AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Demirbaş, Güven Tazeledi - Son Dakika
Yerel

AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Demirbaş, Güven Tazeledi

AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Demirbaş, Güven Tazeledi

AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığı’na Av. Baki Demirbaş yeniden seçildi.

30.11.2014 20:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığı'na Av. Baki Demirbaş yeniden seçildi.

Çubuk ilçe teşkilatının 5. olağan kongresi yapıldı. Kongreye; Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, Seyit Sertçelik, Nurdan Şanlı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Yılmaz, Eski Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca, İşadamı Ahmet Öztürk, sivil topum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti ilçe başkanlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kuzey Yıldızı Düğün ve Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye çok sayıda davetli ve delege katılırken, tek listeyle gidilen seçimde Av. Baki Demirbaş ilçe başkanlığına yeniden getirildi.

Kongre öncesi salonun dışında davul zurna ekibi kongre alanını adeta düğün alanına çevirirken Ak Parti ilçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, gençlik kolları üyelerinin "Çubuk seninle gurur duyuyor" tezahüratlarıyla kürsüye çıktı.

Divan başkanlığının oluşmasının ardından kongrede saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi.

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mesajının okunmasının ardından Ak Parti İlçe Başkanı Demirbaş kısa bir konuşma yaparak,"Bizler bu kongreden alacağımız destekle aldığımız bu emanete daha fazla sahip çıkmak için gece gündüz demeden çalışacağımıza ve bizden beklenen gayreti göstereceğimize huzurlarınızda söz veriyoruz" dedi.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan ise, ilçede bugüne kadar yapılan hizmetleri anlatarak çalışmalar nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e ve ekibine teşekkür etti. Konuşmasının devamında ilçenin potansiyellerini anlatarak, beklentisi olan hizmetleri de sıralayan Başkan Acehan, şunları söyledi:

"Acil çözüm bekleyen bir toplum ihtiyacı olarak özel halk otobüslerinin niteliklerinin ve güzergahlarının düzenlenmesi, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımdan özellikle istirhamım EGO otobüslerinin yeni hat ve artan sayılarıyla hizmetlerine devam etmesi bir an önce sağlanmalıdır. Yüksek standartlı Ankara ve Çubuk otobanı bizim Çubuk'umuzun anahtarı oldu. Özellikle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin bölgemize gelmesinde ve yeni yatırımların oluşmasında sizin yapmış olduğunuz bu yüksek hizmet ilçemize çok büyük katkı verdi, öncelikle bunun için çok teşekkür ediyorum. Çubuk'a seçimlerde verdiğiniz söz gereği, kültür merkezi, kapalı pazar alanı ve otopark, Çubuk rekreasyon vadisi ve mesire alanı, yüzme havuzu ve özellikle gençlerimiz için spor tesisleri kazandırılması için Melih Başkanıma özellikle ricam, birlikte bu yatırımları yapmayı umut ediyorum, destek ve katkılarını bekliyorum. Çubuk'umuzu Akyurt, Kazan, Kızılcahamam, Çankırı, İstanbul ve Karadeniz bölgesi bağlantı yolları ile şehirlerarası ulaşıma açarak, hem gelişmesi sağlanacak hem de çevremizdeki ilçelerin Esenboğa Havaalanı'na bağlayacak yolların biran önce yapılması için bölge milletvekillerimizi göreve davet ediyorum."

ÇUBUK'A AHMET YESEVİ KÜLLİYESİ YAPILACAK

Başkan Acehan, şöyle konuştu: "Ankara Savaşı'nı canlandıracak ve sembolize edecek acık hava müzeleri ve anıtlarının yapılması için sizlerden yardım ve destek talep ediyorum. İslamiyet'i tebliğ için Anadolu'ya horasan erenlerini gönderen büyük veli Ahmet Yesevi'nin bir minyatür türbesini ve külliyesini inşallah Çubuk'umuza kazandıracağız. Burada hem camisi, hem çilehanesi, hem de büyük aşure kazanı bulunacak" diye konuştu.

Kongrede yönetim kurulu faaliyet raporu yönetim kurulu üyesi Yüksel Demirel tarafından okundu. Kongrede sunuculuğu Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kılıç yaptı.

AK PARTİ YENİ YÖNETİM KURULUNDA HANGİ İSİMLER VAR?

AK Parti Çubuk ilçe başkanlığına yeniden seçilen Av. Baki Demirbaş'ın 25 kişilik listesinde Baki Demirbaş, Abdullah Arslan, Müslüm Arslan, Şaban Atalay, Sadettin Ateş, H. Hüseyin Benli, İhsan Bilici, Yasin Çakmak, Sami Çetinkaya, Yüksel Demirel, Mehmet Zekai Erkan, Ünal Esgin, İsmail Kayahan, Muharrem Kayışkan, Lokman Kılıç, Sabri Koca, Nuran Koç, Hayati Mercan, Harun Olmuş, Mahmut Özer, Muzaffer Uçar, Yakup Ülgü, Ayşe Meltem Sandıklı, Selami Somuncu ve Adnan Tuncel bulunuyor.

Üst kurul delege listesinde ise, Baki Demirbaş, Tuncay Acehan, Harun Olmuş, H. Hüseyin Karakuş, Ümit Polat, Selami Somuncu, Alaattin Bezci, Muzaffer Uçar, Ahmet Kılıç, Hüseyin Karaca, Bahri Yılmaz, İlhami Taşkesti, Şükrü Özek, Şerife Ayar, Abdullah Gündoğdu, Naime Çetin ve Ahmet Uzun bulunuyor. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Demirbaş, Güven Tazeledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hastanede büyük panik! Öldü diye morga kaldırılan genç kadın 5 saat sonra canlandı
  09:17 Hastanede büyük panik! Öldü diye morga kaldırılan genç kadın 5 saat sonra canlandı

  Orta Amerika ülkesi Guatemala'da hastaneye kaldırılan genç bir kadın 30 dakikalık müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Hastane monitörlere bağlanan genç kadının solunum ve beyin aktivitesi de bulunmayınca öldüğünü duyururken, morga kaldırılan kadın 5 saat sonra hayata gözlerini açtı. Yaşanan olay hastane çalışanlarını panikletirken, morg çalışanları kadının hayatta olduğunu göstermek için ceset torbası içinde hastanede gezdirdi.

 • ABD Kongre Üuyesi Ogles'tan skandal sözler: Gazzeli çocukların hepsini öldürmeliyiz
  08:46 ABD Kongre Üuyesi Ogles'tan skandal sözler: Gazzeli çocukların hepsini öldürmeliyiz

  ABD Kongre Üyesi Andy Ogles'ın, Gazzeli çocuklarla ilgili yorumu duyanları şoke etti. Bir vatandaşın "Vergilerimle Gazze'de çocuklar bombalanıyor" ifadeleri üzerine Ogles, "O çocukları bombalayacaksın. Hepsini öldürmemiz gerektiğini düşünüyorum" dedi. ABD'li kongre üyesinin verdiği yanıt dünya kamuoyunda infial yarattı.

 • Survivor All Star'a gelen Ronaldinho, Nagihan'ı uyardı: Biraz daha sakin olabilirsin
  08:44 Survivor All Star'a gelen Ronaldinho, Nagihan'ı uyardı: Biraz daha sakin olabilirsin

  Survivor All Star'ın dün akşam yayınlanan bölümüne konuk olarak gelen Ronaldinho, açıklamaları ve performansıyla adından söz ettirdi. Maç öncesi yarışmacılarla bir araya gelen Ronaldinho, son zamanlarda ettiği kavgalarla gündeme gelen Nagihan'a "Umarım biraz daha sakin olabilirsin" dedi.

 • Dev operasyon! 3 organize suç örgütü çökertildi, elebaşılar dahil 63 kişi gözaltında
  08:11 Dev operasyon! 3 organize suç örgütü çökertildi, elebaşılar dahil 63 kişi gözaltında

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda Aydın'da Teoman Avcı ve Ferdi Kayhanlı, Kastamonu'da Ömer Çınar ve Balıkesir'de Salih Babayiğit'in elebaşılığını yaptığı 3 organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyonlarda örgüt elebaşıları da dahil olmak üzere 63 şüpheli yakalandı.

 • Beyin kanaması geçiren Settar Tanrıöğen'in tedavisine hastanede devam edilecek
  07:59 Beyin kanaması geçiren Settar Tanrıöğen'in tedavisine hastanede devam edilecek

  Beyin kanaması geçirerek 2 kez ameliyat olan Kızılcık Şerbeti dizisinin başrol oyuncusu Settar Tanrıöğen'in yarın taburcu olması planlanıyordu ancak iyileşme süresi yavaş ilerlediği için tedavisine devam edilme kararı alındı. Ziyaret yasağı konulan oyuncu 2 bölüm daha dizide yer almayacak.

 • Babasının silahla rehin aldığı 7 yaşındaki çocuk 12 saat sonunda kurtarıldı
  07:13 Babasının silahla rehin aldığı 7 yaşındaki çocuk 12 saat sonunda kurtarıldı

  Ankara'da 2 hafta önce eşinden boşanan şahıs, velayeti annesinde bulunan 7 yaşındaki oğlunu evinde silahla rehin aldı. Annenin ihbarı üzerine bölgeye intikal eden özel harekat polisleri çocuğu 12 saat sonunda kurtarırken, operasyonda polise ateş açan baba omzundan ve bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti
  00:25 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti

  Akaryakıtta EPDK'nın geçtiğimiz gün duyurduğu indirim pompaya yansıdı. Bu gece itibarıyla benzin 76 kuruş, motorin ise 1 lira 10 kuruş ucuzladı. İstanbul'da benzinin litresi 40 lira 46 kuruşa Ankara'da ise 41 lira 16 kuruşa düştü. Motorin ise İstanbul'da 42 lira 4 kuruşa, Ankara'da ise 42 lira 8 kuruşa indi.

 • Venezuela'da kaçak altın madeninde göçük: En az 30 ölü, 100 kişi toprak altında
  21 Şub Venezuela'da kaçak altın madeninde göçük: En az 30 ölü, 100 kişi toprak altında

  Venezuela'nın Bolivar eyaletinde kaçak işletilen Bulla Loca adlı altın madeninde göçük meydana geldi. Göçüğün heyelandan kaynaklandığı belirtilirken, faciada en az 30 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 100 kişinin toprak altında mahsur kaldığı belirtilirken, bölgeye helikopterle arama kurtarma ekipleri sevk edildi.


Advertisement