Araban'da 1. Geleneksel Bahar Şenliği Düzenledi - Son Dakika
Yerel

Araban'da 1. Geleneksel Bahar Şenliği Düzenledi

Araban\'da 1. Geleneksel Bahar Şenliği Düzenledi

Arabanlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, 1. Geleneksel Bahar Şenliği düzenledi.

09.06.2014 09:54  Güncelleme: 09:49

Arabanlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından '1. Geleneksel Bahar Şenliği' düzenlendi.

Gaziantep'te faaliyet gösteren Arabanlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Arabanın 4 kilometre uzağında bulunan Karapınarsu gözünde bu yıl ilk kez '1. Geleneksel Bahar Şenliği' etkinliği yaptı. Düzenlenen etkinlikte yaklaşık 2 bine yakın Arabanlı bir araya geldi. Bahar şenliğinde et kavurması ve ayran ikramında bulunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan şenlikte açıklama yapan Arabanlılar Derneği Başkanı Ali Rıza Ulukök, "Arabanlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğimiz 2004 yılında Gaziantep'te kurulmuştur. Dernek yönetimi olarak birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla hemşehrilerimizle bir araya gelmek için Gaziantep'te sık sık etkinlikler düzenliyoruz. Bu gün burada yaptığımız etkinliğin amacı da Gaziantep'te ve Araban'da yaşayan hemşehrilerimizi bir araya getirmek. Ayrılığın olmadığı birlik ve beraberlik ruhunda birleştirmektir. Derneğimiz 2011 yılından beri Arabanlı üniversite öğrencilerimize 2011 yılında 53, 2012 yılında 65 ve 2013 yılında da 54 kişi olmak üzere toplam 172 öğrencimize burs vermiştir. İlçemize vefanın bir gereği olarak, derneğimiz eğitim bursuna katkı sağlamış olan hemşehrilerimize ve gönüllü dostlarımıza teşekkür ve minnet duygularımı ifade etmeyi bir görev kabul ediyorum. Derneğimiz gerek ramazan aylarında, gerekse de diğer farklı zamanlarda birçok kez üye ve hemşehrilerimizle birlikte olmak için geniş katılımlı yemekli programların yapılmasını sağlamıştır. Bayram günlerinde bayramlaşma için dernek lokalimizde hemşehrilerimiz birbirleriyle buluşmuş ve bayramlaşmıştır. Ayrıca bu süre içerisinde dernek yönetimi ve üyelerimiz ile birlikte Arabanlı iş adamlarımızın da katkılarıyla ihtiyaç sahibi Arabanlı hemşehrilerimize nakdi yardımlar yapılmıştır. Ramazan aylarında derneğimizin ve üyelerimizin hazırlamış olduğu yardım paketleri yine Arabanlı ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştırılmıştır. Bundan sonrada aynı şekilde yardımlarımızı devam ettirmeyi düşünüyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından, Adıyaman'da görev yapan Arabanlı resim öğretmeni Ressam ve Şair Mehmet Kaplan kendi yazdığı Araban adlı şiirini okudu. Etkinlik daha sonra mahalli ses sanatçılarının okudukları şarkılarla devam etti. Şenliğe Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ve belediye meclis üyeleri, Ak Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney ve yönetimi, CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Gökdağ, CHP Araban İlçe Başkanı Mustafa Kayacı, sivil toplum örgütü temsilcileri ve Arabanlı vatandaşlar katıldı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Araban'da 1. Geleneksel Bahar Şenliği Düzenledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement