Başkan Işık: "Kütahya, aynı zamanda Zanaat ve Halk Sanatları şehridir" - Son Dakika

Başkan Işık: "Kütahya, aynı zamanda Zanaat ve Halk Sanatları şehridir"

19.05.2022 09:50
Başkan Işık: "Kütahya, aynı zamanda Zanaat ve Halk Sanatları şehridir"

Erasmus projesi çerçevesi Kütahya'ya 4 ülkeden gelen öğrenciler, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'ı makamında ziyaret etti.

Erasmus projesi çerçevesi Kütahya'ya 4 ülkeden gelen öğrenciler, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'ı makamında ziyaret etti.

Kendilerini Kütahya'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Işık, Kütahya'nın kültür ve sanat şehri olduğunu, bu alanda da UNESCO Şehirler Ağı'na Zanaat ve Halk Sanatları alanında Türkiye'den ilk şehir olduğunu vurguladı.

Başkan Işık, "Sizlerin, ülkemizi ve şehrimizi ziyareti benim için çok anlamlı. Ülkelerin ve illerin uluslararası ilişkileri ne kadar güçlü olursa gelişmesi bir o kadar hızlı oluyor. Kütahya, 600 bin nüfuslu orta ölçekli bir il, ancak Türkiye'de Zanaat ve Halk Sanatları dalında UNESCO Şehirler Ağı'na giren şehir. Bundan dolayı da şehrimiz kültür ve sanat şehridir. İki büyük üniversitemizde 50 bine yakın gencimiz öğrenim görüyor. Türkiye'de en fazla yabancı öğrenci eğitim ve öğretimi yaptıran üniversitelerden birisi de bizim ilimizde. Bu sebeple sizin gibi farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerimizle bir araya geliyoruz" dedi.

Başkan Işık, konuşmasının ardından ziyarete gelen öğrencilerin Kütahya ve ülkemiz hakkındaki düşüncelerini almak için yabancı öğrencilere söz verdi.

Kütahya'yı güzel ve tarihi dokusu olan bir şehir olarak gördüklerini ifade eden öğrenciler, misafirperverliği için Başkan Işık'a teşekkür etti. - KÜTAHYA

YORUMLAR
500
Başkan Işık, 'Zafer Meydanı' çalışmalarını yerinde inceledi Başkan Işık, 'Zafer Meydanı' çalışmalarını yerinde inceledi 'Seçim öncesi ne söz verdiysek, dönemimiz içerisinde tamamını yerine getireceğiz' 'Seçim öncesi ne söz verdiysek, dönemimiz içerisinde tamamını yerine getireceğiz' Rahvan atçılar devletten yem desteği istiyor Rahvan atçılar devletten yem desteği istiyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Işık: 'Kütahya, aynı zamanda Zanaat ve Halk Sanatları şehridir' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement