Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İkizdere haberleri, İkizdere son dakika, son dakika İkizdere

Son Dakika İkizdere Haberleri

Son dakika İkizdere haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ikizdere haberleri anında burada.


 • Dün Dün 20:53 Kesk'e Bağlı Esm'den Dünya Madenciler Günü'nde Açıklama: "Kâr Hırsı ve Üretim Zorlamasıyla Alın Terimiz, Haklarımız Hatta Canımız Hiçe Sayılmaktadır"

  Kesk'e Bağlı Esm'den Dünya Madenciler Günü'nde Açıklama: 'Kâr Hırsı ve Üretim Zorlamasıyla Alın Terimiz, Haklarımız Hatta Canımız Hiçe Sayılmaktadır' Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM), 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bugün Ankara'da basın açıklaması yaptı. ESM Genel Başkanı Coşkun Doğanay, “Kâr hırsı ve üretim zorlamasıyla alın terimiz, haklarımız hatta canımız hiçe sayılmaktadır. Önlemler alınmadığı gibi emekçiler daha çok ölmeye devam etti, ediyor. Sorumlular ise göstermelik cezalarla bir süre sonra yeniden aramıza dönmektedir. Oysa bu iş cinayetleri önlenebilir. Ölümleri önlemenin bir yolu da bu ölümlere sebep olanlardan hesap sormaktır” dedi.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:40 Rize İkizdere Halkı, Hes Projesi İçin Çed Bilgilendirme Toplantısına İzin Vermedi

  Rize İkizdere Halkı, Hes Projesi İçin Çed Bilgilendirme Toplantısına İzin Vermedi Rize’de HES projesine karşı mücadele eden İkizdere halkı, ÇED bilgilendirme toplantısının yapılmasına izin vermedi. MHP İkizdere İlçe Başkanı Rezzak Uzun, "Biz bunun tecrübesini daha önce çok derin bir şekilde yaşadık ve hala idari bütün mahkemeleri kazanmış olmamıza rağmen biz hukuki anlamda şu anda hala mahkemeliğiz. Hatta şu kadarını söyleyeyim o süreçleri yaşarken benim annem 82 yaşındaydı. Baston ve bir insan yardımı ile yürüyordu. Annem 90 yaşında ve şu an halen mahkemelik. Bu süreçlerin bize hangi sıkıntılar yaşattığını bu coğrafyada yaşayan herkes biliyor" dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:51 Rize'de 26 köye kar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor

  Rize'de 26 köye kar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor Rize'nin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle İkizdere'de 20, Çamlıhemşin ilçesinde ise 6 olmak üzere 26 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ve belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 08:22 Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor

  Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor Kara yollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde yavaş gidilmesi ve trafik işaretlerine uyulması gerekmektedir. İyidere-Rize-Pazar yolunda deniz taşkını sebebiyle bölünmüş yolun her iki istikametinde trafik akışı kısa sürelerle durdurulmaktadır. TEM Otoyolu'nun Çerkezköy-Kınalı kavşaklarında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle şerit kapatma uygulanacak. Ankara-Kırıkkale yolunda yapım çalışmaları sebebiyle şerit daraltması ve aktarması yapılarak, ulaşım kontrollü gerçekleştirilmektedir. Nevşehir-Aksaray yolunda yapım çalışması sebebiyle bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü izin verilmektedir. Karabük-Kastamonu ve Tokat-Niksar yollarında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sürdürülmektedir. Diyarbakır-Mardin yolunda sağ şeritteki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım sol şeritten gidiş-geliş şeklinde devam etmektedir. İyidere-İkizdere yolunda Güneyce-1 ve Güneyce-2 tünellerinde elektrik-elektronik sistemleri bakım ve onarım çalışması yapılmaktadır. Konya-Antalya yolunda Demirkapı Tünelleri'nde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır. Eskişehir-Kütahya yolunda çelik ağ ve şev koruma çalışmaları dolayısıyla bir şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım tek şeritten gerçekleştirilmektedir.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:39 Samsun'da göçmen kaçakçılarına operasyon

  Samsun'da göçmen kaçakçılarına operasyon Samsun polisi tarafından Karadeniz'deki göçmen kaçakçılarına yönelik Trabzon ve Rize illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 1'i Afgan 3 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:00 Samsun'da göçmen kaçakçılarına operasyon: 3 şüpheli yakalandı

  Samsun'da göçmen kaçakçılarına operasyon: 3 şüpheli yakalandı Samsun'da polisin Karadeniz'deki göçmen kaçakçılarına yönelik operasyonunda, Trabzon ve Rize'de yakalanan 3 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler Samsun'a getirilerek soruşturma başlatıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:31 Samsun'da göçmen kaçakçılarına operasyon: 3 gözaltı

  Samsun'da göçmen kaçakçılarına operasyon: 3 gözaltı Samsun polisi tarafından Karadeniz'deki göçmen kaçakçılarına yönelik Trabzon ve Rize illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 1'i Afgan uyruklu 3 kişi gözaltına alındı.

 • 25.11.2023 25 Kas 23:31 İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, "Demokrasi Yürüyüşü" Düzenledi: "Yaşanan Süreç Tam Anlamıyla Bir Yargı Darbesidir"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, 'Demokrasi Yürüyüşü' Düzenledi: 'Yaşanan Süreç Tam Anlamıyla Bir Yargı Darbesidir' İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, yaşanan hak ihlallerine karşı bugün "Demokrasi Yürüyüşü" düzenledi. Yürüyüşe katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne dikkat çekerek “Kadınlarımızın bir omuz mesafesinde, yanında olmaya devam edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi’nin arkasında durmaya devam edeceğiz” dedi. Basın açıklamasını okuyan İzmir Barosu Başkanı Sefa Yılmaz da “Anayasa Mahkemesi kararları yorumlanmaz, irdelenmez, asla ve asla tartışılmaz. Ancak Anayasa ve Anayasa’nın bu emredici hükümleri ve bağlayıcı nitelik taşıyan hukuksal düzenlemeler ve kesin nitelikteki kararlar istenildiğinde uygulanacak, istenilmediğinde uygulanmayacak kararlar değildir. Yaşanan süreç tam anlamıyla bir yargı darbesidir” diye konuştu.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:23 AK Parti teşkilatından İkizdere'ye yapılması planlanan HES'e tepki: Bu proje olmayacak

  AK Parti teşkilatından İkizdere'ye yapılması planlanan HES'e tepki: Bu proje olmayacak AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin öncülüğündeki 200 kişilik AK Partili grup, İkizdere'ye yapılması planlanan HES projesine tepki gösterdi. Projenin yapılmasını istemediklerini belirten İl Başkanı Hikmet Ayar, "Siyasi partilerle temasımız var, onlar aynı düşünüyor, halk aynı düşünüyor. O zaman 'Bu proje olmayacak' diyoruz" ifadelerini kullandı.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:17 AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, İkizdere HES projesine karşı çıktı

  AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, İkizdere HES projesine karşı çıktı AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, İkizdere ilçesinde yapılması planlanan hidroelektrik santral (HES) projesine karşı çıktığını açıkladı. Ayar, projenin halka rağmen yapılamayacağını belirterek, bölgedeki diğer partilerin de aynı düşüncede olduğunu söyledi.

 • 21.11.2023 21 Kas 13:27 Rize'de trafik kazası: 3 kişi yaralandı

  Rize'de trafik kazası: 3 kişi yaralandı Rize'nin İkizdere ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobilin kamyonla çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve yol tekrar trafiğe açıldı.

 • 05.11.2023 05 Kas 16:19 Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de toplu açılış töreninde konuştu: (3)

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de toplu açılış töreninde konuştu: (3) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ eliyle Rize'de toplam 3 bin 742 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettiklerini, 1157 konutun yapımını sürdürdüklerini söyledi.

 • 05.11.2023 05 Kas 14:45 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(CHP Kurultayı) Bay bay Kemal, terörist başı Demirtaş'a, Kavala'ya 'bay bay' dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(CHP Kurultayı) Bay bay Kemal, terörist başı Demirtaş'a, Kavala'ya 'bay bay' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(CHP Kurultayı) Bay bay Kemal, terörist başı Demirtaş'a, Kavala'ya 'bay bay' dedi.

 • 05.11.2023 05 Kas 14:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Filistinli kardeşlerimizin İsrail zulmünden kurtarılması, Gazze'de dünyanın gözleri önünde işlenen katliamların durdurulması...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Filistinli kardeşlerimizin İsrail zulmünden kurtarılması, Gazze'de dünyanın gözleri önünde işlenen katliamların durdurulması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Filistinli kardeşlerimizin İsrail zulmünden kurtarılması, Gazze'de dünyanın gözleri önünde işlenen katliamların durdurulması da bizim boynumuzun borcudur.

 • 19.10.2023 19 Eki 13:28 Rize Yaylalarında Kar Yağışı: Yeşil Alanlar Beyaz Örtüyle Kaplandı

  Rize Yaylalarında Kar Yağışı: Yeşil Alanlar Beyaz Örtüyle Kaplandı Rize'nin yüksek rakımlı yaylalarında kar yağışı etkili oldu ve yeşil alanlar beyaz örtüyle kaplandı. Doğu Karadeniz'de hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Huser ve Palovit yaylaları ile İkizdere ilçesine bağlı Anzer yaylasında kar yağışı yaşandı. Turistler karlı doğada gezinti yaparken, bazı yaylacılar hayvanlarını ahırlara sokmaya çalıştı. Yüksek kesimlerde kar yağışı devam ederken, il merkezinde ise sağanak yağış bekleniyor.

 • 19.10.2023 19 Eki 13:14 Rize Yaylalarında Kar Yağışı

  Rize Yaylalarında Kar Yağışı Rize'nin yüksek rakımlı yaylalarında kar yağışı etkili oldu, yeşil alanlar beyaz örtüyle kaplandı. Turistler karlı doğada gezinti yaparken, yaylacılar hayvanlarını ahırlara sokmaya çalıştı.

 • 11.10.2023 11 Eki 13:45 34 Çevre Kuruluşundan Ortak Bildiri: "Kurduğu Kirli İlişkiler Ağı Üzerinden Tüm Kurumları Etkisizleştiren Maden Şirketi; Valiliği, Kaymakamlığı,...

  34 Çevre Kuruluşundan Ortak Bildiri: 'Kurduğu Kirli İlişkiler Ağı Üzerinden Tüm Kurumları Etkisizleştiren Maden Şirketi; Valiliği, Kaymakamlığı,... 34 çevre kuruluşu, Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde bulunan maden işletmesinin kimyasal atıklarını HES kanalına döktüğü iddialarıyla ilgili ortak bildiri yayınladı. Bildiride, “Kurduğu kirli ilişkiler ağı üzerinden tüm kurumları etkisizleştiren maden şirketi; valiliği, kaymakamlığı, belediyeyi kontrolü altına almıştır. Basına da yansıdığı gibi, yasadışı biçimde deşarj edilen kimyasalları belgeleyen Mehmet Soysal uzun zamandır taciz ve tehditlerle yıldırılmaya çalışılırken 6 Eylül ve 4 Ekim tarihlerinde de ‘madene karşı şikayetini geri çek’ tehditleriyle fiziksel saldırılara uğramıştır. Tehditler savurarak, pusu kurup saldırarak can güvenliğini ortadan kaldıran çeteci, mafyacı zihniyet, şiddet sopasını kullanarak baskı ve korkutma politikasıyla Hanönü’nde doğayı korumak adına yapılan dernekleşme çalışmalarının da önünü kesmeyi hedeflemekte. Olayın kamuoyuna duyurulmasını, bu tür bilindik, şiddet içeren yöntemlerle engellemeye çalışmaktalar” denildi.

 • 04.10.2023 04 Eki 11:39 Rize'de şiddetli yağışın ardından hasar tespit çalışmaları sürüyor

  Rize'de şiddetli yağışın ardından hasar tespit çalışmaları sürüyor Rize'de yaşanan şiddetli yağış sonucu meydana gelen sel ve su taşkınlarına karşı hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Valilik tarafından yapılan açıklamada, ölü ve yaralı olmadığı belirtilirken, heyelan ve teressübatların temizlenerek trafik akışının normale döndüğü ifade edildi. Ayrıca, tedbir amacıyla 2 ev boşaltıldı.

 • 04.10.2023 04 Eki 06:44 Rize-Güneysu karayolunda çökme meydana geldi

  Rize-Güneysu karayolunda çökme meydana geldi Rize'de yaşanan sağanak sonucu Askoroz Deresi'nde su debisinin artmasıyla Rize-Güneysu karayolunun 3. kilometresinde çökme meydana geldi. Olayda şans eseri kaza yaşanmazken, Karayolları ekipleri yolun ulaşıma kapattı ve kontrollü olarak ulaşım sağlanıyor. Bu, son 3 yılda aynı yolda meydana gelen 3. çökme olayıdır.

 • 12.09.2023 12 Eyl 15:58 1980 darbesi mağduru o günleri anlattı: "12 Eylül'ü damarlarıma kadar hissettim"

  1980 darbesi mağduru o günleri anlattı: '12 Eylül'ü damarlarıma kadar hissettim' 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 43 yıl geçmesine rağmen, o günün mağdur vatandaşları yaşadıklarını unutamıyor.

 • 04.09.2023 04 Eyl 14:52 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Rize'de konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Rize'de konuştu Açıklaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Rize, inşa ettiğimiz tünel ve köprüler, gelişen ulaşım ağları ve tamamlandığında faaliyete geçecek İyidere Lojistik Limanı ile uluslararası bir lojistik üs olarak Türkiye'yi dünyaya bağlayacak, çayın başkenti olarak zirvedeki yerini koruyacaktır.

 • 04.09.2023 04 Eyl 14:00 Bakan Uraloğlu: Büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa edeceğiz

  Bakan Uraloğlu: Büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa edeceğiz ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21 yılda neyin sözünü verdiysek yaptık, 100 yılda gerçek olabilecek projeleri başarıyla tamamladık.

 • 04.09.2023 04 Eyl 12:28 Ulaştırma Bakanı İyidere-İkizdere Yolu ve Hurmalık Tünellerini Paylaştı

  Ulaştırma Bakanı İyidere-İkizdere Yolu ve Hurmalık Tünellerini Paylaştı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İyidere-İkizdere Yolu ile Hurmalık Tünellerine ait görüntüleri paylaştı. Yol ve tünel hakkında bilgiler veren Bakan Uraloğlu, tasarruf ve güvenlik avantajlarından bahsetti.

 • 03.09.2023 03 Eyl 20:37 İyidere - İkizdere Yolu ile Hurmalık Tünelleri'nden 43 Milyon Lira Tasarruf

  İyidere - İkizdere Yolu ile Hurmalık Tünelleri'nden 43 Milyon Lira Tasarruf Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Rize'de hizmete giren İyidere - İkizdere Yolu ile Hurmalık Tünelleri'nin yıllık yakıt ve zamandan toplamda 43 milyon lira tasarruf sağlandığını duyurdu.

 • 22.08.2023 22 Ağu 00:26 Rize'de kamyonet dereye uçtu: 1 ölü, 1 yaralı

  Rize'de kamyonet dereye uçtu: 1 ölü, 1 yaralı Rize'nin İkizdere ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, kamyonet dereye uçtu. Kazada, 75 yaşındaki Günaçar Emir hayatını kaybederken, torunu Fatih Emir yaralandı. Yaralı sürücü hastaneye kaldırılırken, Günaçar Emir'in cenazesi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 21:09 Rize'nin İkizdere ilçesinde trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

  Rize'nin İkizdere ilçesinde trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı Rize'nin İkizdere ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Kaza, Kumluk mevkisinde Fatih Emir'in kullandığı kamyonetin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldi. Yaralanan sürücü Rize Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 19:19 Rize İkizdere'de meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti

  Rize İkizdere'de meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti Rize'nin İkizdere ilçesinde meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı. Kaza, İkizdere ilçesi Kumluk mevkiinde meydana geldi. Araç sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek derenin kenarına yuvarlandı. Olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Hayatını kaybeden kişi belirlenirken, yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 09:47 Rizeli öğretmen tatilini ağacın üzerine yaptığı evde geçiriyor

  Rizeli öğretmen tatilini ağacın üzerine yaptığı evde geçiriyor Yaz tatillerini memleketi Rize'de değerlendiren Eyüp Kaya, sadece tırmanabilenlerin ulaşabileceği ağaç evde bütün zamanını geçiriyor.

 • 16.08.2023 16 Ağu 18:39 Artvin'de Doğa Talanı ve Orman Katliamı Protestosu

  Artvin'de Doğa Talanı ve Orman Katliamı Protestosu Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan vatandaşlar, doğa talanı ve orman katliamlarını protesto etti. Vatandaşlar, bilim dışı ve vahşice yapılan doğa saldırılarının iklim krizini derinleştirdiğini ve gelecek kuşakların yaşamlarını zehirlediğini belirtti.

 • 16.08.2023 16 Ağu 12:42 İkizdere'deki Arkeolojik Keşif Definecilerin Hedefi Oldu

  İkizdere'deki Arkeolojik Keşif Definecilerin Hedefi Oldu Rize'nin İkizdere ilçesinde yapılan arkeolojik yüzey araştırmalarında bulunan 3 bin yıllık mağara resimleri ve eski yerleşim yerleri definecilerin ilgisini çekti. İkizdere Belediye Başkanı, bölgede bulunan kültürel değeri olan kalıntıların sökülüp götürülmemesi gerektiğini belirtti.

 • 16.08.2023 16 Ağu 10:38 İkizdere'deki arkeolojik keşif definecilerin hedefi oldu

  İkizdere'deki arkeolojik keşif definecilerin hedefi oldu Rize'nin İkizdere ilçesinde yapılan arkeolojik yüzey araştırmalarında bulunan 3 bin yıllık mağara resimleri ve eski yerleşim yerleri definecilerin ilgisini çekti. İkizdere Belediye Başkanı, bölgede çanak, çömlek ve çeşitli yaşam kalıntılarının olduğunu belirtirken, keşfedilen kaya resimlerinin kültürel bir değeri olduğunu vurguladı. Definecilerin izinsiz kazı yaparken yakalandığı olayda, jandarma ekipleri tarafından yasal işlem başlatıldı.

 • 06.08.2023 06 Ağu 17:33 Rize'de Ekşioğlu Vakfı 23. Ovit Yayla Şenliği Sona Erdi

  Rize'de Ekşioğlu Vakfı 23. Ovit Yayla Şenliği Sona Erdi Rize'de düzenlenen Ekşioğlu Vakfı 23. Ovit Yayla Şenliği sona erdi. Şenlikte çeşitli etkinlikler düzenlendi ve dereceye girenlere ödüller verildi. Rize Vali Vekili ve diğer ilgililerin katıldığı şenlik, bölgenin turizmine hareketlilik katacak.

 • 06.08.2023 06 Ağu 03:48 Yarışmayı kazanan inek yem ve samanı, sahibi ise para ödülünü kaptı

  Yarışmayı kazanan inek yem ve samanı, sahibi ise para ödülünü kaptı Rize'de düzenlenen Ovit Yayla Şenlikleri'nde yapılan inek güzellik yarışmasını kazanan en güzel inek, ödül olarak yem ve saman alırken, sahibine ise para ödülü verildi. Yarışmada birinci olan 'Yayla gülü' isimli inek, 3 çuval yem ve saman desteği kazandı. İnek güzellik yarışmasında birinci seçilen Melek Özçelik, hayvanını çiçeklerle süsleyerek mutluluğunu dile getirdi. İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ise hayvancılığın önemine vurgu yaparak, yayla göçlerinin temsili olarak gerçekleştirildiğini belirtti.

 • 05.08.2023 05 Ağu 17:51 Rize'de Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yayla Şenliği başladı

  Rize'de Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yayla Şenliği başladı Rize'nin İkizdere ilçesinde Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen 23. Ovit Yayla Şenliği başladı. Şenlikte, yöresel kıyafetli kadınlar tarafından süslenen ineklerle tulum eşliğinde türküler söylendi. Ayrıca, inek güzellik yarışması düzenlendi ve dereceye giren hayvanların sahiplerine para ödülü ve yem desteği verildi. Şenliğe, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu, İkizdere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram, İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ve vatandaşlar katıldı.

 • 05.08.2023 05 Ağu 17:51 Rize'de Ekşioğlu Vakfı Ovit Şenlikleri başladı

  Rize'de Ekşioğlu Vakfı Ovit Şenlikleri başladı Rize'de, 2 bin 640 rakımlı Ovit Yaylası'nda düzenlenen 'Ekşioğlu Vakfı Ovit Şenlikleri' başladı. Yöresel kıyafetlerini giyenler, yayık, beşik ve göç malzemeleriyle yaylaya geldi. İnek güzellik yarışmasında süslenen inekler yarıştı.

 • 04.08.2023 04 Ağu 23:31 AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı: 'Bu bölgenin yolcusunu biz taşımak istiyoruz'

  AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı: 'Bu bölgenin yolcusunu biz taşımak istiyoruz' Rize-Artvin Havalimanı'nda gerçekleştirilen toplantının ardından açıklama yapan AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize-Artvin Havalimanı'nın yolcu taşıma potansiyeline dikkat çekerek, bölgenin yolcusunu başka bir havalimanına yönlendirmemek istediklerini belirtti. Avcı, Rize-Artvin Havalimanı'nın Trabzon Havalimanı ile adaletsiz bir şekilde karşılaştırıldığını ve bu durumun havalimanına haksızlık olduğunu ifade etti. Rize'nin ve Artvin'in tüm yolcularını Rize-Artvin Havalimanı'ndan taşımak için çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Avcı, havalimanının kapasitesinin her geçen gün arttığını ve daha iyi bir hale getirileceğini söyledi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 12:57 Rize-Artvin Havalimanı Temmuz Ayında 123 Bin Yolcu Taşıdı

  Rize-Artvin Havalimanı Temmuz Ayında 123 Bin Yolcu Taşıdı AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize-Artvin Havalimanı'nda temmuzda 123 bin yolcu taşındığını belirterek, gelecekte havalimanının yolcu taşıma potansiyelini gösterdiğini söyledi. Avcı, sefer sayılarının arttığını ve yurt dışı seferlerinin de başladığını ifade etti. Rize-Artvin Havalimanı'nın Trabzon Havalimanı ile karşılaştırılmasının haksızlık olduğunu belirten Avcı, Rize ve Artvin yolcularını başka bir havalimanına yönlendirmemek için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

 • 03.08.2023 03 Ağu 18:03 DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i su zammıyla ilgili suç duyurusunda bulundu

  DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i su zammıyla ilgili suç duyurusunda bulundu DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi üyeleri, AKP'li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında Samsun 2. İdare Mahkemesi'nin su zammıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararını uygulamadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Şube Başkanı Arif Kutlu, temyiz mahkemelerinde de davanın lehlerine sonuçlanmasına rağmen Başkan Demir'in kararı uygulamak için kılını bile kıpırdatmadığını söyledi.

 • 02.08.2023 02 Ağu 20:28 İkizdere'nin tarihi gün yüzüne çıkarılıyor

  İkizdere'nin tarihi gün yüzüne çıkarılıyor İkizdere'nin tarihi gün yüzüne çıkarılıyor Rize'nin İkizdere ilçesinde yapılan araştırmalarda ilçe tarihi gün yüzüne çıkartılıyor.

