Bakan Akdağ, Bölge Hastanesini İnceledi - Son Dakika
Bakan Akdağ, Bölge Hastanesini İnceledi

Bakan Akdağ, Bölge Hastanesini İnceledi

19.11.2016 12:54

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum’a gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek çalışmalar hakkında hastane yöneticilerinden bilgiler aldı.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek çalışmalar hakkında hastane yöneticilerinden bilgiler aldı.

Beraberinde AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt'la birlikte hastaneye gelen Bakan Akdağ, hasta ve hasta yakınlarıyla yakından ilgilenerek talep ve şikayetleri dinledi.

Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bilgehan Erkut'la birlikte poliklinikleri dolaşan ve hastane personelinin de taleplerini dinleyerek çalışmaları denetleyen Bakan Recep Akdağ, sağlık hizmetleri konusunda halka her türlü kolaylığın gösterilmesini istedi. Sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması talimatını veren Akdağ, polikliniklerde tedavi gören hastalar ve hasta yakınlarının isteği üzerine kendileriyle bol bol fotoğraf çektirdi.

Akdağ tansiyonunu ölçtürdü.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki incelemeleri esnasında ziyaret ettiği Kardiyoloji Polikliniğinde hastalar ve sağlık çalışanlarıyla görüşürken tansiyon ölçme aletini görünce tansiyonunu ölçtürmeyi de ihmal etmedi.

Kardiyoloji servisinde görevli hemşireye tansiyonunu ölçtüren Bakan Akdağ'ın tansiyonu normal değerlerde çıktı. Sağlığın asla ihmal edilemeyeceğine ve hareketli yaşamın insan sağlığı üzerinde çok önemli faydalarının olduğuna dikkat çeken Bakan Recep Akdağ, hareketli yaşam ve dengeli beslenme konusunda herkesin duyarlı davranmasını istedi. Bu hususlarda Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı kampanyalar ve uyarıları herkesin dikkate alması gerektiğini söyleyen Akdağ, hastane Başhekimi Prof. Dr. Bilgehan Erkut ile AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt'un da tansiyonlarını ölçtürdü. Hastane çıkışında yapımı hızla devam eden Sağlık Kampüsü inşaatını da izleyen Recep Akdağ, yakından ilgilendiği kampüs inşaatının son durumu hakkında bilgi aldı.

Bakan Akdağ hastanedeki incelemelerinin ardından bir süre önce Sağlık Bakanlığı'na devredilen Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı Dadaşkent Ek Hizmet Binasına geçerek, buradaki hastalarla ilgilendi ve sağlık çalışanlarıyla görüştü. - ERZURUM

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Bakan Akdağ, Bölge Hastanesini İnceledi - Son Dakika


Advertisement