Başkan Fadıloğlu, üreten yetim anneleri ziyaret etti - Son Dakika
Yerel

Başkan Fadıloğlu, üreten yetim anneleri ziyaret etti

Başkan Fadıloğlu, üreten yetim anneleri ziyaret etti

Şehitkamil Belediyesine bağlı Yetim Koordinasyon Merkezi'nde yetim anneleri için açılan giyim ve dikiş nakış kursu yoğun ilgi görüyor.

16.11.2023 12:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Şehitkamil Belediyesine bağlı Yetim Koordinasyon Merkezi'nde yetim anneleri için açılan giyim ve dikiş nakış kursu yoğun ilgi görüyor. Yetim anneleri hem çocukları için elbise dikiyor hem de diktikleri elbiseleri satarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, giyim ve dikiş nakış kursunu ziyaret ederek, yetim anneleriyle bir araya geldi.

Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce, Yetim Koordinasyon Merkezi'nde açılan giyim kursundan yararlanan yetim anneleri, geleceğe güvenle bakıyorlar. Kadınları, üretime teşvik amacıyla açılan kursta etek, gömlek, pantolon, ceket gibi kıyafetlerin yanı sıra çocuk kıyafetlerinin dikim eğitimi veriliyor. Yetim anneleri, ayrıca eski kıyafetlerin de onarımını yaparak kullanım süresini uzatıyorlar. Bunun yanında dikiş nakış kursuna da katılan yetim anneleri, meslek sahibi olma yolunda hedeflerine hızla ilerliyorlar. Bunun yanında anneler, bir taraftan eğitimlerini sürdürürken, çocukları ise annelerinin yanında okul öncesi eğitime hazırlanıyorlar.

Yetim Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, yetim anneleriyle bir araya geldi. Yetim annelerinin eğitimleriyle ilgili bilgi alan Başkan Fadıloğlu, yapılan ürünleri tek tek inceleyerek, anneleri tebrik etti. Sağlanan imkanların memnuniyet verici olduğunu dile getiren yetim anneleri, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na teşekkür etti.

"Merhamet eli projesinin artık fabrikaya döndüğünü görüyoruz"

Ziyarette konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Merhamet Eli Projesi'nin artık fabrikaya döndüğünü görüyoruz. Ben öncelikle tüm hocalarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bizim buradaki amacımız, Merhamet Eli Projemiz ile mümkün olduğu kadar hanım kardeşlerimizin öncelikle kendi ihtiyaçların, çocuklarının ihtiyacını görmesiydi. Akabinde de mümkün olduğu kadar aile bütçesine katkı sağlamaktı. Bugün görüyoruz ki overlok, zikzak dikiş, düz dikişiyle kendi kalıplarını çıkararak, nakışlarıyla birlikte aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. Hedefe ulaşılmış olması, bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Allah, emeklerini zayi etmesin. Böyle bir projenin devamı noktasında da tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Geçmiş dönemde İş-Kur'dan destek almıştık. İnşallah en kısa sürede yeniden İş-Kur'dan destek alarak, hanım kardeşlerimize daha fazla katkı sağlayabilirsek onlar için artı bir değer olacak. Bunun yanında annelerimiz bir taraftan eğitim alırken, bizim aile merkezlerimizdeki yapmış olduğumuz konseptlerde 4-6 yaş çocuklarımızın da okul öncesi eğitimi söz konusu. Burada da Merhamet Eli Projemiz kapsamında yine annelerimizin çocuklarını güvenli bir yere bırakma sıkıntısı yaşamasın diye, bir taraftan çocuklarımız eğelenerek, öğrenerek, eğitimlerine devam ederken, annelerimiz de burada iş gücü ortamında eğitimlerini sürdürüyorlar. Bunun faydasını görüyoruz. Çocuklar güvenli yerde, annelerimiz güvenli yerde, hep birlikte buraya gelip, buradan beraber evlerine dönüyor olmaları, onların verimini arttırıyor. Bu konuda ben hem Milli Eğitim Müdürlüğümüze hem de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze yürekten teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"En büyük idealim kendi atölyemi kurmak"

Yetim Koordinasyon Merkezi'ndeki faaliyetlerden faydalandığını dile getiren 4 çocuk annesi Fadime Beyaz, "Şehitkamil Belediyesinin Yetim Koordinasyon Merkezine kayıtlıyız. 4 çocuğum var. Sağ olsunlar Belediye Başkanımız bize bu imkanı sunup, dikiş öğrenmemiz için ve ilerletmemiz için bu desteği sundular. İyi kötü, kendi dikişlerimizi dikiyoruz, kıyafetlerimizi kendimiz dikiyoruz. Çocuklarımın, onların arkadaşlarının, çevremizin, birçok kişinin elbiselerini dikiyoruz. Şu an benim en büyük idealim kendi atölyemi kurup, birkaç tane daha benim gibi arkadaşlarıma destek olmak. Tek istek ve temennim şu an budur. Ben, Belediye Başkanımıza bir kez daha bizlere bu imkanı sunduğu için çok teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Fadıloğlu, üreten yetim anneleri ziyaret etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Mahmudiye ilçesinde vatandaşlara çözüm sözü verdi
  23 Şub AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Mahmudiye ilçesinde vatandaşlara çözüm sözü verdi

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, yıllardır hizmet alamadıklarını söyleyen Mahmudiye ilçesinin Türkmenmecidiye ile İsmetpaşa mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlara 'çözüm sözü' verdi.

 • İnegöl'deki Kardeşler Motosiklet Sporunda 3 Kupaya Sahip
  23 Şub İnegöl'deki Kardeşler Motosiklet Sporunda 3 Kupaya Sahip

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Rüzgar ve Toprak Ceyhan kardeşler, babalarının mesleği sayesinde motosiklet sporuna ilgi duymaya başladı. Şimdiden 3 kupa kazanan kardeşler, 2024 Türkiye Pist ve Süpermoto Şampiyonası'nda birinci olmak için antrenmanlarını sürdürüyor. Babaları tarafından desteklenen Rüzgar ve Toprak, gelecekte başarılı birer sporcu olmayı hedefliyor.

 • Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi
  23 Şub Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi

  İstanbul'da terzilik yapan Züleyha Akgül, Hatay'da depremzede kadınlara çadırda dikiş eğitimi vererek aile bütçelerine katkı sağlıyor. Akgül, çocuklarla oyuncak yapma etkinliğine annelerin de katılmasıyla dikiş öğretme fikriyle harekete geçti. Hatay'da kurduğu atölyede depremzede kadınlara dikiş eğitimi veren Akgül, onların meslek sahibi olmalarını ve ev bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlıyor. Proje kapsamında yaklaşık 50 kadına dikiş eğitimi verildi ve kadınlar ürettikleri ürünleri satarak geçimlerini sağlıyor.

 • AK Parti'den İstanbul araştırması! Bıçak sırtı 4 ilçe el değiştirebilir
  23 Şub AK Parti'den İstanbul araştırması! Bıçak sırtı 4 ilçe el değiştirebilir

  31 Mart yerel seçimleri için geri sayım devam ederken AK Parti tarafından yapılan araştırmalarda İstanbul'da yarışın halen kafa kafaya olduğu belirtildi. Üsküdar, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beyoğlu'nda bıçak sırtı bir yarış olabileceği değerlendirilirken Üsküdar için "Gittikçe Kadıköy'leşiyor" yorumu yapıldı.

 • Denizli'de Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları Kentin Altını Üstüne Getiriyor
  23 Şub Denizli'de Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları Kentin Altını Üstüne Getiriyor

  AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, yaklaşan yerel seçim öncesinde Cumhur ittifakı belediye başkan adaylarının millete hizmetkar olmak için kentin altını üstüne getirdiklerini söyledi.

 • Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Muhtarlarla Buluştu
  23 Şub Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Muhtarlarla Buluştu

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışma döneminde kendisine eşlik eden muhtarlarla bir araya geldi. Buluşmada Filiz Başkan, 25 yıl boyunca Zafer Mahallesi'nde muhtarlık yapan Derviş Dede'ye teşekkür plaketi verdi.

 • İspanya'da 14 katlı binadaki yangında 4 kişi hayatını kaybetti
  23 Şub İspanya'da 14 katlı binadaki yangında 4 kişi hayatını kaybetti

  İspanya'nın Valencia kentinde bulunan Campanar Mahallesi'ndeki 14 katlı bir binada çıkan yangında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Yangın, ekiplerin yoğun çabaları sonucu gece saatlerine doğru söndürülebildi.

 • Çanakkale'de Kadın Çiftçiler Süs Bitkileri Üretimine Başlıyor
  23 Şub Çanakkale'de Kadın Çiftçiler Süs Bitkileri Üretimine Başlıyor

  Çanakkale'de kadın çiftçilerin süs bitkileri sektöründe üretime başlaması için protokol imzalandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Ziraat Odası ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası arasında imzalanan protokol ile üreticilere başlangıç materyali sağlanacak ve satış-pazarlama desteği verilecek. Proje kapsamında kadın çiftçilere eğitimler verilecek ve üretim seraları gezilecek. Temmuz ayında süs bitkisi üretimine geçilecek ve ürün ihracatı desteklenecek.

 • CHP'li başkan adayından yabancı uyruklu çocuklara skandal sözler
  23 Şub CHP'li başkan adayından yabancı uyruklu çocuklara skandal sözler

  CHP Ankara Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, seçim ziyaretleri sırasında gördüğü yabancı uyruklu çocukları işaret ederek ''Ben bunları gönderirim, bu çocuklar büyüdüğü zaman bizim memleketimize büyük sorun olacak.'' dedi.

 • İspanya'da 14 Katlı Binada Çıkan Yangında 4 Kişi Hayatını Kaybetti
  23 Şub İspanya'da 14 Katlı Binada Çıkan Yangında 4 Kişi Hayatını Kaybetti

  İspanya'nın Valencia kentinde bulunan 14 katlı bir binada çıkan yangında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Yangın, binanın dış cephesinde bulunan son derece yanıcı poliüretan kaplama nedeniyle hızla yayıldı. Söndürme çalışmalarında 22 itfaiye ekibi görev aldı ve yangın gece saatlerine doğru kontrol altına alındı.

 • Aydın Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, Aşağı Görle Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu
  23 Şub Aydın Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, Aşağı Görle Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu

  Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Aşağı Görle Mahallesi'nde yerel halkla buluştu. Mahalle ziyaretleri kapsamında gerçekleşen etkinlikte Kaymakam Gündoğdu, vatandaşlarla samimi bir şekilde sohbet ederek, mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

 • Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı
  23 Şub Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı

  Samsun'un Havza ilçesinde düzenlenen Yurdum Spor Yapıyor Havza Voleybol Halk Turnuvası başladı. Turnuvada 16 takım mücadele edecek ve final müsabakası 9 Mart'ta oynanacak. Takımlar, kadına karşı şiddet konusunda farkındalık sağlamak amacıyla sahaya 'Kadına şiddete karşıyım de' yazılı pankartlarla çıktılar. Ayrıca turnuvaya başvuru yapan takımların gönüllülük esasıyla topladığı 16 bin lira, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı hesabına yatırıldı.


Advertisement