AK Parti Kahramanmaraş "İl Danışma Kurulu" Toplantısı - Son Dakika
Yerel

AK Parti Kahramanmaraş "İl Danışma Kurulu" Toplantısı

AK Parti Kahramanmaraş "İl Danışma Kurulu" Toplantısı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, "Türkiye PKK ile mücadele ediyor gözüksede, Türkiye PKK'nın arkasındaki daha büyük bir yapıyla ve daha stratejik bir akılla mücadele ediyor" dedi.

02.01.2012 14:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, "Türkiye PKK ile mücadele ediyor gözüksede, Türkiye PKK'nın arkasındaki daha büyük bir yapıyla ve daha stratejik bir akılla mücadele ediyor" dedi.

Ünal, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş "İl Danışma Kurulu" toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin PKK'nın arkasındaki derin güçlerle mücadele ettiğini dile getirdi.

Şırnak'ın Uludere'de 35 vatandaşın kaybına yol açan elim hadisenin hiç bir gerekçeyle hiç bir sebeple açıklanamaz bir olay olduğunu vurgulayan Ünal,

"Uludere ile ilgili, devletimiz gerekli araştırma, soruşturma ve incelemeyi yapmaktadır. Biz 150 yıldan beri bu milletin bölünmemesinin, parçalanmamasının ve bu milletin ayağa kalkmasının mücadelesini veriyoruz. Bizim millet diye tabir ettiğimiz etnik kimlik midir. Hayır. Bizim millet diye tabir ettiğimiz bu sınırlar içerisinde yaşayan hakları ve özgürlükleri devletin teminatı altında olması gereken ve birini öbüründen ayrı tutmadığımız ve her birinin siretine ve hikayesine baktığımız insandır" dedi.

"Terörle teröristi, vatandaşlar hak özgürlük ve demokratikleşmeyi, ayrı ayrı düşünmemiz gerekiyor" diyen Ünal, Şırnak'ta bir siyasi partinin orada yaşanan elim bir hadise üzerinden nasıl siyaset yapmaya çalıştığını, nasıl bir provokasyon oluşturduğunu ve oraya dışarıdan topladıkları insanların orada nasıl bir gerilim oluşturmak için çaba sarf ettiklerini gördüklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir kere Uludere Kaymakamımız çok sevilen bir insan. Halkla bütünleşmiş bir kaymakam. Provokasyon sonucu dışarıdan gelen provokatörler ki, Uludere halkı ve Günyazı Köylüleri kaymakamımızı korudular, çembere aldılar buna rağmen maalesef kaymakamımız kafasından ağır bir darbe sonucu yaralandı. Bir linç girişimi atlattı. Kendisini hastanede ziyaret ettik. Gördük ki, orada bir siyasi partinin grup başkanvekili sürekli provokasyon yapıyor. "Burada devlet istemiyoruz. Burada hükümet istemiyoruz" diye. Uludere'de bakılması gereken asıl husus, provokatörle samimi vatandaşı birbirinden ayırmaktır. Teröristle samimi vatandaşımızı bir birinden ayırmaktır. Geçmişte bölgede, maalesef halka terörist muamelesi yapıldı. Örgütle devlet arasında kalan vatandaşlar çok büyük acılar çektiler. AK Parti iktidarıyla birlikte de bu da sona erdi. Ama bu elim olay, hepimizi çok üzdü. Yine Şırnak'ta provokatörlerin provokasyonları sonucunda insanların taziye çadırlarını terk edip evlerine gittiler. Evlerinde taziyeleri kabul ettiler. Bizde cenaze sahiplerini evlerinde ziyaret ettik. Taziyelerimizi sunduk. Bizleri bağırlarına bastılar."

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti Kahramanmaraş 'İl Danışma Kurulu' Toplantısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi
  16:59 İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti çadırını ziyareti sırasında görevlilerden AK Parti'ye üye olma teklifi aldı. İmamoğlu, teklife "Ne kadar çok istiyorsunuz beni" yanıtını verdi. İmamoğlu, seçim sürecinin barış içinde tamamlanmasını dileyerek "1 Nisan'da hepimiz komşuyuz, arkadaşız, akrabayız." dedi.


Advertisement