Afyonkarahisar'daki Patlamanın Zararı Karşılanacak - Son Dakika

Afyonkarahisar'daki Patlamanın Zararı Karşılanacak

12.09.2012 16:07
Afyonkarahisar'daki Patlamanın Zararı Karşılanacak

Afyonkarahisar Valisi, mühimmat deposundaki patlamanın hasar tespit çalışmalarının yapıldığını, zarar meblağının Ziraat Bankası'na vatandaşlar adına yatırılacağını söyledi.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ardından yerleşim yerlerindeki hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını, zarar meblağının Ziraat Bankası'na vatandaşlar adına yatırılacağını bildirdi.

Vali Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, olayın hemen ardından Afyonkarahisar Valiliği koordinesinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için 500 bin lira ödenek gönderildiğini ifade eden Balkanlıoğlu, ekiplerin en küçük hasardan en büyüğüne ayrıntılı tespitler yaptığını ve çalışmalarını tamamlandığını kaydetti.

Bölgede maddi zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin hızlı bir şekilde giderilmeye çalışıldığına dikkati çeken Vali Balkanlıoğlu, yerleşim yerlerindeki hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla zarar meblağının Ziraat Bankası'na vatandaşların TC kimlik numaraları üzerinden kısa sürede yatırılacağını kaydetti.

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Ataköy ve Kışlacık köylerinde yaptıkları tespitlerde, patlamada 240 ev ve 16 aracın hasar gördüğünü belirlemişti.

Muhabir: Serdar Yılmaz

Yayıncı: Mürsel Çetin - AFYONKARAHİSAR

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Afyonkarahisar'daki Patlamanın Zararı Karşılanacak - Son Dakika


Advertisement