 • 02.08.2023 02 Ağu 17:49 Rize'de Tarihi Arkeolojik Yüzey Araştırmaları Yapılıyor

  Rize'de Tarihi Arkeolojik Yüzey Araştırmaları Yapılıyor Rize'nin İkizdere, Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü tarafından tarihi arkeolojik yüzey araştırmaları yapılıyor. Araştırmalar sonucunda antik çağlara ait kaya resimleri, kale kalıntıları ve yerleşim bölgeleri tespit edildi. Araştırma ekibi, elde edilecek verileri bilim dünyasına kazandırmak ve turizmi geliştirmek amacıyla bir kitap hazırlamayı planlıyor.

 • 02.08.2023 02 Ağu 17:01 Rize'de 3 Bin Yıllık Kaya Resimleri Bulundu

  Rize'de 3 Bin Yıllık Kaya Resimleri Bulundu Rize'de yapılan arkeolojik çalışmalarda, İkizdere ilçesinde Bozkurt kavimlerine ait olduğu düşünülen 3 bin yıllık kaya resimleri bulundu. Bu resimler, Karadeniz'de ilk kez görülen boyama usulüyle yapılmış kaya resimleridir. Araştırmacılar, bölgedeki turizmi desteklemek ve hikaye turizmini geliştirmek amacıyla bu keşfi önemli bir adım olarak değerlendirmektedir.

 • 02.08.2023 02 Ağu 16:44 CHP, TBMM Genel Kurulu'nu Akbelen'de yaşanan katliamı görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırdı

  CHP, TBMM Genel Kurulu'nu Akbelen'de yaşanan katliamı görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırdı CHP Grup Başkanı Özgür Özel, partinin milletvekilleri ve seçilen milletvekillerinin imzasıyla TBMM Genel Kurulu'nu Muğla Akbelen Ormanı'nda yaşanan ağaç kesimiyle ilgili genel görüşme önergesini görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırdıklarını açıkladı. Özel, bu katliamların sadece günümüzü değil gelecek kuşakları da etkileyeceğini belirterek, Meclis'te ele alınması gerektiğini vurguladı. Olağanüstü çağrı başvurusunda, doğa katliamlarının süreklilik halini aldığı ve çevreye zarar veren faaliyetlere müsaade edildiği ifade edildi. CHP'nin genel görüşme önergesinde ise Türkiye genelindeki çevre suçlarına dikkat çekildi ve Akbelen Ormanı'ndaki ağaç kesimiyle ilgili önlemlerin değerlendirilmesi talep edildi.

 • 02.08.2023 02 Ağu 16:26 Rize'de 3 Bin Yıllık Kaya Resimleri Bulundu

  Rize'de 3 Bin Yıllık Kaya Resimleri Bulundu Rize'de yapılan arkeolojik çalışmalarda, İkizdere ilçesinde Bozkurt kavimlerine ait olduğu düşünülen 3 bin yıllık kaya resimleri bulundu. Bu resimler, Karadeniz'de ilk kez görülen boyama usulüyle yapılmış kaya resimleridir. Araştırmacılar, bölgedeki turizmi desteklemek ve hikaye turizmini geliştirmek amacıyla bu keşfi önemli bir adım olarak değerlendirmektedir.

 • 30.07.2023 30 Tem 19:53 Aydın İncirliova'da Zeytinlik Alanında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

  Aydın İncirliova'da Zeytinlik Alanında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı Aydın'ın İncirliova ilçesinde, Dereağzı Mahallesi İkizdere Barajı mevkisinde bulunan zeytinlik alanda çıkan yangın, 2 saatlik müdahale sonucunda kontrol altına alındı. Yangında 40 dönüm zeytinlik alan zarar gördü. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

 • 30.07.2023 30 Tem 18:49 Aydın'ın İncirliova ilçesinde zeytinlik alanda yangın çıktı

  Aydın'ın İncirliova ilçesinde zeytinlik alanda yangın çıktı Aydın'ın İncirliova ilçesinde bulunan zeytinlik alanda çıkan yangına Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri müdahale ediyor.

 • 29.07.2023 29 Tem 22:51 SODEV Başkanı: Ağaç katliamı tüm Türkiye'yi kuşatma altına aldı

  SODEV Başkanı: Ağaç katliamı tüm Türkiye'yi kuşatma altına aldı Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Şişman, Muğla'daki Akbelen Ormanı'nda devam eden ağaç katliama ilişkin yaptığı açıklamada, AKP'nin toprağa, ormanlara ve doğaya saldırdığını belirtti. Şişman, İkizdere'de başlayan zinciri ilmek ilmek örerek tüm yurda yaymanın tarihsel görevleri ve omuzlarındaki ağır sorumluluk olduğunu vurguladı.

 • 28.07.2023 28 Tem 18:10 Emek ve demokrasi örgütleri Akbelen Ormanlarındaki ağaç kesimine tepki gösterdi

  Emek ve demokrasi örgütleri Akbelen Ormanlarındaki ağaç kesimine tepki gösterdi Yeşil Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi, DİSK, KESK ve TTB'nin de bulunduğu 308 emek ve demokrasi örgütü ile STK'lar, Muğla'daki Akbelen ormanlarında yapılan ağaç kesimine tepki gösterdi. Açıklamada, ormanın korunması ve yaşam alanlarının savunulması talep edildi.

 • 28.07.2023 28 Tem 11:53 Ttb: "Akbelen'den Elinizi Çekin.

  Ttb: 'Akbelen'den Elinizi Çekin. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Muğla’daki Akbelen Ormanı’nda 5 gündür devam eden ağaç kesimine ve ormanı korumak için mücadele edenlere yapılan müdahalelere tepki göstererek, “Doğasını savunmak için bölgede olan yaşam savunucularına yönelik şiddetli saldırılar ve hukuksuz gözaltı işlemleri ile TTB’nin de bileşeni olduğu Temiz Hava Hakkı Platformu’nun koordinatörü Deniz Gümüşel hakkında Milas içine girme ve yurtdışına çıkma yasağı verilmesini kınıyoruz. Bir kez daha uyarıyoruz; Akbelen’den elinizi çekin. Sağlıklı bir çevrede yaşam hakkının savunucusu olan TTB, iki yıldan bu yana olduğu gibi sürecin yakından takipçisi olacaktır” açıklamasını yaptı.

 • 05.07.2023 05 Tem 14:59 Cengiz İnşaat'ın Eskencidere Vadisi'ndeki Taş Ocağında 2. Kez Keşif Yapıldı

  Cengiz İnşaat'ın Eskencidere Vadisi'ndeki Taş Ocağında 2. Kez Keşif Yapıldı Cengiz İnşaat’ın Rize’nin Eskencidere Vadisi’ndeki taş ocağında, İkizdereli yurttaşların açtığı dava kapsamında ikinci kez bilirkişi keşfi yapıldı. İkizdereli yurttaşlar, keşif alanına alınmadı. Davacı İkizderelilerin avukat Yakup Okumuşoğlu, müvekkilleri alana alınana kadar keşfe katılmadı.

 • 04.07.2023 04 Tem 16:51 İkizdere'deki Taş Ocağına Karşı Mücadele Devam Ediyor

  İkizdere'deki Taş Ocağına Karşı Mücadele Devam Ediyor CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semra Dinçer, Rize'nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere'de taş ocağı yapımına karşı mücadele eden insanların onurlu savaşını desteklediklerini belirtti. Dinçer, bölgede yapılan ranta ve talana karşı verdikleri mücadeleyi sürdüren insanların 3 yıla yakındır çaba gösterdiğini ifade etti. Ayrıca, İkizdere'deki taş ocağının mahkeme süreci devam ederken, Ulaştırma ve Altyapı Eski Bakanı Adil Karaismailoğlu döneminde bölgede yeni bir taş ocağı kurulmayacağı taahhüt edilmişti. Ancak, hala taş ocağı işletilmekte ve doğa katledilmeye devam edilmektedir. CHP olarak doğayı, ormanları ve dereleri korumak için mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Dinçer, halkın yanında olacaklarını ve gereken desteği vereceklerini belirtti.

Advertisement