Başakşehir'de Teoman Duralı Millet Kıraathanesi açılıyor - Son Dakika
Yerel

Başakşehir'de Teoman Duralı Millet Kıraathanesi açılıyor

Başakşehir\'de Teoman Duralı Millet Kıraathanesi açılıyor

Başakşehir, yeni bir millet kıraathanesine daha kavuşuyor.

12.11.2022 09:17  Güncelleme: 10:21

Başakşehir, yeni bir millet kıraathanesine daha kavuşuyor. Bahçeşehir'de yapımı tamamlanan Teoman Duralı Bahçekent Millet Kıraathanesi'nde incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Gençlerimizin isteği doğrultusunda modern mimari anlayışımızla inşa ettiğimiz kıraathanemiz, kitap kurtlarının da yeni buluşma mekanı olacak" dedi.

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Millet Kıraathanesi'nden ilham alınarak hazırlanan yeni millet kıraathanesi hizmete açılıyor. Bahçeşehir'de kapılarını açacak millet kıraathanesinde incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, süreç hakkında yetkililerden de bilgi aldı.

TEOMAN DURALI'NIN İSMİ KIRAATHANEDE YAŞATILACAK

Bir projeyi daha hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Kartoğlu, "Bilgeliğini ve bildiğini paylaşarak nice talebeler yetiştiren hocaların hocası, merhum Teoman Duralı'nın ismini yaşatacağımız millet kıraathanemizin açılışı için artık gün sayıyoruz. Modern mimarisiyle gençlerimiz ister bireysel, isterse de gruplar halinde ders çalışma imkanına sahip olacak. Tam da gençlerimizin istekleri doğrultusunda hazırladığımız kıraathanemizde binlerce kitabımız da yer alacak" diye konuştu.

"MOLA KAFE GENÇLERİN HİZMETİNDE OLACAK"

Kitap okumanın ve kitapları keşfetmenin önemini anlatan Başkan Kartoğlu, "Bir kitap bin hayalin habercisi, zengin bir cevherin kapısı olabilir. Kitap okumayı ihmal etmeyelim, kitapları keşfedelim. Tüm bu güzellikleri yaşarken kısa bir kahve ve çay molası verebileceğiniz Mola Kafemiz de gençlerimizin hizmetinde olacak" ifadelerini kullandı.


Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Başakşehir'de Teoman Duralı Millet Kıraathanesi açılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement