Son dakika Gülpınar haberleri, Gülpınar son dakika, son dakika Gülpınar

Son Dakika Gülpınar Haberleri

 • Muğla'da çocuğun gaz kolunu çekmesiyle meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı
  18 Şub Muğla'da çocuğun gaz kolunu çekmesiyle meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, çalışır vaziyette bulunan motosiklete binen küçük çocuğun yanlışlıkla gaz kolunu çekmesi sonucu park halindeki bir ekip otosuna çarptı. Kazada 8 yaşındaki çocuk yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Aksaray CHP İl Örgütü, belediye başkan adaylarını tanıttı
  18 Şub Aksaray CHP İl Örgütü, belediye başkan adaylarını tanıttı

  Aksaray CHP İl Örgütü, Aksaray belediye başkan adayları tanıtım programı düzenledi. CHP İl Başkanı Bilal Özdemir, adayların Aksaray'a damga vuracağını belirtti. Adaylardan Pelinsu Yıldırım Demir, Aksaray'ın kalkınması için çalışacağını söyledi. Programda diğer belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İkinci Güneş Enerjisi Santralini Devreye Aldı
  14 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İkinci Güneş Enerjisi Santralini Devreye Aldı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Gülpınar Mahallesi'nde 714 kWe üretim kapasitesine sahip ikinci bir Güneş Enerjisi Santrali'ni tamamlayarak devreye soktu. Santralin 2025-2029 yılları arasında 4 milyon 702 bin kWh enerji üretmesi bekleniyor.

 • Yeniden Refah'ın Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkan adayı Mehmet Yalçınkaya oldu
  13 Şub Yeniden Refah'ın Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkan adayı Mehmet Yalçınkaya oldu

  AK Partili Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Yeniden Refah Partisi'ne katılarak belediye başkan adayı oldu.

 • AK Partili Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Yeniden Refah Partisi'ne katıldı
  13 Şub AK Partili Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Yeniden Refah Partisi'ne katıldı

  AK Partili Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, partisinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi'ne katıldı. Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar tarafından rozet takılan Yalçınkaya, partinin Akçakale Belediye Başkan adayı oldu. Mehmet Yalçınkaya, 21. Dönem Şanlıurfa milletvekili olarak da görev yapmıştır.

 • Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti
  12 Şub Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Başkan Kurt, 71 Evler Mahallesi'nde bulunan dernekte yaptıkları çalışmaları anlattı ve destek istedi.

 • AK Parti Aksaray İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı
  09 Şub AK Parti Aksaray İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

  AK Parti Aksaray ilçe ve belde belediye başkan adayları, düzenlenen törenle tanıtıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Türkiye Yüzyılı şehirlerini inşa edeceklerini söyledi. Aday tanıtım toplantısında, hizmet belediyeciliği vurgulandı ve millete hizmetin odak nokta olduğu belirtildi. Aksaray'da 7 ilçe ve 14 belde belediye başkan adayları açıklandı.

 • Çanakkale'deki Apollon Smintheus Tapınağı ve fare minyatürleri EMITT Fuarı'nda tanıtıldı
  09 Şub Çanakkale'deki Apollon Smintheus Tapınağı ve fare minyatürleri EMITT Fuarı'nda tanıtıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde bulunan Apollon Smintheus Tapınağı ve mitolojik fare minyatürleri, 27. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda sergilendi. Fuarda, tapınak ve fare minyatürleri hakkında bilgi verildi ve ziyaretçilerin ilgisi çekildi. Tapınak, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu ve İÇDAŞ AŞ'nin desteğiyle yapılan kazı çalışmalarıyla arkeoloji tarihine ışık tutuyor.

 • Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlarla bir araya geldi
  09 Şub Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlarla bir araya geldi

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Vişnelik, Gülpınar ve Erenköy'de vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kurt'a ziyaretlerinde, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de eşlik etti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Odunpazarı Belediyesi'nde çalışan işçilerin düzenli olarak maaşlarını aldıklarını belirterek, önceliğin çalışanların olduğunu söyledi.

 • Şanlıurfa'da Gençler Tekvando ve Judo ile Şampiyonalara Hazırlanıyor
  04 Şub Şanlıurfa'da Gençler Tekvando ve Judo ile Şampiyonalara Hazırlanıyor

  Haliliye Belediyesi'nin spor kurslarına katılan öğrenciler, tekvando ve judo eğitimleriyle şampiyonalara hazırlanıyor. Belediye bünyesinde bulunan spor merkezlerinde gençler, uzman eğitmenler eşliğinde teknik ve taktikleri öğreniyor. 7-14 yaş grubuna yönelik düzenlenen kurslar sayesinde gençler, yeni hobiler kazanıyor ve çeşitli yarışmalara katılıyor.

 • Haliliye Belediyesi Gençlere Spor Kurslarıyla Şampiyonalara Hazırlanma Fırsatı Sunuyor
  04 Şub Haliliye Belediyesi Gençlere Spor Kurslarıyla Şampiyonalara Hazırlanma Fırsatı Sunuyor

  Haliliye Belediyesi'nin gençlere sunduğu spor kurslarından faydalanan öğrenciler, tekvando ve judo eğitimleriyle şampiyonalara hazırlanıyor. Belediye, lisanslı sporcular yetiştirdiği kurs merkezleri ile gençleri hayallerine hazırlamaya devam ediyor.

 • Giresun'un Görele ilçesinde şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu anısına Türk bayrağı dikildi
  31 Oca Giresun'un Görele ilçesinde şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu anısına Türk bayrağı dikildi

  Giresun'un Görele ilçesinin Gülpınar köyü gençleri tarafından Alnak Kayası'na Şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu hatırası için Türk bayrağı dikildi. Bayrak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekildi. Gülpınar Köyü Gençlik ve Sosyal Dayanışma Derneği'nin anlamlı çalışmasıyla şehitlerimize minnettarlık gösterildi.

 • Haliliye Belediyesi Gençlere Spor Fırsatı Sunuyor
  27 Oca Haliliye Belediyesi Gençlere Spor Fırsatı Sunuyor

  Haliliye Belediyesi'nin spor merkezlerinde düzenlediği tekvando kurslarına gençler yoğun ilgi gösteriyor. Lisanslı sporcular yetiştirmeyi hedefleyen belediye, gençlerin spor alışkanlığı kazanmasına katkı sağlıyor.

 • MHP, 55 yeni belediye başkan adayını açıkladı
  26 Oca MHP, 55 yeni belediye başkan adayını açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 2 büyükşehir ilçe ve 53 belde belediye başkan adayını daha açıkladı. Açıklanan adaylar arasında Tekirdağ Muratlı Belediye Başkan Adayı İmdat Altıntaş ve Tekirdağ Saray Belediye Başkan Adayı Mümin Buluş da bulunuyor. Ayrıca Afyonkarahisar, Aksaray, Bolu ve Gümüşhane'den de birçok aday açıklandı.

 • Yeniden Refah Partisi, eski AKP milletvekillerini belediye başkan adayı olarak gösteriyor
  23 Oca Yeniden Refah Partisi, eski AKP milletvekillerini belediye başkan adayı olarak gösteriyor

  Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP'nin eski milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar'ı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi başkan adayı, Faruk Septioğlu'nu da Elazığ Belediyesi başkan adayı olarak açıkladı.

 • Yeniden Refah, Şeyh Sait'in torunu Faruk Septioğlu'nu Elazığ Belediye Başkan adayı yaptı
  23 Oca Yeniden Refah, Şeyh Sait'in torunu Faruk Septioğlu'nu Elazığ Belediye Başkan adayı yaptı

  Yeniden Refah Partisi, Elazığ'da dikkat çeken bir ismi aday gösterdi. Şeyh Sait'in torunu olan eski AK Parti Milletvekili Faruk Septioğlu, Yeniden Refah Partisi'nin Elazığ Belediye Başkan adayı oldu.

 • Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu
  23 Oca Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu

  AK Parti'den 4 dönem milletvekilliği yapan ve son olarak MKYK üyeliği görevinde bulunan Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Gülpınar, Ankara Üniversitesi'nde Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra çeşitli görevlerde bulundu ve AK Parti'de Cumhurbaşkanı Danışmanı ve MKYK üyesi olarak görev yaptı.

 • Yeniden Refah Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  23 Oca Yeniden Refah Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti'den istifa eden Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi'nin adayı oldu. Gülpınar, daha önce AK Parti'de milletvekilliği yapmış ve MKYK üyeliği görevinde bulunmuştu.

 • Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu
  23 Oca Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

  Cumhurbaşkanı Danışmanı ve AK Parti MKYK Üyesi olan Mehmet Kasım Gülpınar, partisinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Adaylığı Fatih Erbakan tarafından duyuruldu.

 • Adana'da 5 milyon 670 bin makaron ve 6 bin 500 paket sigara ele geçirildi
  23 Oca Adana'da 5 milyon 670 bin makaron ve 6 bin 500 paket sigara ele geçirildi

  Adana'da yapılan bir operasyonda, bir depoda 5 milyon 670 bin gümrük kaçağı makaron ve 6 bin 500 paket sigara bulundu. Olayla ilgili bir kişi tutuklandı.

 • Adana'da 5 Milyon 670 Bin Makaron Ele Geçirildi, 1 Şüpheli Tutuklandı
  23 Oca Adana'da 5 Milyon 670 Bin Makaron Ele Geçirildi, 1 Şüpheli Tutuklandı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde bulunan bir depoda yapılan operasyonda, 5 milyon 670 bin makaron, 6 bin 500 paket sigara ve 225 kilogram tütün ele geçirildi. Operasyon sonucunda gözaltına alınan şüpheli, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • Adana'da 5 Milyon 670 Bin Gümrük Kaçağı Makaron ve 6 Bin 500 Paket Sigara Ele Geçirildi
  23 Oca Adana'da 5 Milyon 670 Bin Gümrük Kaçağı Makaron ve 6 Bin 500 Paket Sigara Ele Geçirildi

  Adana'da yapılan bir operasyonda, bir depoda bulunan çok sayıda gümrük kaçağı sigara ve makaron ele geçirildi. Operasyon sonucunda 5 milyon 670 bin gümrük kaçağı makaron ve 6 bin 500 paket gümrük kaçağı sigara bulundu. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • Cezaevi Firarisi Motosiklet Hırsızlığı Yaptı
  19 Oca Cezaevi Firarisi Motosiklet Hırsızlığı Yaptı

  Adana'da cezaevinden firar eden Ahmet K. ve arkadaşı Mahmut E., takip ettikleri Hasan K.'nin sokağa park ettiği motosikleti çalarak kaçtı. Yaklaşık 2 saat sonra yakalanan şüpheliler tutuklandı.

 • Kahramanmaraş'ta Oto Hırsızlık Suçundan Cezaevine Giren Şüpheli, Adana'da Motosiklet Çaldı
  19 Oca Kahramanmaraş'ta Oto Hırsızlık Suçundan Cezaevine Giren Şüpheli, Adana'da Motosiklet Çaldı

  Kahramanmaraş'ta oto hırsızlık suçundan cezaevine giren bir kişi, 6 ay önce firar ederek Adana'ya geldi. Şüpheli, arkadaşıyla birlikte sokakta gördüğü motosikletliyi evine kadar takip edip çaldı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayın ardından polis, şüphelileri çaldıkları motosiklet ile yakaladı. Şüpheliler tutuklandı.

 • Adana'da Şehit Polis Memurunun Adı Yapılan Polis Merkezine Verildi
  16 Oca Adana'da Şehit Polis Memurunun Adı Yapılan Polis Merkezine Verildi

  Adana'nın Seyhan ilçesinde yapımı tamamlanan polis merkezine, 2016'da aynı mahallede evrak dağıttığı sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yılmaz Bozkurt'un adı verildi. Şehit oğlunun öz geçmişinin okunduğu sırada anne Alime Bozkurt gözyaşı döktü. Şehidin oğlu Görkem Hasan Bozkurt, Babam yıllarca vatanı için bu bölgede görev yaptı ve burada şehit oldu. Onun adına böyle bir şey yapılması beni ve ailemi gururlandırdı dedi.

 • Adana'da Şehit Polis Memurunun Adı Yeni Polis Merkezine Verildi
  16 Oca Adana'da Şehit Polis Memurunun Adı Yeni Polis Merkezine Verildi

  ADANA'nın Seyhan ilçesinde yapımı tamamlanan polis merkezine, 2016'da aynı mahallede evrak dağıttığı sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yılmaz Bozkurt'un adı verildi.

 • Adana Emniyet Müdürlüğü'nde Şehit Yılmaz Bozkurt Polis Merkezi açıldı
  16 Oca Adana Emniyet Müdürlüğü'nde Şehit Yılmaz Bozkurt Polis Merkezi açıldı

  Adana Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, Gülbahçesi Şehit Yılmaz Bozkurt Polis Merkezi Amirliği hizmet binası açıldı. Vali Yavuz Selim Köşger, açılışta yaptığı konuşmada şehitleri anarak, bu topraklarda özgürlüğümüzü, istiklalimizi, bağımsızlığımızı devam ettirdiğimizi belirtti. Merkez, 72 bin 448 vatandaşa hizmet verecek ve bölgede güven ve huzur ortamının sürekli olmasını sağlayacak.

 • Adana'da Şehit Polis Memurunun İsmi Polis Merkezine Verildi
  16 Oca Adana'da Şehit Polis Memurunun İsmi Polis Merkezine Verildi

  Adana'da 2016 yılında evrak dağıtırken uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit düşen polis memuru Yılmaz Bozkurt'un ismi polis merkezine verilirken, annesi gözyaşlarına boğuldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana ziyaretinde barıştırdığı kadın kansere yenik düştü
  10 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana ziyaretinde barıştırdığı kadın kansere yenik düştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde Adana ziyareti sırasında kocasıyla barıştırdığı ve yeniden evlenmelerini sağladığı kadın kansere yenik düştü. İbrahim Yıldırım'ın annesi Necla, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu ve hayatını kaybetti.

 • Rahim Ağzı Kanseri Erken Teşhis Edildiğinde Tedavi Edilebiliyor
  03 Oca Rahim Ağzı Kanseri Erken Teşhis Edildiğinde Tedavi Edilebiliyor

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Türkan Gülpınar, rahim ağzı kanserinin yavaş ilerlediğini ve bu nedenle önlenebilen bir hastalık olduğunu belirtti. Düzenli jinekoloji muayeneleri teşhisi erken koymak ve hastalığın olumsuz etkilerini en aza indirerek tedavi sürecini kolaylaştırmaktadır.

 • Bakan Bayraktar: Türkiye'nin cari enerji açığını azaltmayı hedefliyoruz
  28 Ara Bakan Bayraktar: Türkiye'nin cari enerji açığını azaltmayı hedefliyoruz

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin cari enerji açığını azaltmayı hedeflediklerini belirterek, yerli ve yenilenebilir kaynakları kullanarak enerji ithalatını düşürmeyi ve cari açığı kapatmayı amaçladıklarını söyledi. Bayraktar, ayrıca enerji verimliliği, nükleer enerji ve doğal gaz üretimi gibi konulara da değindi.

 • Bakan Bayraktar: Cari açığı ülkemizin gündeminden çıkarmayı hedefliyoruz
  28 Ara Bakan Bayraktar: Cari açığı ülkemizin gündeminden çıkarmayı hedefliyoruz

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin cari enerji açığını azaltmayı hedeflediklerini ve enerjide yerli ve yenilenebilir kaynakları kullanarak cari açığı ülkemizin gündeminden çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Bakan Bayraktar, ayrıca enerji sektöründe yaşanan zorlukları ve Türkiye'nin enerji ithalatı faturasını da açıkladı.

 • Türkiye, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla cari enerji açığını azaltmayı hedefliyor
  28 Ara Türkiye, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla cari enerji açığını azaltmayı hedefliyor

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin cari enerji açığını azaltmayı hedeflediklerini ve yerli ve yenilenebilir kaynakları kullanarak enerji ithalatını düşürmeyi amaçladıklarını söyledi. Bayraktar, ayrıca enerji verimliliği, nükleer enerji ve doğal gaz üretimi gibi konuları da ele aldı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Planlı OSB alanlarını genişletmeyi hedefliyoruz
  28 Ara Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Planlı OSB alanlarını genişletmeyi hedefliyoruz

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ülke yüzölçümünün binde 3,5'u olan planlı OSB alanlarını yüzde 1 düzeyine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı 7 Yeni OSB'nin Kuruluş Kararlarını İmzaladı
  28 Ara Sanayi ve Teknoloji Bakanı 7 Yeni OSB'nin Kuruluş Kararlarını İmzaladı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, bugün 7 yeni organize sanayi bölgesinin (OSB) kurulmasına ilişkin kararları imzaladıklarını belirterek, ülkemiz planlı sanayi alanlarına 1087 hektarlık ilave alan dahil etmiş olduk. Bakan Kacır, OSB uygulamalarının, planlı sanayileşme politikalarının odağı haline geldiğini bildirdi. Ayrıca, doğal gaz altyapısı ve yeşil OSB projelerine yönelik çalışmaların da devam ettiğini belirtti.

