Adnan Yılmaz, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı - Son Dakika
Yerel

Adnan Yılmaz, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan bir mesaj yayınladı.10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Adnan Yılmaz, basının katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu söyledi.

10.01.2012 17:27

AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan bir mesaj yayınladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Adnan Yılmaz, basının katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu söyledi. Yılmaz, "Günümüz bilgi çağında zor şartlar altında kamu görevini yerine getiren basın çalışanları, geçmişte olduğu gibi bugün de çok önemli bir yere sahiptir. Bir fedakarlık mesleği olan basın sektörünün çalışanları, gayretleri ve özverileri ile her türlü takdiri hak etmektedirler. Halkın haber alma özgürlüğü için özveri ile çalışan ve her gün kolayca ulaşabildiğimiz bilgileri bizlere sağlayan, kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan basın emekçilerinin yaşadıkları zorlukları, harcadıkları çabayı görmemek ve onları bu çabalarından ötürü takdir etmemek mümkün değil. Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir" dedi.

Gazetecilerin, kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlendiğini söyleyen Milletvekili Adnan Yılmaz, "Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın mensupları için yol gösterici değerlerdir. Gece gündüz, yağmur çamur, soğuk sıcak demeden haber peşinde koşan basın çalışanlarının bu anlamlı günü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" diye konuştu. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adnan Yılmaz, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement