Aydınspor 1923'teki Mali Kriz - Son Dakika
Yerel

Aydınspor 1923'teki Mali Kriz

Aydınspor 1923\'teki Mali Kriz

Ekip, mali kriz nedeniyle Sarıyer deplasmanına otobüsle gitti Kulüp başkanı Bayırlı: "Aydınspor 1923’te kimsenin parası kalmaz. Yaşanılan sıkıntıyı aşacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın"<...

19.10.2013 14:27

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Aydınspor 1923, yaşadığı mali kriz nedeniyle İstanbul'da karşılaşacağı Sarıyer deplasmanına otobüsle gitti.

Hafta içinde futbolcuların paralarını alamadıkları gerekçesiyle yaptığı basın toplantısında, pazartesi günü ödeme yapılmaması halinde ellerindeki senetlerini mahkemeye vereceklerini açıklaması, ardından bir grup taraftarın tesislere gelerek Giresunspor maçı sonrası bir taraftarı darbedip, küfrettiğini öne sürüp, kaleci antrenörü Atilla Uzuncan'a saldırma girişiminde bulunması nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Aydınspor 1923 ekibi, İstanbul deplasmanına da moralsiz gitti.

Kulüp Başkanı Süha Bayırlı ve teknik heyet ile yapılan görüşme sonrası ödemelerin en geç kasım ayında yapılacağını belirtilmesi üzerine, futbolcular yasal yola başvurma kararını askıya alırken, bu kez İstanbul deplasmanına otobüsle gitme kararı, futbolcuların moralini etkiledi.

Otobüsle dün sabah yola çıkan kafilenin, bayram dönüşü oluşan trafik yoğunluğu nedeniyle gece geç saatlerde kaldıkları otele ulaştıkları öğrenildi.

Kulüp Başkanı Süha Bayırlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, her kulüpte belli dönemlerde ekonomik anlamda aksaklıkların olabileceğini belirtti.

Bayırlı, "Futbolcularımızdan Hakan Macit, Kazım Sarı ve Sefa Aksoy'a 130 bin lira ödememiz gereken bir tutar var. Kendilerine paralarını ödeyeceğimiz yönünde 1 ay önce söz vermiştik. Yaşadığımız anlık sıkıntıdan dolayı bu üç futbolcuya ödeme yapamadık. Bunların dışında geçen yıldan kadrodan kalan 15 futbolcumuza 4 maç başları taksitlerinin ikisinin ödemesini gerçekleştirdik. Kalan iki senedi de en kısa zamanda ödeyeceğiz. Aydınspor 1923'te kimsenin parası kalmaz. Yaşanılan sıkıntıyı aşacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Kupada kazanılan Samsunspor, ligde Çankırıspor, Kartalspor ve Giresunspor maçlarının bahiste yer almasına bağlı olarak kulüp kasasına girecek paranın kendilerine ulaşmadığını belirten Bayırlı, şunları söyledi:

"Ligin ilk 4 haftasında oynadığımız karşılaşmaların hepsi İddaa'da yer aldı. İddaa ödemeleri aylık yapan bir kuruluş. O maçlarının ödemeleri aylık olarak yapıldı. 4 maçtan aldığımız 160 bin lirayı kulüp personeline ve futbolcularımıza dağıttık. Samsunspor, Çankırıspor, Kartalspor ve Giresunspor maçlarının parası da hesabımıza yatırıldığında futbolcularımıza hemen ödemeyi yapacağız." . - Aydın

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aydınspor 1923'teki Mali Kriz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement