Arapgir'e Yapılacak 300 Kişilik Üniversite Yurdu - Son Dakika
Yerel

Arapgir'e Yapılacak 300 Kişilik Üniversite Yurdu

Malatya'nın Arapgir ilçesinde, 300 öğrenci kapasiteli yurdun yer teslimi yapıldı.

13.01.2012 11:00

Malatya'nın Arapgir ilçesinde, 300 öğrenci kapasiteli yurdun yer teslimi yapıldı.

Arapgir Belediyesi, Arapgir Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik olarak yapılması planlanan yurdun arazisini YURTKUR yetkililerine devretti.

Yer teslimi ile ilgili düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, 20 dönümlük arazinin yurt yapımı için devredildiğini söyledi.

Yurdun yapımının YURTKUR tarafından gerçekleştirileceğini belirten Cömertoğlu, şöyle dedi:

"2012 yılı içerisinde 350 iş gününde bitirilmesi planlanan öğrenci yurdu kompleksi, 14 bin metre kare kapalı alan içerisinde 2 blok öğrenci yurdu, 1 blokta sosyal tesis olmak üzere inşa edilecektir. Her bina biner metre kare alan üzerinde dörder katlı olacaktır. Prefabrik, çelik konsitüsyon, ve betonarme olarak farklı bir inşaat tekniğiyle yapılması planlanıyor. İki kişilik odalar halinde yapılacak yurt 5 yıldızlı otel konforunda düzenlenecektir."

Cömertoğlu, 8 milyon 844 bin ihale bedeliyle inşa edilecek olan yurt binaları tamamlandığında, öğrencilerin barınma sorunlarının tamamen ortadan kalkacağını kaydetti.

Törene, Arapgir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dursun Özgüler, yüklenici firma temsilcisi Mimar Yusuf Özbek ve YURTKUR Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

- MALATYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Arapgir'e Yapılacak 300 Kişilik Üniversite Yurdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement