AK Parti Eskişehir Milletvekilleri, Vatandaşlarla Buluştu - Son Dakika
Yerel

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri, Vatandaşlarla Buluştu

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, vatandaşlarla bir araya gelip, vatandaşların sorularını yanıtladı.

02.01.2012 18:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, vatandaşlarla bir araya gelip, vatandaşların sorularını yanıtladı.

Koca, AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, halkla iç içe bir teşkilat olduklarını kaydetti.

Bugün de vatandaşlarla bir araya geldiklerini ifade eden Koca, "Bugünün amacı bize telefonla ulaşamayan hemşehrilerimizin bize ulaşması sağlanacak. Onun haricinde Ankara'da işimizin bittiği her an Eskişehir'deyiz. Hemşehrilerimiz hep görüşüyoruz, bundan sonrada görüşmeye devam edeceğiz" dedi.

Ülker Can da, seçimden önce daima Eskişehirlilerin yanlarında olacaklarının sözünü verdiklerini, şimdi de bu uygulamayla sözlerini tuttuklarını kaydetti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı da milletvekillere ulaşma gibi bir sıkıntının olmadığını ancak vatandaşların bu uygulamayla milletvekillere daha da rahat ulaşacaklarını bildirdi.

AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan da her pazartesi saat 14.00-16.00'da parti binasında mutlaka bir milletvekilinin olacağını ve vatandaşların rahatlıkla gelerek sorunlarını milletvekilleriyle paylaşabileceğini ifade etti.

-"ESOGÜ'nün raporu bekleniyor"-

Koca, bir vatandaşın Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı ile Muttalip geçidi arasında kazaların olduğunu hatırlatması üzerine, şunları söyledi:

"Hemşehrilerimiz ilimizin sorunlarını kendi sorunlarından önde tutuyorlar, bu güzel bir ilgi. Muttalip geçidi ve Bağlar geçidinde büyük bir çalışma var. Muttalip geçidinde gece gündüz demeden o yer altı sularını toplayacak inşaat çalışmaları sürüyor. O inşaat çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz o kapalı kesit biraz daha uzatılarak Muttalip kesiti tam olarak trafiğe açılmış olacak. İnşallah 1-2 ay sonra yer altı yüzey sularını toplama inşaatı, yangın söndürme sistemi inşaatı tamamlanıp orası tamamen trafiğe açılacak. Bağlar geçidiyle ilgili de İstasyon Köprüsü'nde tıkandık kaldık. TCDD Genel Müdürlüğü, İstasyon Köprüsü'nün sağlam olup olmadığı yönünde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden (ESOGÜ), bir rapor istedi. Bu hafta içinde o rapor ulaşacak. Rapor doğrultusunda köprüyü yıkmak ya da yıkmamaya karar verecekler. Bu rapor doğrultusunda Yüksek Hızlı Tren'in yer altına alınması çalışmaları devam edecek. O köprüyü de yıkarsak istasyon köprüsünün olduğu bölgeyi de kapalı kesit olarak geçip bulvar yapıp yolumuza devam etmek istiyoruz."

-Yeni stadın yeri tartışmaları-

Bir gazetecinin "CHP'li milletvekillerinin stat yerinin peşkeş çekileceği yönününde açıklamaları oldu, bu konuda ne söylemek istersiniz-" sorusu üzerine Koca, şunları kaydetti:

"CHP'li milletvekillerinin düzenlediği basın toplantısından sonra bazı gazetelerin attığı manşetleri yadırgadım. Hiç anlayamadığım manşetler gördüm. Her tarafı yanlış olan ifadelerin düzeltecek yanını da bulamıyorum. Çünkü, bir hafta önce yaptığımız açıklamada 'Mevcut stadın yerini betondan kurtarıp, bir meydan yapmak istiyoruz' dedik. Bakın orada yeni yapılacak meydanda, konserler verilecek, mitingler yapılabilecek. Burada yılda 20 maç oynanıyor, işte 2 ile çarpsak 40 saat ya da 48 saat kullanılan bir alan... Burayı 48 saat değil, 365 gün 24 saat Eskişehirli hemşehrilerimizin kullanacağı bir alan haline getirelim diye bir açıklamada bulunuyoruz. Yeni stat ve gar yeriyle ilgili ne için buranın Eskişehir kamuoyunun tarafından tercih edildiğini açıklıyoruz. Hizmet etmek gibi bir duruma sahip olmayanlar çıkıp, Eskişehir'de yapılan hizmetleri kötülüyor. Eskişehir'de yapılan hizmetler aleyhinde konuşuyorlar. AK Parti iktidarının yaptığı hizmetleri kötülemek yerine, 'evet bu hizmetler yapıldı, bunlar için teşekkür ederiz ama şu hizmetlerin de Eskişehir'e kazandırılmasında fayda var' diye açıklamalarda bulunan muhalefet anlayışının daha uygun olduğunu, şehrimize daha fazla hizmet kazandıracağına inanıyoruz."

- ESKİŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti Eskişehir Milletvekilleri, Vatandaşlarla Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı
  08 Nis Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı

  27 Nisan'daki olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyuran İYİ Parti lideri Akşener, makam odasındaki kişisel eşyalarını toplattı.

 • İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti
  08 Nis İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti

  İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, partisinde siyaset üretmenin artık imkansız hale geldiğini söyleyerek istifa etti. Özlale, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışmıştı.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi
  08 Nis Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun diyerek, 'Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada da huzurlu ve uyumlu bir meclis olacağımızı temenni ediyorum. Kayseri'de en çok kadın üyenin olduğu meclisiz' dedi.

 • Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu
  08 Nis Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu

  Senegal'de Müridi tarikatının renkli, aykırı ve mistik kolu Baye Fall topluluğu, giyimleri, yaşam tarzları ve kendilerini adadıkları felsefeleriyle ayrı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 • Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu
  08 Nis Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu

  Sakarya'nın istihdamına büyük katkı sağlaması beklenen Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB), 200'ün üzerinde yatırımcı yer tahsisi için başvuru yaptı. Başvuru şartlarının ilan edilmesinin ardından 40 firmayla sözleşme seviyesine gelindi. Söğütlü OSB Yönetim Kurulu Başkanı, hedeflerinin ihracat oranlarını yükselterek cari açığı kapatmaya katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı
  08 Nis Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı

  Sakarya'nın yeni karma Organize Sanayi Bölgesi Söğütlü OSB için yapılan yer tahsis çağrısına 200'ün üzerinde yatırımcı başvuru yaptı. Söğütlü OSB'nin cazip özellikleri ve bölgenin ulaşım altyapısı, lojistik kolaylığı ve uygun arsa fiyatları yatırımcıları cezbetmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, sadece ihracat ve istihdam artışına katkı sağlayacak firmaları beklediklerini belirtti. Rant amaçlı başvurulara itibar edilmeyeceği vurgulandı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 40 firma ile sözleşme yapılabilir seviyeye gelindiği açıklandı. Başvurular hala devam etmektedir.

 • Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi
  08 Nis Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi

  Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 87 yaşındaki Atik Yağmur, 40 yıldır yaptığı muhtarlık görevini Engin Kılıç'a devretti. Devir teslim törenine Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de katıldı.

 • Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  08 Nis Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Köşk Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından yeni dönemin ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyeleri ve komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.

 • HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı
  08 Nis HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı

  Asya merkezli finansal hizmetler devi HashKey Group, Bermuda'dan aldığı lisans ile kripto para piyasalarında küresel bir oyuncu olma yolunda. Şirket, HashKey Global adı verilen yeni bir kripto para borsası kurdu. Bermuda lisansı, HashKey'e launchpad, vadeli işlem ve kaldıraçlı ticaret gibi alanlarda faaliyet gösterme imkânı tanıyor. HashKey Group İşletme Müdürü Livio Weng, önümüzdeki beş yıl içinde dünyanın en büyük lisanslı borsa kümelerinden birini kurmayı amaçladıklarını belirtti.

 • Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var
  08 Nis Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde alınan başarısız sonuçların ardından olağanüstü seçimli kurultay kararı aldığını açıkladı. Ancak Akşener, kurultayda aday olmayacağını duyurdu. Seçimlerden önce istifa edip etmeyeceği merak edilen Akşener'in, yakın çevresiyle yaptığı görüşmeler sonucunda bu kararı aldığı belirtildi.

 • Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor
  08 Nis Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor

  Son yıllarda özellikle Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz Bölgesine yoğun turist akını olurken, geçen sene Trabzon'u 1 milyonun üzerinde turist ziyaret ettiği belirtildi. TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, yeni turizm sezonunda beklentilerin geçen seneye göre daha yüksek olduğunu belirtti. Kantarcı, ayrıca Trabzon Havalimanı'ndaki modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmet kalitesinin artacağını ve bölgenin turizm potansiyelinin daha da yükseleceğini ifade etti. Turistlerin genellikle Trabzon'da konakladığını ve ardından bölgedeki diğer turistik yerleri ziyaret ettiklerini söyleyen Kantarcı, Uzungöl'deki turizmcilerin sıkıntılarının hala devam ettiğini ve bu konuda çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 • İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti
  08 Nis İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti

  İsrail ordusu, Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılardan sonra bir tugay dışında tüm kara birliklerini geri çekti. Ancak, Gazze'nin orta kesiminde bulunan Nahal adlı tugay hala bölgede kalmaya devam edecek. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze çevresinde yeni güvenlik bölgeleri oluşturarak yeniden organize oldu ve istihbarata dayalı saldırılara odaklanacak. Askerlerin geri çekilmesinin siyasi baskıyla ilgili olmadığı belirtiliyor.


Advertisement