5.uluslararası Egeart Sanat Günleri 6 Aralık'ta Başlıyor - Son Dakika

5.uluslararası Egeart Sanat Günleri 6 Aralık'ta Başlıyor

27.11.2013 15:42
5.uluslararası Egeart Sanat Günleri 6 Aralık'ta Başlıyor

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan "5.Uluslararası EgeArt Sanat Günleri"ne sayılı günler kaldı.

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan "5. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri"ne sayılı günler kaldı. EgeArt adıyla markalaşan sanat günleri 'Kıyıda' temasıyla 6-15 Aralık 2013 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi başta olmak üzere İzmir'in 22 farklı kültür merkezi ve sanat galerisinde düzenlenecek.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, "5. Uluslararası Ege Art Sanat Günleri" nin tanıtılması ve İzmir'in EXPO 2020 adaylığına destek olmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya; Ege Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Bülent Özkan, EgeArt Kreatörü Tüzün Kızılcan ve Ege Üniversitesi öğrencilerinden Bayram Mutlu katıldı.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz; "Expo 2020'nin oylamasından müjdeli bir haber almak istiyoruz. Tüm enerjimizin oraya gitmesi için başarı dileklerimi iletmek istiyorum" diyerek konuşmasına başladı. Prof. Dr. Candeğer Yılmaz; "EgeArt adıyla markalaşan sanat günlerine 'Kıyıda' temasını seçtik. Sanatçıları, ünlerinin yanında İzmir'imizi sanatsal boyutuyla tanıtmak istediğimiz ülkelerden belirledik. Yabancı 40 ülkeden, yurtiçinden 22 il ve 38 üniversiteden katılan, 156'sı yabancı 503 sanatçının eserlerinin, 22 farklı mekanda sunulduğu sergilerle; eş zamanlı düzenlenen birçok çalıştay, konserler, sahne performansları, film gösterimleri, paneller, yarışmalar ve tüm bu etkinliklerin takip edileceği foto-maraton ile çok kapsamlı bir sanat yelpazesini sizlerle paylaşmak istedik. Etkinliklerimizde 2 bin 500'den fazla eser, sanatseverlerin beğenisine sunulacak" dedi.

İzmir'in aydınlık yönünü ortaya çıkaran sanatı, eğitimin ve ahengin bir parçası olarak gördüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr.Yılmaz; "58 yıllık geçmişi olan bir üniversite sorumluluğuyla her yıl 300'den fazla kültür, sanat ve spor etkinlikleri düzenliyoruz. EgeArt Günleri'nin de sanata verdiğimiz değerin göstergesi olduğunu bilerek, kentin kültürel yönüne dikkat çekmek için özgün sanatçıları çağırdık. 6-15 Aralık tarihlerinde kendilerini İzmirliye, ülkemize tanıtmaya çalışacaklar. Değişik başlıklarda 503 sanatçının 2 bin 500'ü aşkın eseri sanatseverlerin ayağına gidecek" diye konuştu.

EGEART SANAT GÜNLERİ'NE 40 ÜLKEDEN SANATÇI DESTEĞİ

5. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri'ne resim, baskı resim, heykel, seramik, cam, videoart ve kağıt sanatları ile güncel sanat dallarından Türkiye'nin yanı sıra 40 ülkeden 156 yabancı sanatçı katılacak. - İZMİR

5.uluslararası Egeart Sanat Günleri 6 Aralık'ta Başlıyor
5.uluslararası Egeart Sanat Günleri 6 Aralık'ta Başlıyor
5.uluslararası Egeart Sanat Günleri 6 Aralık'ta Başlıyor
5.uluslararası Egeart Sanat Günleri 6 Aralık'ta Başlıyor

YORUMLAR
500
Otomobil çalan 2 şüpheli kazada yaralandı Otomobil çalan 2 şüpheli kazada yaralandı Ödemiş'te 130 kök Hint keneviri ele geçirildi Ödemiş'te 130 kök Hint keneviri ele geçirildi İzmir'de Emekli Astsubaylardan Maaş Tepkisi: 'Bu Şartlarda Geçinemiyoruz, Adalet İstiyoruz' İzmir'de Emekli Astsubaylardan Maaş Tepkisi: 'Bu Şartlarda Geçinemiyoruz, Adalet İstiyoruz'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 5.uluslararası Egeart Sanat Günleri 6 Aralık'ta Başlıyor - Son Dakika


Advertisement