65 yaşındaki judocu, Cabar'da şehit edilen 83 kişi için yürüdü - Son Dakika

65 yaşındaki judocu, Cabar'da şehit edilen 83 kişi için yürüdü

02.04.2022 12:47
65 yaşındaki judocu, Cabar'da şehit edilen 83 kişi için yürüdü

DENİZLİ (İHA) – Denizli'de Cabar katliamının 101. Yıldönümünde, 65 yaşındaki judocu Unur Dalkılınç, Cabar'daki Milli Mücadele Şehitliği'ne saygı yürüyüşü gerçekleştirdi.

DENİZLİ (İHA) – Denizli'de Cabar katliamının 101. Yıldönümünde, 65 yaşındaki judocu Unur Dalkılınç, Cabar'daki Milli Mücadele Şehitliği'ne saygı yürüyüşü gerçekleştirdi.

1921 yılında Yunan işgali sırasında yakılarak katledilen 83 vatandaşın şehit edildiği Cabar katliamının 101. yıldönümünde çeşitli anma etkinlikleri düzenleniyor.

Cabar şehitlerini unutmayan Türkiye Horting Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Yardımcısı, Judo Antrenörü ve Ulusal Judo Kuraş Hakemi 65 yaşındaki Unur Dalkılınç, Yunanlılar tarafından çoluk çocuk, yaşlı genç, kadın erkek demeden şehit edilen 83 Cabarlı ile tüm şehit ve gaziler anısına Çivril Cumhuriyet Meydanı'ndan Cabar'da yer alan Milli Mücadele Şehitliği'ne saygı yürüyüşü gerçekleştirdi.

Duygularını dile getiren Judocu Unur Dalkılınç, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz ruhlarını selamlamak amacıyla bu yürüyüşü gerçekleştirdim. Bu vatan için canlarını ortaya koyan sayısız zaferler kazanarak tarih yazan şanlı ecdadın torunlarıyız. Şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun. Burada desteklerini esirgemeyen Çivril Belediye Başkanımız Niyazi Vural'a şahsım, Türkiye Judo Federasyonu ve Türkiye Horting Federasyonu adına selam ve saygılarımı iletiyorum." şeklinde konuştu.

Katliamın üzerinde tam 101 yıl geçti. Bundan 101 yıl önce Yunan askerleri, 83 Cabarlı vatandaşı yakarak şehit etmişti. - DENİZLİ

YORUMLAR
500
Denizlili sporcular şampiyonluk için pedal çevirecek Denizlili sporcular şampiyonluk için pedal çevirecek Bedensel engelli Milli Halterci Mustafa Uzuner, halterde engel tanımıyor Bedensel engelli Milli Halterci Mustafa Uzuner, halterde engel tanımıyor Osman Çakmak, 'Müzemizde eksik olan dünya kupasını istiyoruz' Osman Çakmak, 'Müzemizde eksik olan dünya kupasını istiyoruz'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 65 yaşındaki judocu, Cabar'da şehit edilen 83 kişi için yürüdü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement