Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti - Son Dakika
Yerel

Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti

Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği\'ni ziyaret etti

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Başkan Kurt, 71 Evler Mahallesi'nde bulunan dernekte yaptıkları çalışmaları anlattı ve destek istedi.

12.02.2024 14:18  Güncelleme: 18:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti.

Başkan Kurt, 71 Evler Mahallesi'nde bulunan Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce'nin ve CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar'ın da katıldığı ziyarette, Başkan Kurt ve Ünlüce, Dernek Başkanı Şükrü Yahni, yönetim kurulu ve dernek üyeleriyle bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 10 yılda, Odunpazarı'nda sosyal demokrat, halkçı belediyecilik yaptıklarını söyledi. Emek Mahallesi ve 71 Evler Mahallesi'nin Eskişehir'in en büyük iki mahallesi olduğunu belirten Başkan Kurt, iki mahallenin nüfusunun 100 bin civarında olduğunu aktardı. Tramvay hattının Emek ve 71 Evler mahallelerine gelmesi ile şehir merkezine ulaşımın kolaylaştığını dile getiren Başkan Kurt, şöyle konuştu:

"Plansız, programsız bir şekilde Şehir Hastanesi yapıldı. Sonra da hastanenin etrafını düzenlemeye başladık. Şimdi Şehir Hastanesi'nin etrafından Gülpınar ve 75. Yıl Mahallesi'ne doğru imar planı bitti. İnsanlar çap almaya başladı, bu yıl büyük ihtimal orada inşaatlar başlayacak. Bu şu anlama geliyor: 71 Evler en kısa zamanda Emek Mahallesi'ni yakalayacak."

71 Evler ve Emek Mahallesi'nde halk merkezi açarak, kadınlara, gençlere ve çocuklara hizmet verdiklerini anlatan Başkan Kurt, halk merkezlerinde açılan atölyelerde insanların hem yeni şeyler öğrendiğini hem de sosyalleştiğini kaydetti. Eğitim giderlerinin ve dershane fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyleyen Başkan Kurt, "Emek'te, 71 Evler'de bulunan halk merkezlerinde Liselere Geçiş Sistemi atölyesi düzenliyoruz. Bu atölyelerle o çocuklarımız sınavlara hazırlanıyor. O çocukların ailesi de yılda 15-20 bin lira kurs parasından kurtuluyor. Bunlar önemli işler, önemli çalışmalar... Biz bunları yaparken yolu da yapıyoruz, kaldırımı da yapıyoruz, temizliği de yapıyoruz" dedi.

71 Evler Mahallesi'ne kapalı pazar yeri yapmak için çalıştıklarını paylaşan Başkan Kurt, su parkının kira sözleşmesi bittikten sonra Odunpazarı Belediyesi'nin diğer halı saha ve spor tesislerinde olduğu gibi belediye tarafından yönetileceğini dile getirdi. Başkan Kurt, bu şekilde mahallenin gençleri ve çocuklarının buradan ücretsiz faydalanabileceğini belirtti.

71 Evler Pazarı'nın kurulma aşamasına da değinen Başkan Kurt, pazarın kurulması için verdikleri mücadeleyi anlattı. Mahalle sakinlerinin mahallelerine pazar kurulmasından çok memnun olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, "Hemşehrimizin mutluluğu bizi de mutlu ediyor. Çok mücadele verdik ama oldu" diye konuştu.

31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlerde EBB'de Ayşe Ünlüce'ye, Odunpazarı Belediyesi'nde kendisine, Tepebaşı Belediyesi'nde de Ahmet Ataç'a destek isteyen Başkan Kurt, yerel seçimlerin önemine dikkat çekti.

Konuşmasına ev sahipliği için Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şükrü Yahni ve dernek üyelerine teşekkür ederek başlayan Ünlüce de şunları söyledi:

"Ertaş Caddesi civarı gerçekten çok güzel gelişti. Tramvayın geçtiği her yerde gerçekten güzelleşiyor, canlanıyor. Tramvay hattımızın burada 2014 yılında başlamış olması, tam da Kazım Başkan'ın seçildiği döneme denk gelmesi sanki ona yapılmış bir hediye gibi oldu. Çünkü Emek ve 71 Evler Mahalleleri, hem Odunpazarı için hem de Büyükşehir için çok önemli. En yoğun nüfusa sahip yerlerden biri olan Emek Mahallesi, gerçekten bölgenin kalbidir. 71 Evler Pazarı'nda dolaşmaya gittiğimizde, pazarcılar memnun, halk memnun, sorunlar çözülmüş gibi görünüyor. Bu tabii ki başkanımızın cesur adımları sayesinde oldu. Yaptığı hizmetleri anlatırken, gerçekten de ne kadar çok yatırım yapıldığını görmek insanı gururlandırıyor. Emek ve 71 Evler'deki değişimi görmek gerçekten heyecan verici. Bizim meslek eğitim kurslarımız genellikle merkezde toplanmıştı, ancak Emek ve 71 Evler'de bu kursları ilk defa açtık. Bu da bizim bu bölgeye verdiğimiz önemi gösteriyor. Orada mutlu insanlar görüyor olmak da bizi mutlu ediyor. Bu seçim sürecinde, Kazım Başkanla beni desteklerseniz çok mutlu oluruz."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • YSK'ya yerel seçim itirazları için son başvuru bugün
  10 Nis YSK'ya yerel seçim itirazları için son başvuru bugün

  31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerle ilgili il seçim kurullarının kararlarına itiraz için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) bugün saat 17.00'ye kadar başvuru yapılabilecek. İl seçim kurullarının kararlarına olağanüstü itiraz için ise son tarih 14 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar.

 • Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket
  10 Nis Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket

  Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Jiamusi kentinde, 2024 Çin Jiamusi Hanjiang Festivali başladı. Festivalde, yerel halkın nehre bağırarak yeni yılın bereketi ve iyi balık hasadı için dua ettiği eski bir gelenek olan 'Hanjiang' ritüeli gerçekleştiriliyor. Ayrıca festivalde Şaman dansları, hikaye anlatıcılığı ve diğer performanslar da sergileniyor. Hanjiang Festivali, balıkçı ve avcı toplulukları tarafından kutlanan geleneksel bir kutsama törenidir.

 • DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il
  10 Nis DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il

  CHP'nin yıllar sonra birinci parti olarak sandıktan çıktığı 31 Mart yerel seçimlerinin yankıları sürüyor. Haritanın kırmızıya boyandığı seçimde DEM Parti'nin en düşük oy aldığı iller de belli oldu. DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il: Yozgat, Sivas, Tokat, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Kütahya, Amasya, Sinop ve Kırıkkale.

 • Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı
  10 Nis Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay'a ziyaret gerçekleştirerek Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı. Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ü tebrik etti ve Hatay'ın hızlı bir şekilde yaralarını saracağını söyledi.

 • Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor
  10 Nis Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor

  Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor. Gür, semt pazarı ve kadınlar için el emeği pazarının kurulması, lise ve üniversite öğrencileri için kursların açılması, oyun parkı ve spor sahalarının yapımı gibi sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında hizmetlerin getirilmesi çabalarıyla mahalle sakinlerinin takdirini ve sevgisini kazandı.

 • CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu
  10 Nis CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu

  CHP Çanakkale İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, tüm vatandaşların bayramını kutladı ve değişimin gücüyle ayağa kalkan CHP'nin Türkiye'de de ayağa kalkacağını belirtti. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun da katıldı.

 • Çin, turizmi teşvik etmek için kampanya başlatacak
  10 Nis Çin, turizmi teşvik etmek için kampanya başlatacak

  Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizmi teşvik etmek amacıyla Mayıs ayında ülke genelinde bir ay sürecek bir kampanya başlatacağını duyurdu. Kampanya, turizm sektörünün gelişimini artırmayı, çevre dostu turizmi yaygınlaştırmayı ve kültürel gelişimi turizmle bütünleştirmeyi hedefliyor. Bakanlık, altı şehri turistik niteliklerini vurgulamak için seçecek ve yerel yönetimlere tercihli uygulamalar benimsemeleri çağrısında bulunacak. Ayrıca, yerel turizm departmanları turistik cazibe merkezlerini tanıtmak ve canlı yayın gösterileri düzenlemek için sosyal medya platformlarıyla işbirliği yapacak.

 • Emekliye neden zam yapılmadı? Bakan Şimşek
  10 Nis Emekliye neden zam yapılmadı? Bakan Şimşek "İzin veremezdik" diyerek nedenini anlattı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti MYK'sında emeklilere neden zam yapılmadığını anlattı. Şimşek "Bunu yapmak için Türkiye'nin yurtdışından yüzde 50'den fazla faizle borçlanması gerekecekti" dedi.

 • Yargıtay, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul etti
  10 Nis Yargıtay, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul etti

  Yargıtay 11. Ceza Dairesi, kendisini 'Kamu Güvenliği Teşkilatı İstihbarat Daire Başkanı' olarak tanıtan kişiden birden fazla kez para alan sanığa verilen 5 ay hapis cezasını, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul ederek bozdu. Daire, aynı suçun farklı gerekçelerle ve farklı zamanlarda birden fazla kez işlendiğini belirterek daha ağır cezanın uygulanması gerektiğine hükmetti.

 • Özgür Özel'in Yurt Dışı Temasları... Şule Erten Bucak:
  10 Nis Özgür Özel'in Yurt Dışı Temasları... Şule Erten Bucak: "Seçimlerden Sonra Genel Başkan'a Büyük Bir İlgi Olduğunu Gördük"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yurt dışı temaslarında yer alan eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı Şule Erten Bucak, Özel’in Romanya programına ilişkin, “PES Genel Sekreteri Filibeck açılış konuşmasında, ‘Aramızda Almanya Şansölyesi Scholz ve seçimlerden zaferle çıkmış olan CHP Genel Başkanı Özel de var’ dediği anda -sanıyorum 5 bin kişilik bir salondu- büyük bir alkış koptu. Genel Başkan ayağa kalktı, hepsini selamladı. Bunun üzerine Scholz da ayağa kalkıp Genel Başkanın yanına gelip öperek onu kutladı. Bu toplantı çok başarılı bir şekilde geçti. Seçimlerden sonra Genel Başkana büyük bir ilgi olduğunu gördük” dedi. Erten Bucak, ayrıca Sosyalist Enternasyonal’ın ilk Yerel Yönetimler Komitesi Toplantısı’nın Türkiye'de yapılacağını bildirdi.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı'nı kutladı
  10 Nis İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı'nı kutladı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Halkın düzeni değiştirmek istediğini gösterdik
  10 Nis Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Halkın düzeni değiştirmek istediğini gösterdik

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yerel seçimlerde halkın düzeni değiştirmek istediğini net bir şekilde gösterdiğini belirtti. Seçer, toplumun farklı kesimlerinin sorunlarının hesabının sandıkta görüldüğünü ifade etti.


Advertisement