıfır atık kapsamında örnek çalışmalar yaptığı ve belgelerin teslim edildiği belirtildi. Ayrıca, belediye bünyesinde kurulan atık getirme merkezi sayesinde çeşitli atıkların ekonomiye kazandırıldığı ifade edildi.

 • Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkanı Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Başarılarını Takdir Ediyor
  14:49 Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkanı Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Başarılarını Takdir Ediyor

  Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkanı Vjekoslav Vukoviç, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki plastik enjeksiyon ve kalıp üretimi üzerine faaliyet gösteren tesisleri ziyaret ederek Türkiye'nin sanayi ve teknoloji alanındaki başarılarına hayranlıkla tanıklık ettiklerini belirtti. Heyet, iş birliği ve ilişkileri güçlendirmek amacıyla Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti ve YLB Otomotiv'in tesislerini gezdi. Başkan Vukoviç, Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Yozgat'ta hafriyat atıklarının bulunduğu alanda çıkan yangın söndürüldü
  01:15 Yozgat'ta hafriyat atıklarının bulunduğu alanda çıkan yangın söndürüldü

  Yozgat'ta boş bir alana kaçak dökülen ve içerisinde plastik malzemelerin bulunduğu hafriyat atıklarının alev alması sonucu çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

 • Mansur Yavaş: Herkes Şeffaf Olacak, Harcamalar Açıklanacak
  21 Şub Mansur Yavaş: Herkes Şeffaf Olacak, Harcamalar Açıklanacak

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, belediye başkanlarının mal beyanlarını açıklaması ve seçim harcamalarının şeffaf bir şekilde internetten yayınlanması gerektiğini belirtti. Yavaş, Ankara'da yapılan açık ihalelerle çalmadan da çalışılabileceğini gösterdiklerini vurguladı. Ayrıca, Ankara'da yapılan altyapı çalışmaları ve su projeleri hakkında bilgi verdi.

 • Yozgat'ta İnşaat Atıklarının Bulunduğu Alanda Yangın Çıktı
  21 Şub Yozgat'ta İnşaat Atıklarının Bulunduğu Alanda Yangın Çıktı

  Yozgat merkeze bağlı Musabeyli köyü yolu Çetindere mevkiinde atık inşaat malzemelerinin bulunduğu alanda çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

 • Yozgat'ta kaçak çöp yığınında çıkan yangın söndürüldü
  21 Şub Yozgat'ta kaçak çöp yığınında çıkan yangın söndürüldü

  Yozgat'ta, Sungurlu yolu Çetinderesi mevkisinde kaçak dökülen çöp yığınında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Kentin birçok yerinden dumanın görülmesi üzerine olay yerine polis de sevk edildi.

 • Huawei Pocket 2: Yeni Katlanabilir Telefonun Detayları Ortaya Çıktı
  20 Şub Huawei Pocket 2: Yeni Katlanabilir Telefonun Detayları Ortaya Çıktı

  Huawei'nin yakında tanıtacağı yeni katlanabilir telefon modeli Huawei Pocket 2 canlı görselleri ile karşımıza çıktı. Cihazın renk seçenekleri ve bazı özellikleri de sızdırıldı. 22 Şubat'ta tanıtılacak olan Huawei Pocket 2, Kirin 9000S yonga seti, 4520 mAh batarya, 12GB RAM ve 512GB depolama alanı gibi özelliklere sahip olacak. Ayrıca su geçirmez bir yapıya ve yana monte parmak izi sensörüne sahip olacak. Fiyatı ise henüz açıklanmadı.

 • Siemens Türkiye, 2023 Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı
  20 Şub Siemens Türkiye, 2023 Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı

  Siemens Türkiye, sürdürülebilirlik eylem ve hedeflerini paylaştığı 2023 Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı. Şirket, DEGREE stratejisi ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda etkin bir sürdürülebilirlik yönetimi uyguluyor. Rapor, karbonsuzlaşma, etik, yönetişim, kaynak verimliliği, fırsat eşitliği, istihdam edilebilirlik gibi başlıklar altında şirketin çalışmalarını ve hedeflerini içeriyor.

 • Adana'da Sürdürülebilirlik Fuarı ve Konferansı Gerçekleşti
  20 Şub Adana'da Sürdürülebilirlik Fuarı ve Konferansı Gerçekleşti

  Adana'nın sürdürülebilirlik alanındaki ilk fuarı olan REWA Anatolia-Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuar ve Konferansı etkinliği çerçevesinde, AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar'ın başkanlığında, 'OSB'de Yeşil Dönüşüm' oturumu gerçekleşti. Oturumda, sektörün önde gelen isimleri döngüsel ekonomi, yeşil mutabakat çalışmaları ve plastik geri dönüşümü gibi konuları paylaştı.

 • Unutulmaya yüz tuttu: Bu meslek teknolojiye yenik düştü
  20 Şub Unutulmaya yüz tuttu: Bu meslek teknolojiye yenik düştü

  Çankırı'da yüzyıllardır el ile dövülerek işlenen bakır eşyalar, teknoloji ile üretilen ürünlere yenik düştü. Bakırın fiyatının yükselmesi ve çelik, seramik, cam ve plastik eşyaların artış göstermesiyle birlikte bu meslek azalmış olsa da hala meraklıları bulunmaktadır.

 • Bedensel engelli genç, evde kurulan fizik tedavi alanı sayesinde adım atmaya başladı
  20 Şub Bedensel engelli genç, evde kurulan fizik tedavi alanı sayesinde adım atmaya başladı

  Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan bedensel engelli Doğan Kurt, babasının fizyoterapi merkezlerinden esinlenerek evin bir bölümüne kurduğu alanda yaptığı çalışmalar sayesinde adım atmaya başladı. Baba Hasan Kurt, oğlunun tedavisi için birçok sağlık kuruluşuna başvurmasına rağmen sonuç alamamıştı. Bunun üzerine İstanbul'daki bir fizyoterapi merkezinden esinlenerek evinde benzer bir alan oluşturdu. Kurt çifti, pilates topu, çekme halatı ve lastiklerle donattıkları alana, yürüme sırasında dengeyi sağlayacak su borusu, el koordinasyonu için plastik top, bisiklet, sabitleme bantları ve minder gibi malzemeler yerleştirdi. Doğan Kurt, bir yıldır sürdürdüğü çalışmalar sayesinde destek alarak adım atmaya başladı ve hareket kabiliyeti arttı.

 • Çankırı'da Bakır Eşyalar Teknolojiye Yenik Düştü
  20 Şub Çankırı'da Bakır Eşyalar Teknolojiye Yenik Düştü

  Çankırı'da yüzyıllardır el ile dövülerek işlenen bakır kaplar, günümüzde plastik, cam, seramik ve çelik eşyaların artış göstermesiyle birlikte teknolojiye yenik düştü. Bakırın fiyatının yükselmesi nedeniyle genellikle çelik tercih ediliyor. Ancak turistlerin ilgisiyle cezve, maşrapa, şekerlik gibi bakır eşyalar hala satış yapıyor.

 • Bursa'da Katı Atık Tesisleri Botanik Parka Dönüştürülecek
  20 Şub Bursa'da Katı Atık Tesisleri Botanik Parka Dönüştürülecek

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehrin merkezinde kalan 13 mahalle ve 400 bin nüfusu çevreleyen Hamitler Katı Atık Tesisleri'nin büyük bir botanik parka dönüştürüleceğini, burasının da şehrin batı ve kuzey kısmında iki noktaya taşınacağını ifade etti.

 • Yüksekova'da devrim gibi ameliyat: İlk defa parmak rekonstrüksiyonu yapıldı
  19 Şub Yüksekova'da devrim gibi ameliyat: İlk defa parmak rekonstrüksiyonu yapıldı

  Hakkari'nin Yüksekova Devlet Hastanesinde görev yapan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emrah Köksal tarafından bir ilke imza atılarak, ilk defa parmak rekonstrüksiyon ameliyatı yapıldı. Yüksekova Devlet Hastanesinde 2 ay önce göreve başlayan Dr. Köksal, bir hafta içerisinde iki başarılı ameliyat gerçekleştirdi. Ameliyatlar sonucunda hastaların parmaklarını rahatlıkla kullanabilecekleri belirtildi.

 • Belen'de düzenlenen hırsızlık operasyonunda 4 şüpheliden 1'i tutuklandı
  19 Şub Belen'de düzenlenen hırsızlık operasyonunda 4 şüpheliden 1'i tutuklandı

  Hatay'ın Belen ilçesinde bulunan AFAD deposundan malzeme çalınması üzerine yapılan çalışmada, 4 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden biri tutuklanırken diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Operasyonda, şüphelilerin adreslerinde birçok eşya ele geçirildi.

 • Akdeniz ve Karadeniz'in en büyük Balıkçılık Bilimi Forumu yarın başlıyor
  19 Şub Akdeniz ve Karadeniz'in en büyük Balıkçılık Bilimi Forumu yarın başlıyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı ev sahipliğinde yarın Antalya'da başlayacak ve 4 gün sürecek Fish Forum'da, sürdürülebilir ve etkin balıkçılık için gerekli çalışmalar ele alınacak. Forum, Akdeniz ve Karadeniz'deki balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği ile ilgili konulardaki en büyük bilimsel toplantı olma özelliğini taşıyor. Balıkçılık konularında araştırma yapan 500'den fazla bilim insanı, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın da katılması beklenen foruma katılacak.

 • Van'da gençler çöpten sanata çalışmasıyla geri dönüşüme dikkat çekiyor
  19 Şub Van'da gençler çöpten sanata çalışmasıyla geri dönüşüme dikkat çekiyor

  Van'ın İpekyolu ilçesinde bulunan İpekyolu Gençlik Merkezi bünyesinde açılan Geri Dönüşüm Tasarım ve Resim Atölyesi'nde eğitim gören gençler, çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çöpten sanat eserleri tasarlıyor. Gençler, cadde ve sokaklardan topladıkları atık malzemeleri kullanarak mini heykeller, Van Kalesi maketi ve tablolar yapıyor. Bu çalışmalarla hem çevre kirliliği konusunda farkındalık oluşturuluyor hem de geri dönüşüm bilincinin artması hedefleniyor.

 • Gaziantep Gıda Kümesi, Kümelenme Konferansı'nda ödüllendirildi
  19 Şub Gaziantep Gıda Kümesi, Kümelenme Konferansı'nda ödüllendirildi

  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Gaziantep Gıda Kümesi, Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 6. Kümelenme Konferansı'nda ödüllendirildi. Kanada Yurt Dışı Pazarlama Faaliyeti ile iyi uygulama örneği olarak seçilen Gaziantep Gıda Kümesi, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat tarafından ödülü takdim edildi. Gaziantep Sanayi Odası, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen UR-GE projeleri ile firmaların uluslararası alanda rekabetçiliğine katkı sağlamaktadır.

 • BIST 100 Endeksi Rekor Seviyeden Başladı
  19 Şub BIST 100 Endeksi Rekor Seviyeden Başladı

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,77 yükselerek 9.322,05 puanla rekor seviyeden başladı. Bankacılık ve holding endeksleri de artış kaydetti. Analistler, küresel piyasaların temkinli olduğunu belirtirken, TCMB'nin faiz kararı takip ediliyor.

 • İnkumu sahilinde çöp yığınları oluştu
  18 Şub İnkumu sahilinde çöp yığınları oluştu

  Aşırı yağışlarla Karadeniz'e sürüklenen çöpler, Bartın'ın İnkumu beldesindeki 3 kilometrelik sahile vurdu. Dalgaların kumsala getirdiği çöp yığınlarının arasında evsel atıkların yanı sıra tıbbi atıklar da dikkat çekti.

 • Zeliha Sunal çevre için farkındalık çalışmalarına devam ediyor
  17 Şub Zeliha Sunal çevre için farkındalık çalışmalarına devam ediyor

  Adana'da düzenlenen fuarın açılışında Zeliha Sunal'ın atık malzemelerden oluşan koleksiyonu büyük beğeni kazandı. Türkiye'de ilk kez giyilebilir atık malzemelerin kullanıldığı defilede ünlü mankenler de yer aldı. Zeliha Sunal, çevre kirliliği ve iklim krizine dikkat çekmek için özel klip ve görseller kullanarak farkındalık çalışmalarını hızlandıracağını belirtti.

 • Düzce'de KADES sayesinde ev hırsızı yakalandı
  17 Şub Düzce'de KADES sayesinde ev hırsızı yakalandı

  Düzce'de Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) sayesinde elinde lehim makinasıyla balkon kapısını zorlayarak evin içerisine girmeye çalışan şüpheli yakalandı. Yakalanan şahıs kasten öldürmeye teşebbüsten sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

 • Bartın Irmağı'nın denize sürüklediği atıklar İnkumu sahilinde kirliliğe neden oldu
  17 Şub Bartın Irmağı'nın denize sürüklediği atıklar İnkumu sahilinde kirliliğe neden oldu

  Bartın'da yaşanan sağanak sonucunda Bartın Irmağı'nın denize sürüklediği plastik şişeler, ilaç kutuları, bidonlar, ağaç ve odun parçaları ile diğer atıklar, İnkumu sahilinde kirliliğe yol açtı. İnkumu sahil şeridine taşınan atıklar, belediyenin temizlik görevlileri ve iş makineleri tarafından toplanarak katı atık deposuna götürülecek.

 • Adana'da Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı ve Konferansı Yapıldı
  17 Şub Adana'da Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı ve Konferansı Yapıldı

  Adana'da düzenlenen Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı ve Konferansı hakkında bilgiler verildi.

 • Adıyaman'da deprem sonrası öğrenci sayısı azaldı
  16 Şub Adıyaman'da deprem sonrası öğrenci sayısı azaldı

  Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, depremden önce 169 bin 615 olan öğrenci sayısının bugün itibarıyla 160 bin 711'e düştüğünü açıkladı. Depremlerde hasar gören okulların onarıldığını ve eğitim öğretime devam edildiğini belirten Tosun, meslek liselerinde üretim faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.

 • İstanbul Arnavutköy'de Plastik Üretimi Yapılan İş Yerinde Yangın Çıktı
  16 Şub İstanbul Arnavutköy'de Plastik Üretimi Yapılan İş Yerinde Yangın Çıktı

  Bolluca Mahallesi'nde plastik üretimi yapılan ve depolama hizmeti veren bir imalathanede çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Dumandan etkilenen işçilere sağlık ekipleri ambulansta müdahalede bulundu. Yangın, iş yerinde hasara neden oldu.

 • Türkiye Yönetim Kurulu Barometresi 2023: İstihdam Artıyor, Etkinlik Skoru Yükseliyor
  16 Şub Türkiye Yönetim Kurulu Barometresi 2023: İstihdam Artıyor, Etkinlik Skoru Yükseliyor

  Türkiye Yönetim Kurulu Barometresi 2023 araştırmasının sonuçlarına göre, şirketlerin istihdamı artırma planları yüzde 39 seviyesine ulaştı. Yönetim Kurulu Etkinlik Skoru ise yüzde 8 artarak 3,9 düzeyinde gerçekleşti. Ayrıca, yönetim kurullarının en çok vakit harcadığı konular ve beklenen riskler de açıklandı.

 • Opel Aracında Montaj Hatası: 100 Bin TL Değer Kaybı
  16 Şub Opel Aracında Montaj Hatası: 100 Bin TL Değer Kaybı

  Eskişehirli Mertcan Gülhan, aldığı sıfır kilometre aracında vidalı parçalarda montaj hatası olduğunu tespit etti. Bu durum nedeniyle aracında 100 bin TL değer kaybı oluştu. Opel Türkiye'nin araç değişimi veya değer kaybı ödemesi talebini reddetmesi üzerine Gülhan adli işlem başlattı.

 • Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, deprem sonrası yapılan çalışmaları açıkladı
  16 Şub Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, deprem sonrası yapılan çalışmaları açıkladı

  Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tosun, deprem öncesi ve sonrası öğrenci sayısı, okul sayısı ve yapılan yardımlar hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Ayrıca, mesleki eğitimde yapılan üretimler ve eğitim yatırımları hakkında da bilgi verildi.

 • Sinop'ta emekli adam ahşap oyuncak yaparak kazanç elde ediyor
  16 Şub Sinop'ta emekli adam ahşap oyuncak yaparak kazanç elde ediyor

  Sinop'un Gerze ilçesinde yaşayan 61 yaşındaki emekli Adnan Karagülle, 15 yıl önce hobi amacıyla başladığı ahşap oyuncakları satarak kazanç elde ediyor. Karagülle, marangoz atölyelerinden temin ettiği ağaç parçalarını işleyerek çeşitli oyuncaklar yapmaktadır. Ahşap oyuncakların plastik oyuncaklara göre daha sağlıklı olduğunu belirten Karagülle, çocukların ahşap oyuncaklarla iç içe olmalarını ve ebeveynlerin de ahşap oyuncakları tercih etmelerini önermektedir.

 • İznik'te Uyuşturucu Operasyonu: 46 Sabıka Kaydı Olan Şahıslar Yakalandı
  16 Şub İznik'te Uyuşturucu Operasyonu: 46 Sabıka Kaydı Olan Şahıslar Yakalandı

  İznik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yenişehir'den gelen ve İznik Boyalıca Mahallesi istikametine gitmekte olan otomobili durdurarak arama yaptı. Aramalarda uyuşturucu ticareti yapan ve 46 sabıkası bulunan 17 yaşındaki K.R. ve sağlık memuru V.D. yakalandı. Şahısların üzerlerinde ve araçta yapılan aramalarda çeşitli uyuşturucu maddeler ve kullanım araçları ele geçirildi. K.R. ve V.D. gözaltına alındı.

 • BIST 100 Endeksi Tüm Zamanların En Yüksek Kapanışını Gerçekleştirdi
  15 Şub BIST 100 Endeksi Tüm Zamanların En Yüksek Kapanışını Gerçekleştirdi

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,87 değer kazancıyla günü 9.242,15 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, gördüğü en yüksek seviye rekorunu 9.282,89 puana taşıdı. Bankacılık endeksi yüzde 1,20, holding endeksi yüzde 1,81 değer kazandı. Tüm sektör endeksleri yükselirken, en çok kazandıran yüzde 3,31 ile kimya petrol plastik oldu. Türkiye'nin 5 yıllık kredi risk primi (CDS) 297 baz puana geriledi. ABD'de perakende satışlar, ocakta yüzde 0,8 ile beklentilerin üzerinde azalış kaydetti. Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirimlerine beklenenden daha geç başlayabileceğine yönelik beklentilerin öne çıkmasına karşın açıklanan perakende satışlar verisinin ardından bankanın faiz indirimlerine yılın ikinci çeyreğinde başlayabileceğine yönelik öngörülerin de güç kazanmaya başladığını söyledi. Yarın yurt içinde piyasa katılımcıları anketi, konut satışları ve konut fiyat endeksi, yurt dışında ise ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), konut başlangıçları, inşaat izinleri ve Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksinin öne çıkacağını dile getiren analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.300 seviyesinin direnç, 9.100 ve 9.000 seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydetti.

 • Adana'da Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı Başladı
  15 Şub Adana'da Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı Başladı

  Adana'da düzenlenen Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı ve Konferansı, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nin destekleriyle TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı. Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Adana'nın geri dönüşüm sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, atıkların ayrıştırılarak doğal kaynak haline dönüştürülmesi gerektiğini belirtti. Fuar, 17 Şubat'a kadar ziyaretçilere açık olacak.

 • HOST İstanbul Fuarı Ziyaretçilerini Ağırlıyor
  15 Şub HOST İstanbul Fuarı Ziyaretçilerini Ağırlıyor

  HOST İstanbul Fuarı, 17'nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, fuarın sektörün büyümesine katkı sağladığını ve yurt içi ve yurt dışından birçok katılımcının buluştuğunu belirtti. Züccaciye sektörü, Türkiye'nin en fazla dış ticaret fazlası veren sektörü olup, 12 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahiptir.

 • Trakya'da Sağlık Turizmi Yükselişte
  15 Şub Trakya'da Sağlık Turizmi Yükselişte

  Trakya Kalkınma Ajansı'nın sağlık turizmini geliştirme çalışmaları sonucunda, bölgedeki sağlık kuruluşlarına yurt dışından gelen hasta sayısı 7 yılda 7 binden 48 bine yükseldi. TRAKYAKA'nın uygulamaya koyduğu strateji eylem planı çerçevesinde kurulan Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği, paydaşlarla toplantılar düzenlendi, üniversitelerin turizm bölümleri teşvik edildi ve dijital pazarlamaya ağırlık verildi. TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, hedeflerinin yıllık 60 bin hasta sayısına ulaşmak olduğunu belirtti.

 • Güneş Enerjisi Yakıt Olarak Kullanılabilir
  15 Şub Güneş Enerjisi Yakıt Olarak Kullanılabilir

  Selçuk Yaşar Ödülü Sahibi Ord. Prof. Dr. Niyazi Serdar Sarıçiftçi, güneş enerjisinin yakıt olarak depolanabildiği takdirde insanlığın enerji ihtiyacını sağlayabileceğini belirtti. Sarıçiftçi, karbondioksitin hidrojen gazıyla birleştirildiğinde ortaya çıkacak yapay metan gazının özellikle otomobillerde yakıt olarak da kullanabileceğine dikkat çekti.

 • Aydın'da Aspiratörden Çıkan Yangında Ev Sahibi Muhabbet Kuşunu Kurtardı
  14 Şub Aydın'da Aspiratörden Çıkan Yangında Ev Sahibi Muhabbet Kuşunu Kurtardı

  Aydın'ın Efeler ilçesinde bir evde çıkan yangında ev sahibi, yangından önce 'can yoldaşım' dediği muhabbet kuşunu kurtardı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

 • Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı
  14 Şub Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı

  Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi, bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. İnceleme sonucunda, dereye kimyasal atık bıraktığı belirlenen fabrikanın faaliyetleri durduruldu. Derenin temizlenmesi ve tarım faaliyetlerinin devam etmesi için yetkililerden müdahale talep ediliyor.

 • Bursa'daki Demirtaş Deresi kimyasal atıklarla turuncuya boyandı
  14 Şub Bursa'daki Demirtaş Deresi kimyasal atıklarla turuncuya boyandı

  Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olup, bahçe ve bostanlar arasından geçerek Marmara Denizi'ne akan Demirtaş Deresi, bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. İnceleme sonunda, dereye kimyasal atık bıraktığı belirlenen fabrikanın faaliyetleri durduruldu.

 • Kocaeli'de sahte içki deposunda yangın çıktı
  14 Şub Kocaeli'de sahte içki deposunda yangın çıktı

  Kocaeli'nin Körfez ilçesinde sahte içki üretimi yapılan depoda yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

 • Mazot Zamlarına Tepki Gösteren Esnaftan Erdoğan'a: Bu İş Böyle Yürümez... Millet Dışarı Çıkamayacak Hale Gelmiş
  14 Şub Mazot Zamlarına Tepki Gösteren Esnaftan Erdoğan'a: Bu İş Böyle Yürümez... Millet Dışarı Çıkamayacak Hale Gelmiş

  Mazot fiyatlarına 13 Şubat gece yarısı yapılan 2,55 liralık zamla motorin fiyatları İstanbul'da 44 TL'yi, Ankara ve İzmir'de 45 TL'yi aştı. Seçimden sonra mazot fiyatlarının daha da artacağını ve artan fiyatlara çare bulunması gerektiğini söyleyen bir esnaf, “Artık ne yapacağız bilmiyorum. Şaşırdık yani. Çok endişeliyiz. Çünkü borçlarımızı ödeyemiyoruz. Kredilerimizi ödeyemiyoruz. Vergiler zaten ona keza. İyi kötü ayakta kalmaya çalışıyoruz ama Allah ne verecekse, hayırlısını versin. Bu şekilde gitmez ama gittiği yere kadar götüreceğiz. Bu işin CHP’si, AKP’si, MHP’si yok. Dürüst siyasetçiler gelsin. Halkına, vatanına çalışsın. Şimdi gördüklerimiz doğru dürüst vatanına çalışan, hakkı için çalışan bir insanı görmedik. Herkes cebine çalışıyor, biz de ayakta durmaya çalışıyoruz” dedi. Erdoğan'a seslenen başka esnaf ise “Bu iş böyle yürümez. Millet dışarı çıkamayacak hale gelmiş" diye konuştu.

 • Türkiye'deki deprem atıklarının geri dönüşüm oranı Avrupa'nın gerisinde
  13 Şub Türkiye'deki deprem atıklarının geri dönüşüm oranı Avrupa'nın gerisinde

  Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şahmaran, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, 'Depremin ilk haftasından itibaren bölgeden çıkan afet atığı bizim tahminimize göre 200 milyon ton.' dedi. Türkiye'de inşaat atıklarının toplam katı atığın yüzde 35'ini oluşturduğunu, Türkiye'de çıkan afet atıklarının geri dönüştürülebilme oranının ise tüm Avrupa ülkelerinin çok gerisinde olduğunu bildirdi.

 • İsveç'te yapımı devam eden su parkı alev alev yandı
  12 Şub İsveç'te yapımı devam eden su parkı alev alev yandı

  İsveç'in Gothenburg kentinde lunaparkta yapımı devam eden bir su parkında yangın çıktı. Binanın dışındaki su kaydırağında başlayan yangın kısa sürede tüm binayı sararken, art arda patlamalar yaşandı. Gökyüzünü kaplayan duman bulutu kilometrelerce uzaklıktan görüldü. Olayda yaralanma yaşanmadı.

 • Söke Belediyesi İlkokullarda Sıfır Atık Eğitimlerine Başladı
  12 Şub Söke Belediyesi İlkokullarda Sıfır Atık Eğitimlerine Başladı

  Söke Belediyesi, sıfır atık hedefiyle yürütülen çalışmalara okullarda verdiği eğitimlerle devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle başlatılan proje kapsamında öğrencilere geri dönüşüm ve atık ayrıştırma konularında bilgi veriliyor.

 • Başakşehir'de Plastik Enjeksiyon Üreten İşyerinde Kazan Patladı
  12 Şub Başakşehir'de Plastik Enjeksiyon Üreten İşyerinde Kazan Patladı

  Başakşehir'de bulunan Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi'nde plastik enjeksiyon üretilen işyerinin içerisindeki kazan patladı. Patlama anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilirken, işyerinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. İşyerinde büyük çapta hasar oluşurken, ölen ya da yaralanan olmadı.

 • Adıyaman'da Haberleşme ve Enerji Nakil Kablolarını Çalan 2 Şahıs Yakalandı
  11 Şub Adıyaman'da Haberleşme ve Enerji Nakil Kablolarını Çalan 2 Şahıs Yakalandı

  Adıyaman'da kırsal bölgelerde haberleşme ve enerji nakil kablolarını çalan 2 şahıs, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üst aramalarında uyuşturucu kullanma aparatı, dürbün, fener, siyah plastik jop, nacak ve muhtelif tahkim edevat ele geçirildi. Soruşturma devam ediyor.

 • Samsun'da eski tütün depolarında kurulan fabrikalardan 18'i 10 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi
  11 Şub Samsun'da eski tütün depolarında kurulan fabrikalardan 18'i 10 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

  Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan eski tütün depolarında kurulan 26 firmadan 18'i, geçen yıl 10 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Depoların özelleştirilmesiyle oluşturulan Elifli Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren firmalar, kalıp plastik, boru yapımı, tarım ve inşaat sektörüyle ilgili makine üretimi gibi farklı alanlarda üretim yapıyor ve Türk cumhuriyetleri ile birçok ülkeye ürün satıyor.

 • Mansur Yavaş: Halkın parasını çöp projelere yatıramazsınız
  10 Şub Mansur Yavaş: Halkın parasını çöp projelere yatıramazsınız

  Mansur Yavaş: Halkın parasını çöp projelere yatıramazsınız (3)SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞINA KATILDIAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Polatlı ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

 • Mansur Yavaş, Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışına Katıldı
  10 Şub Mansur Yavaş, Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışına Katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı ilçesinde düzenlenen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Yavaş, konuşmasında Polatlı'nın su sorununu çözmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti ve AK Parti'nin adayı Turgut Altınok'un su getirme vaadine yanıt verdi. Ayrıca Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kaynaklarının yeterli olduğunu ve vatandaşların yanında olacaklarını vurguladı.

 • Mansur Yavaş: İstanbul'daki aday emeklileri darda bırakmış
  10 Şub Mansur Yavaş: İstanbul'daki aday emeklileri darda bırakmış

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul'daki adayın emeklileri darda bıraktığını söyledi. Yavaş, Ankara'daki adayın ise 50 bin aileye destek olduğunu belirtti. Yavaş, beş yılda yapılan icraatları ve belediyenin kaynaklarını anlattı.

 • Mansur Yavaş: Halkın parasını çöp projelere yatıramazsınız
  10 Şub Mansur Yavaş: Halkın parasını çöp projelere yatıramazsınız

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi açılış töreninde yaptığı konuşmada, halka hizmet etmek için çalıştıklarını ve ortak akılla yönettiklerini belirtti. Yavaş, ayrıca doğalgaz yardımı ve Mamak metrosu ihalesi hakkında da açıklamalarda bulundu.

 • Mansur Yavaş: Ankara'yı ortak akılla yönetiyoruz
  10 Şub Mansur Yavaş: Ankara'yı ortak akılla yönetiyoruz

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Mamak Belediye Başkan adayı Veli Gündüz Şahin ile birlikte ortak akılla yönettiklerini ve halka hizmet etmek için çalıştıklarını belirtti. Yavaş, ayrıca 200 bin aileye doğalgaz yardımı yaptıklarını ve Mamak metrosunun Mart ayında tekrar ihale edileceğini açıkladı.

 • Ordu'da Kamp Alanında Çıkan Yangında 10 Yapı Tamamen Yanarak Küle Döndü
  10 Şub Ordu'da Kamp Alanında Çıkan Yangında 10 Yapı Tamamen Yanarak Küle Döndü

  Ordu'nun Altınordu ilçesinde bulunan özel bir kamp alanında çıkan yangın sonucu 10 yapı tamamen kullanılamaz hale geldi. Yangının diğer yapılara da sıçraması sonucu 3 çadır da hasar gördü. İtfaiye ekipleri yangını söndürerek kontrol altına aldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Emeklilere Desteği İstanbul Adaylarına İletsinler
  10 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Emeklilere Desteği İstanbul Adaylarına İletsinler

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, emeklilere verilen desteği İstanbul adaylarına iletmelerini istedi. Yavaş, Ankara'da emeklilere 5 bin lira destek verdiklerini belirterek, İstanbul adaylarının da emeklilere destek olmalarını istedi.

 • İstanbul Adliyesi önündeki terör saldırısıyla ilgili tüm detaylar ortaya çıktı! İşte teröristlerin amacı
  10 Şub İstanbul Adliyesi önündeki terör saldırısıyla ilgili tüm detaylar ortaya çıktı! İşte teröristlerin amacı

  Çağlayan Adliyesi önünde gerçekleşen terör saldırısı soruşturmasında savcılığın sevk yazısı tüm ayrıntıları ortaya çıkardı. Saldırganların adliyeye girerek kamu görevlilerini rehin almayı, üzerlerinden ele geçirilen listede yer alan gazeteci ve milletvekillerinden oluşan 9 kişilik sözde müzakere heyeti aracılığıyla taleplerini kamuoyuyla paylaşarak kabul ettirmeyi amaçladıkları belirlendi.

 • Plastik Su Şişeleri Bebekler ve Çocuklar Üzerinde Olumsuz Etki Yaratıyor
  09 Şub Plastik Su Şişeleri Bebekler ve Çocuklar Üzerinde Olumsuz Etki Yaratıyor

  KADIN Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, plastik su şişelerinin bebekler ve çocuklar üzerindeki olumsuz etkisine dikkat çekti. Yapılan bir araştırmada, marketlerde satılan suların daha önce tahmin edilenden 10 ila 100 kat daha fazla plastik parçası içerebileceği ortaya çıktı. Ayrıca, incelemesi yapılan şişelerin yüzde 93'ünde kısırlığa yol açabilecek nanopartiküller tespit edildi. Prof. Dr. Öner, plastik su şişeleri ve ambalajlarının insan sağlığı açısından son derece sakıncalı olduğunu belirtti ve musluk suyunun cam veya paslanmaz çelik kaplardan içilmesi tavsiyesini yeniledi.

 • Çağlayan'da adliyeye saldıran teröristlerin çantalarından çıkanlar paylaşıldı
  09 Şub Çağlayan'da adliyeye saldıran teröristlerin çantalarından çıkanlar paylaşıldı

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki silahlı saldırı girişimini gerçekleştirilen teröristlerin çantalarından çıkan çok sayıda mermi, çok sayıdaki plastik kelepçe ve biber gazının bulunduğu fotoğraf paylaşıldı.

 • İstanbul'da Otizmli Çocuk 13 Mıknatıs Yuttu, Ameliyatla Çıkarıldı
  09 Şub İstanbul'da Otizmli Çocuk 13 Mıknatıs Yuttu, Ameliyatla Çıkarıldı

  İstanbul'da 9 yaşındaki otizmli Harun Duman, ailesi fark etmeden 13 küçük mıknatıs yuttu. Kusma şikayeti üzerine hastaneye götürülen çocuk, ameliyata alındı ve bağırsaklarından birbirine yapışmış halde 13 mıknatıs çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren doktor, çoklu mıknatıs yutulduğunda bağırsakta yapışıklık meydana geldiğini ve cerrahi müdahale gerektiğini belirtti. Aileler, çocukların mıknatıslarla oynamaması konusunda uyarıldı.

 • İstanbul'da Otizmli Çocuk 13 Mıknatıs Yuttu, Ameliyatla Çıkarıldı
  09 Şub İstanbul'da Otizmli Çocuk 13 Mıknatıs Yuttu, Ameliyatla Çıkarıldı

  İstanbul'da 9 yaşındaki otizmli Harun Duman, ailesi fark etmeden 13 küçük mıknatıs yuttu. Kusma şikayeti üzerine hastaneye götürülen çocuk, başarılı bir ameliyatla mıknatıslardan kurtarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren doktor, çoklu mıknatıs yutulduğunda bağırsaklarda yapışıklık meydana geldiğini ve cerrahi müdahale gerektiğini belirtti. Aileler, çocukların yabancı cisimleri yuttuğunda hemen hastaneye başvurmaları gerektiği konusunda uyarıldı.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'Estetik Bir Olgu Olarak Dünyalar Kurmak' Temalı Sempozyum Düzenliyor
  09 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'Estetik Bir Olgu Olarak Dünyalar Kurmak' Temalı Sempozyum Düzenliyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’e Değer Katanlar Kurulu’nun (MEDEKA) Plastik Sanat Kurulu iş birliği ile ‘Estetik Bir Olgu Olarak Dünyalar Kurmak’ temalı sempozyum düzenliyor. 3 gün boyunca sanat ve estetik üzerine içeriklerin tartışılacağı sempozyum, arkeolojik gezi ile son bulacak.

