Aydın'dan Kısa Kısa - Son Dakika

Aydın'dan Kısa Kısa

23.10.2014 10:15
Aydın'dan Kısa Kısa

"İncirliova'da her gün 20 kişi iş için belediyeye başvruyor"

İncirliova'da hergün 20 kişinin iş için belediyeye işsizlik başvurusunda bulunduğu bildirildi.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, belediyeye her gün ortalama 20 kişinin iş başvurusu yaptığını son 6 ayda 3 bin 600 kişinin kaydının alındığını söyledi.

Kale, gazetecilere yaptığı açıklamada, işsizliğe çözüm bulmak için yeni iş sahaları açmayı hedeflediklerini belirtti.  Kale, "Her gün 20 kişi iş için belediyemize başvuruda bulunuyor. Bu rakam 6 ayda 3 bin 600 kişi yapar. Biz bu işsizliği çözmek için iş sahaları açmayı hedefliyoruz" dedi.

Acarlar Mahallesi'nde bulunan Acarlar Hali'nin bölge haline dönüştürülmesi için Kardeşköy Mahallesi'nde bulunan alana yapılacağını ifade eden Kale, "Daha önce Milli Eğitimin okul yeri olarak ayırdığı 80 dönüm alana Aydın Merkez Hali olarak Kardeşköy arazisi içerisinde, Acarlar ve İkizdere Çayı'na yakın bir mevkide yapılması için bir çalışmalara başlandı" diye konuştu.

Karpuzlu'da çöplük yeri temizleniyor

Karpuzlu Belediyesi, Selardı mevkisinde bulunan çöplük alanının temizlenmesi için çalışma başlattı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan "Çöplük rezaletine son veriyoruz. Çöplük sorunu ilçe halkının en büyük sorunundan birisiydi. Bu sorunu göreve gelmeden önce iyi biliyorduk. Elimizde yetki olmadığı için bir şey yapamıyorduk. Çöplük kaldırma çalışmalarımızı başlattık. En kısa zamanda buradaki çöpleri kaldırıp bu alanı temizleyeceğiz" dedi.

MHP Çine İlçe Teşkilatı belli oldu

MHP Çine İlçe Başkanı Mehmet Yavuz'un MHP Genel Merkezi'ne sunduğu yeni yönetim kabul edildi.

Başkan Mehmet Yavuz, yeni yönetimin partiye hizmet şevki ve arzusu olan kişilerden oluştuğunu, ayrım gözetmeksizin herkesle aynı mesafede olacaklarını belirtti.

MHP Çine İlçe Teşkilatı'nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Muammer Deniz, Tevfik Çağıran, Muhterem Öztürk, Şinasi Önel, Selim Şenbaklavacı, Cengiz İnce, Seyfettin Tosun, Abdullah Madran, Halil İçöz, Arif Ali Gökçen, Ahmet Ülgüç, Tugay İğci, Tevfik Erkul, Halil Aldemir, İsmail Çelik, Yakup Kandemir, Giray Yörük, Murat Uzunmeşe, Hasan Güngör, Mustafa Fidan, Aşkın Sevik, Mehmet Üstüntaş, Onur Tamcı, Harun Yıkılmaz, Bilal Eraslan, Hakan Özçelik, Bülent Kocabaşoğlu, Mehmet Ali Özdemir, Zekeriya Akbal, Metin Alkan, Kenan Kaya, Muhammet Vurmaz, Mustafa Dönmez, Osman Sever, Nevzat Cılgın, Gökhan Subaşı, Aydın Aydın, Ramazan Güney, Veli İmreneli. - Aydın

YORUMLAR
500
Minibüs kazasında yaralanan şahıs hastanede hayatını kaybetti Minibüs kazasında yaralanan şahıs hastanede hayatını kaybetti Aydın'da eski karısını baltayla yaralayan şüphelinin 20 yıla kadar hapsi istendi Aydın'da eski karısını baltayla yaralayan şüphelinin 20 yıla kadar hapsi istendi Tekeler HİS Göleti çiftçilerin kullanımına sunuldu Tekeler HİS Göleti çiftçilerin kullanımına sunuldu
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aydın'dan Kısa Kısa - Son Dakika


Advertisement