Alper Taşdelen ve CHP Ankara Milletvekilleri, Dilekler Çankaya Evi'nin Temelini Attı - Son Dakika
Yerel

Alper Taşdelen ve CHP Ankara Milletvekilleri, Dilekler Çankaya Evi'nin Temelini Attı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Ankara Milletvekilleri ile birlikte Dilekler Mahallesi’nde yapılacak Çankaya Evi’nin temelini attı. Çankaya Belediyesi'nin hız kesmeden çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Taşdelen, “CHP’li belediyeler çalışırken, birileri çıktı, yargı marifetiyle siyaset mühendisliğine soyundu. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Korkunun ecele faydası yok. Siz ne kadar siyasi yasak getirirseniz getirin, yargıyı da siyasi amaçlarınız için kullanın, ne yaparsanız yapın, geliyor gelmekte olan. Bunun önüne geçemeyeceksiniz” dedi.

17.12.2022 16:53  Güncelleme: 17:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Ankara Milletvekilleri ile birlikte Dilekler Mahallesi'nde yapılacak Çankaya Evi'nin temelini attı. Çankaya Belediyesi'nin hız kesmeden çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Taşdelen, "CHP'li belediyeler çalışırken, birileri çıktı, yargı marifetiyle siyaset mühendisliğine soyundu. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Korkunun ecele faydası yok. Siz ne kadar siyasi yasak getirirseniz getirin, yargıyı da siyasi amaçlarınız için kullanın, ne yaparsanız yapın, geliyor gelmekte olan. Bunun önüne geçemeyeceksiniz" dedi.

Dilekler Mahallesi'nde yapılacak Çankaya Evi için temel atma töreni düzenlendi. Törene, CHP Ankara Milletvekilleri Tekin Bingöl, Levent Gök, Yıldırım Kaya, CHP Çankaya ve Mamak İlçe Başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yaptığı konuşmada, açılış ve temel atmaların devam ettiğini belirterek, "Yorulmak yok. Yorulmadan hız kesmeden devam ediyoruz. İleri daima ileri" dedi.

Gelecek hafta Alacaatlı'da Geri Dönüşüm Sıfır Atık Merkezi ile birlikte üç tane parkın ortak açılışını; 7 Ocak'ta Çayyolu Hizmet Binası'nın açılışı ve yanında genişletilen Muharrem Dalkılıç Parkı'nın açılışını yapacaklarını belirten Taşdelen, "Biz karda kışta da açılış yapıyoruz. Biz yağmurda çamurda da temel atma yapıyoruz. Çünkü biz durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

"10 YILDA 20 YENİ ÇANKAYA EVİ AÇMIŞ OLACAĞIZ"

50. Yıl ve Dilekler Mahalleleri'ne hizmet edecek bin metrekare kullanım alanına sahip Dilekler Çankaya Evi'nin bölgeye değer katacağını vurgulayan Taşdelen, mayıs sonu haziran başı gibi açılışını yapacaklarını da söyledi.

Göreve geldiklerinde 10 Çankaya Evi olduğunu belirten Taşdelen, "Biz Çankaya Evlerini 21. Yüzyılın Halk Evleri olarak, mahallede her yaştan insanın kullanacağı yaşam merkezleri konumuna döndürdük. Önümüzdeki sene inşaatlar tamamlandığında 30 tane Çankaya Evimiz olmuş olacak. 10 yılda 20 tane yeni Çankaya Evi açmış olacağız. 6,5 yılda Çankaya Evlerimizden 150 bine yakın yurttaşımız faydalandı" dedi.

"ÇANKAYA BELEDİYESİ TÜRK BELEDİYECİLİĞİ'NİN YÜZ AKI OLMUŞTUR"

Taşdelen, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz çok çalışıyoruz. Hız kesmeden, durmadan, yorulmadan üretiyoruz. Çankaya Evleri, kreşler, sosyal tesisler, parklar yapıyoruz. Çankaya Belediyesi belediyeciliğin yüz akı olmuştur. Türkiye çapında baktığınızda hiçbir ilçe belediyesinin bu kadar faaliyet yaptığını, tesis açtığını, bu kadar park açtığını göremezsiniz. Çankaya Belediyesi, toplumcu, halkçı belediyeciliğin, totalde Türk belediyeciliğinin yüz akı haline gelmiştir. CHP'nin bir dikili ağacı yok, hizmet üretmiyor diyenler gelsinler hiçbir yerden destek almadan nasıl üretiyor CHP'li belediyelere baksınlar. Gelsinler Çankaya'ya, ABB'ye, Yenimahalle'ye, Elmadağ'a, Türkiye'nin her yerindeki belediyelerimize baksınlar.

"MOTORLARI MAVİLİKLERE SÜRECEĞİZ"

Biz biliyoruz ki önümüzdeki seçimde sandık gelecek. Millet İttifakı gelecek. CHP'de belediyelerde gösterdiği bu çalışma azmini, liyakati iktidarda da gösterecek. O zaman bu ülkede çiçekler açacak. Hep beraber motorları maviliklere süreceğiz. Buna yürekten inanıyorum."

"İMAR SORUNLARI KAPALI KAPILAR ARDINDA DEĞİL, HALKIMIZLA BİRLİKTE ÇÖZDÜK"

Göreve geldiklerinden bu yana çözülemeyen 50. yıl Dilekler, Boztepe, Bademlidere, Zafertepe'nin imar sorunlarını vatandaşı mağdur etmeden kent meydanında halkla birlikte çözdüklerini hatırlatan Taşdelen, "Ranta değil halka çalıştığınızda, rantın peşinde değil halkın sorunlarını çözme peşinde koştuğunuzda bütün bunlar başarılır" dedi.

"BİRİLERİ YARGI MAARİFETİYLE SİYASET MÜHENDİSLİĞİNE SOYUNDU"

2023 yılında yapacakları önemli projelerden bahseden Taşdelen, Atatürk Kültür Merkezi, Bademlidere Cumhuriyet Parkı ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni açacaklarını söyledi. Taşdelen, şöyle konuştu:

"Alnımız ak, başımız dik. Aslanlar gibi hizmet ediyoruz. CHP'li belediyeler her yerde aynı çaba içindedir. Birileri çıktı, yargıyı kullanarak yargı marifetiyle siyaset mühendisliğine soyundu. Hepimiz oradaydık. Saraçhanedeydik. İstanbul'da Ekrem başkanımıza bir siyasi yasak getirildi. 6'lı lider de oradaydı. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da çok güzel bir konuşma ile hepimizin duygusunu, Türk milletinin duygusunu, demokrasi adına, özgürlük adına dile getirdi. Herkesin şunu bilmesini isterim. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bunu kimse unutmayacak. Korkunun ecele faydası yok. Siz ne kadar siyasi yasak getirirseniz getirin, yargıyı da siyasi amaçlarınız için kullanın, ne yaparsanız yapın, geliyor gelmekte olan. Bunun önüne geçemeyeceksiniz. Egemenliğin millette olduğu o güzel sandığın önümüze gelmesine az kaldı. Kararı millet verecek. ve o kararın sandıkta güller açtıracağına yürekten inanıyorum.

"HERKESİ KUCAKLADIK"

Demokrasinin, özgürlüğün yaşandığı ama aynı zamanda insanca, hakça bir düzenin kurulduğu, kimsenin ezilmediği, ülkenin kaynaklarının bir avuç insana gitmediği, o kaynakların halka geldiği Türkiye'ye kavuşmak zorundayız. Bunun siyasi parti, ideolojik bir durumu yoktur. Biz nasıl Çankaya'da herkesi kucaklıyorsak, hangi partiye oy verirse versin, hangi inançtan, kökenden, siyasi düşünceden olursa olsun hiç bizim için önemi yok. 8 yılda asla buna bakmadık. Çünkü biz önce insan diyoruz. Biz insanı seviyoruz. Çünkü biz kamu kurumuyuz. Kamu kurumu herkese eşit hizmet götürecek. Biz öyle çalıştık. İktidara gelindiğinde de inanın böyle çalışacağız. Bu ülkeyi hak ettiği noktaya hep beraber taşıyacağız."

Taşdelen, konuşmasının ardından CHP'li milletvekilleri, ilçe başkanları, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri ile Dilekler Çankaya Evi'nin temeli için butona bastı.

Alper Taşdelen ve CHP Ankara Milletvekilleri, Dilekler Çankaya Evi\'nin Temelini Attı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Alper Taşdelen ve CHP Ankara Milletvekilleri, Dilekler Çankaya Evi'nin Temelini Attı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı
  03 Nis Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki yerel seçimlerin ardından bazı sahte sosyal medya hesapları üzerinden basın mensupları hedef alındı. İlçede görev yapan basın mensuplarına yönelik tehditler içeren hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şükrü Dolaş, bu durumu kınayarak, avukatları aracılığıyla suç duyurusu ve manevi tazminat davası açacaklarını belirtti.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı
  03 Nis Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı

  Türkiye'de 7 kez üst üste seçim kazanan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kutlama töreniyle görevine başladı. Binlerce Büyükçekmeceli, Başkan Akgün'ün zaferini marşlar ve şarkılar eşliğinde kutladı.

 • MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi
  03 Nis MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi

  MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin Denizli'ye, ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, seçimsiz geçecek 4 yılda ana odağın ekonomi, düşük enflasyon ve sürdürülebilir büyüme olduğunu belirtti. Boyacı, Orta Vadeli planda yer alan yapısal reformların hızla hayata geçirilmesini beklediklerini vurguladı.

 • Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti
  03 Nis Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Taiwan bölgesinin Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem sonucunda apartmanlar çöktü, evler tahliye edildi ve kayalar düştü. Depremin merkez üssü Hualien kentinin güney-güneydoğusunda tespit edildi. Tsunami alarmları verildi ancak kaldırıldı. İş ve okullar tatil edildi, metro seferleri askıya alındı. Artçı sarsıntılar bekleniyor.

 • Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu
  03 Nis Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yapılan mahalli idareler seçimleri sonucunda Dağhacıyusuf Mahallesi'nden Emine Dönertaş, 3 erkek rakibini geride bırakarak ilçenin ilk kadın muhtarı oldu. Dönertaş, bin 63 oy alarak mahallesinin ve Alaşehir'in tarihinde bir ilke imza attı.

 • Amasra'da itiraz gerginliği
  03 Nis Amasra'da itiraz gerginliği

  Bartın'ın Amasra ilçesinde gayri resmi sonuçlara göre CHP'nin Belediye Başkan Adayı Recai Çakır'ın 122 oy ile seçimi kazanmasının ardından Ak Parti ve MHP'i yöneticiler, sonuçlara itiraz ederek, oyların sayılmasını istedi.

 • Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi
  03 Nis Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi

  Çankırı'nın Merkez ilçesinde 2 dönemdir tek kadın olarak muhtarlık yapan Cemile Eskisucu, girdiği 3'üncü seçimi de kazandı. Eskisucu, muhtarlık mesleğini kadınların daha iyi yürüttüğünü ifade etti.

 • Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi
  03 Nis Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yapılan ara seçimlerde muhtar seçilen Sabriye Demir, 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerde güven tazeleyip tekrardan köy muhtarı oldu. Burçalık köyünde 3 kişi muhtarlık için yarıştı ve Sabriye Demir rakiplerine büyük fark atarak 39 oy alarak tekrar muhtar seçildi.

 • Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu
  03 Nis Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu

  Hatay'ın Antakya ilçesinde ikinci kez seçimi kazanan 66 yaşındaki muhtar Nuriye Türkmen, balkon konuşması yaparak kadınlarla çiftetelli oynayarak zaferini kutladı. Türkmen'in konuşması ve kutlama anları ilgi çekti.

 • Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı
  03 Nis Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı

  Çin'in Taiwan bölgesinde Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem, yerin 12 kilometre derinliğinde gerçekleşti ve adanın genelinde hissedildi. Taipei metrosunda seferler askıya alındı.

 • CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti
  03 Nis CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 60 yıldır kazanan CHP, bu ilçeyi AK Parti'ye kaptırdı. AK Parti adayı Fırat Yayla, seçimi kazanarak belediye başkanı oldu.

 • Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi
  03 Nis Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

  Ahlat Belediyesi'nde yeni seçilen başkan Yavuz Gülmez, görevi eski başkan Abdulalim Mümtaz Çoban'dan devraldı. Devir teslim törenine belediye meclis üyeleri, partililer ve akrabaları katıldı.


Advertisement