 • Adana'da Kamyonunda 11 Bin 400 Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirilen Şüpheli Gözaltına Alındı
  09 Şub Adana'da Kamyonunda 11 Bin 400 Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirilen Şüpheli Gözaltına Alındı

  Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Sarıçam ilçesi yakınındaki uygulama noktasında durdurulan bir kamyonun kasasında 11 bin 400 litre kaçak akaryakıt buldu. Kamyon sürücüsü gözaltına alındı.

 • Adana'da Durdurulan Kamyonunda 11 Bin 400 Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi
  09 Şub Adana'da Durdurulan Kamyonunda 11 Bin 400 Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

  Adana'da yapılan bir uygulama noktasında durdurulan bir kamyonun kasasında yapılan aramada 11 bin 400 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Kamyon sürücüsü ise gözaltına alındı.

 • Milliyet Sanat'ın şubat sayısı çıktı
  09 Şub Milliyet Sanat'ın şubat sayısı çıktı

  Milliyet Sanat'ın şubat sayısı okurlarla buluştu. Yeni sayıda aşkın ilham verdiği sanat eserlerine, kültür-sanatta savaşı barış ile adalet adına yorumlayan yapıtlara ve yaratıcılarına dair kapsamlı bir dosya yer alıyor. Ayrıca Engin Günaydın'la yapılan söyleşi, sinema dünyasındaki unutulmaz kavgalar, 2023 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Jon Fosse'nin röportajı ve Üzgün Kız Edebiyatı'na dair bir inceleme de dergide yer alıyor.

 • Samsun'da Gaz Dolum Tesisi Yanındaki Arazide Yangın
  08 Şub Samsun'da Gaz Dolum Tesisi Yanındaki Arazide Yangın

  Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan bir gaz dolum tesisi yanındaki boş arazide atık malzemelerin yanması çevrede paniğe yol açtı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

 • 'Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması Çözüm Önerileri' toplantısı
  08 Şub "Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması Çözüm Önerileri" toplantısı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, 2024'te küresel büyüme ortamındaki iyileşmenin desteğiyle sigorta sektöründeki toparlanma trendinin güçlenerek devam edeceğini belirterek, "2023 sonunda prim gelirleri hacmi 7 trilyon doları aşarak zirve yenilemiş ve salgından...

 • Küçükçekmece'de Hırsızlar Sandalye Fırlatmasıyla Kaçtı
  08 Şub Küçükçekmece'de Hırsızlar Sandalye Fırlatmasıyla Kaçtı

  Küçükçekmece'de bir elektrik malzemesi dükkânına giren 5 hırsız, komşunun sandalye fırlatmasıyla paniğe kapılarak kaçtı. Ancak kaçarken arkadaşlarını unutan hırsızların çalma anları güvenlik kamerasına yansıdı. Olay sonucunda iş yeri sahibi yaklaşık 100 bin TL zarara uğradığını belirtti.

 • Mansur Yavaş: Betonla, plastikle boşa verilecek para ile işimiz yok
  08 Şub Mansur Yavaş: Betonla, plastikle boşa verilecek para ile işimiz yok

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, beton ve plastik gibi gereksiz harcamalardan kaçınacaklarını ve Mustafa Kemal Atatürk'ün emanet ettiği başkenti dünyanın başkentleriyle yarışacak hale getireceklerini söyledi. Yavaş, şeffaf bir yönetim anlayışı benimsediklerini ve hizmet odaklı çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, Ankapark'ın rekreasyon alanı olarak kullanılacağını ve çocuklar için Dijital Hayvanat Bahçesi açıldığını da duyurdu.

 • Mansur Yavaş: Beton ve Plastikle İşimiz Yok, Başkentimizi Geliştirmek Borcumuz
  08 Şub Mansur Yavaş: Beton ve Plastikle İşimiz Yok, Başkentimizi Geliştirmek Borcumuz

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'nın dünyanın başkentleriyle yarışacak bir şehir olması gerektiğini belirterek, beton ve plastik yerine acil ihtiyaçları karşılamaya odaklandıklarını söyledi. Yavaş, şeffaf bir yönetim anlayışı benimsediklerini ve belediye kaynaklarını halkın hizmetine sunmak için çalıştıklarını vurguladı. Ayrıca, Ankapark ve çevresindeki yeşil alanları halkın kullanımına açacaklarını ve yerel bitki üretimine önem verdiklerini ifade etti.

 • Körfez'de Oto Yıkama Dükkanından 50 Bin Litre Akaryakıt Çalındı
  08 Şub Körfez'de Oto Yıkama Dükkanından 50 Bin Litre Akaryakıt Çalındı

  Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir oto yıkama dükkanından tünel kazarak NATO boru hattından 50 bin litre akaryakıt çalan 5 kişi 'nitelikli hırsızlık' suçundan ayrı ayrı 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların ve NATO avukatlarının itiraz sonrası istinafa taşınıp, incelenen dosyada yeniden yargılama kararı verildi.

 • Küçükçekmece'de Hırsızlık Anı: Sandalye Fırlatarak Kaçtılar
  08 Şub Küçükçekmece'de Hırsızlık Anı: Sandalye Fırlatarak Kaçtılar

  KÜÇÜKÇEKMECE'de elektrik malzemesi satan dükkandan 100 bin liralık kablo çalan hırsızları komşulardan biri sandalye fırlatarak kaçırdı. Hırsızlık anları ve sandalye fırlatıldıktan sonra hırsızların kaçarken bir arkadaşlarını unutması iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Küçükçekmece'de Hırsızlık Anı: Sandalye Fırlatarak Kaçtılar
  08 Şub Küçükçekmece'de Hırsızlık Anı: Sandalye Fırlatarak Kaçtılar

  KÜÇÜKÇEKMECE'de elektrik malzemesi satan dükkandan 100 bin liralık kablo çalan hırsızları komşulardan biri sandalye fırlatarak kaçırdı. Hırsızlık anları ve sandalye fırlatıldıktan sonra hırsızların kaçarken bir arkadaşlarını unutması iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Çağlayan Adliyesi saldırısında ortaya çıkan yeni detaylar
  08 Şub Çağlayan Adliyesi saldırısında ortaya çıkan yeni detaylar

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki polislerle bazı vatandaşlara silahla ateş ederek bir vatandaşı şehit edip 3'ü polis 6 kişiyi yaraladıktan sonra etkisiz hale getirilen teröristlerin adliyeye yönelik saldırı planı, hareketlerinden şüphelenerek durduran polislerin dikkati...

 • AFSÜ Hastanesi'nde doğuştan kulağında şekil bozukluğu nedeniyle ameliyat edilen çocuğun ailesi doktora suç duyurusunda bulundu
  07 Şub AFSÜ Hastanesi'nde doğuştan kulağında şekil bozukluğu nedeniyle ameliyat edilen çocuğun ailesi doktora suç duyurusunda bulundu

  AFSÜ Hastanesi'nde doğuştan kulağında şekil bozukluğu nedeniyle ameliyat edilen Kaan Batu Öz'ün ailesi, doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Aile, doktorun yanlış tedavi uyguladığını iddia ederken, hastane ise iddiaları reddetti.

 • İstanbul Adalet Sarayı Saldırısı: Gözaltı Sayısı 90'a Yükseldi
  07 Şub İstanbul Adalet Sarayı Saldırısı: Gözaltı Sayısı 90'a Yükseldi

  İstanbul Adalet Sarayı'na yapılan terör saldırısıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı sayısı 90'a yükseldi. Saldırı sonucunda 2 terörist etkisiz hale getirilirken, bir vatandaş hayatını kaybetti ve 6 kişi yaralandı. Operasyonlar İkitelli, Küçükçekmece, Sarıyer Armutlu Mahallesi, Beyoğlu Okmeydanı ve Esenyurt gibi pek çok noktada devam ediyor. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin üzerinde ve çantasında ise mühimmat, kelepçe, bomba düzenekleri ve örgütsel içerikli pankart ele geçirildi.

 • İstanbul Adalet Sarayı'ndaki terör saldırısıyla ilgili gözaltı sayısı 90'a yükseldi
  07 Şub İstanbul Adalet Sarayı'ndaki terör saldırısıyla ilgili gözaltı sayısı 90'a yükseldi

  İstanbul Adalet Sarayı'na yapılan terör saldırısıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı sayısı 90'a yükseldi. Saldırının faillerinin Esenyurt'tan adliyeye metrobüsle geldikleri belirlendi. Operasyonlar İkitelli, Küçükçekmece, Sarıyer Armutlu Mahallesi, Beyoğlu Okmeydanı ve Esenyurt başta olmak üzere pek çok noktada devam ediyor.

 • Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi'nden Kulak Ameliyatı İddialarına Yanıt
  07 Şub Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi'nden Kulak Ameliyatı İddialarına Yanıt

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği, kulak kepçesi kapalı olan 4 yaşındaki çocuğun 7 ameliyat sonrası kulağının çürüdüğü iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, sentetik materyal kullanıldığı ancak materyalin reaksiyon göstermesi üzerine çıkarıldığı belirtildi. Hastanın kulak kepçesinde çürüme olmadığı vurgulandı ve yapılan tüm işlemlerin ücretsiz olduğu ifade edildi.

 • İstanbul Adalet Sarayı Saldırısı: Gözaltına Alınan Şüphelilerin Sayısı 90'a Yükseldi
  07 Şub İstanbul Adalet Sarayı Saldırısı: Gözaltına Alınan Şüphelilerin Sayısı 90'a Yükseldi

  İstanbul Adalet Sarayı'ndaki kontrol noktasına terör örgütü DHKP/C üyesi 2 terörist tarafından dün gerçekleştirilen saldırı girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada, gözaltına alınan şüphelilerin sayısı 90'a yükseldi. İstanbul Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına dün sabah 11.49 sıralarında silahla ateş açan terör örgütü DHKP/C üyesi 2 terörist, polisle çıkan çatışmada ölü ele geçirilmiş, bir vatandaş hayatını kaybederken 3'ü polis 6 kişi ise yaralanmıştı. Saldırının ardından dünden bu yana olayla bağlantılı kişilere yönelik İstanbul'da zincirleme operasyonlar yapıldı. İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele (TEM) ekiplerince 67 adrese peş peşe baskın yapıldı. İkitelli, Küçükçekmece, Sarıyer Armutlu Mahallesi, Beyoğlu Okmeydanı ve Esenyurt başta olmak üzere pek çok noktada dünden bu yana devam eden operasyonlarda gözaltına alınan şüpheli sayısının 90'a yükseldiği öğrenildi. Adalet Sarayı C Kapısı önündeki polis kontrol noktasında gerçekleştirilen saldırı girişiminin faillerinin adliyeye metrobüsle geldikleri ve toplu taşımaya Esenyurt'ta bir duraktan bindikleri tespit edilmiş, kontrol noktasındaki polislerin karşılık vermesiyle etkisiz hale getirilen iki teröristin üzerleri ve çantalarından 48 tabanca mermisi, 56 plastik kelepçe, bomba süsü verilmiş bir düzenek, bandaj, örgütsel içerikli pankart ile 2 biber gazı ele geçirilmişti. - İSTANBUL

Advertisement