 • Türkiye'de OSB'si Olmayan İl Kalmadı
  28 Ara Türkiye'de OSB'si Olmayan İl Kalmadı

  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı 7 yeni organize sanayi bölgesi (OSB) kurulduğunu açıkladı. Böylece Türkiye'de OSB'si olmayan il kalmadı. Kütükcü, OSB'lerin Türkiye'nin büyümesine, istihdam ve ihracatın artmasına öncülük ettiğini belirtti. Ayrıca, OSB'lerde mesleki eğitim, teknoloji, yenilenebilir enerji ve çevre alanlarında da kapsamlı yatırımlar yapıldığını ifade etti. OSB'lerdeki yenilenebilir enerji santrallerinin kapasitesi 3.524 megavata ulaştı ve toplam OSB sayısı 399'a yükseldi.

 • Trendyol 1. Lig'de 13 takım teknik heyetlerinde değişikliğe gitti
  27 Ara Trendyol 1. Lig'de 13 takım teknik heyetlerinde değişikliğe gitti

  Trendyol 1. Lig'de 2023-2024 sezonunun ilk devresinde 13 takım, teknik heyetlerinde değişiklik yapma kararı aldı. Boluspor, Sakaryaspor, Ümraniyespor, Altay, ASTOR Enerji Şanlıurfaspor, Tuzlaspor, Adanaspor, Bitexen Giresunspor, Manisa FK, Teksüt Bandırmaspor, Ahlatcı Çorum FK, Göztepe ve Ankara Keçiörengücü takımları teknik heyetlerinde değişiklik yaptı. Bazı takımlar ise sezon başından beri aynı teknik direktörle devam etti.

 • Çanakkale'de 2 bin yıllık anıt mezarı bulundu! Bir mezarda 10'dan fazla ceset var
  27 Ara Çanakkale'de 2 bin yıllık anıt mezarı bulundu! Bir mezarda 10'dan fazla ceset var

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar köyündeki Apollon Smintheus Tapınağı'ndaki mezarlıkta Roma İmparatorluğu dönemine ait 2 bin yıllık anıt mezar bulundu. Mezar odasındaki tekne içinde ortaya çıkan, bütünlüğü bozulmuş ve karışmış haldeki iskeletler üzerindeki ilk değerlendirmelerde çocuk ve yetişkin ondan fazla bireyin bu mezara gömüldüğü ortaya çıktı.

 • Eskişehir'de 12 hırsızlık olayı: 3 şüpheli cezaevine gönderildi
  21 Ara Eskişehir'de 12 hırsızlık olayı: 3 şüpheli cezaevine gönderildi

  Eskişehir'de meydana gelen 12 hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 4 şüpheliden 3'ü cezaevine gönderildi. Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda çalınan malzemelerin büyük bir kısmı ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi.

 • Şanlıurfa'da motosiklet kazası: 1 ölü, 3 yaralı
  20 Ara Şanlıurfa'da motosiklet kazası: 1 ölü, 3 yaralı

  Şanlıurfa'da meydana gelen motosiklet kazasında 2 motosiklet çarpıştı. Kazada Necati Çakırca hayatını kaybederken, 3 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve soruşturma başlatıldı.

 • Şanlıurfa'da motosiklet kazası: 1 ölü, 3 yaralı
  20 Ara Şanlıurfa'da motosiklet kazası: 1 ölü, 3 yaralı

  Şanlıurfa'da meydana gelen motosiklet kazasında 2 motosiklet çarpıştı. Kazada Necati Çakırca hayatını kaybederken, 3 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve soruşturma başlatıldı.

 • Şanlıurfa'da motosiklet kazası: 1 ölü, 3 ağır yaralı
  20 Ara Şanlıurfa'da motosiklet kazası: 1 ölü, 3 ağır yaralı

  Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde iki motosikletin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ağır yaralandı. Kazada yaralananlar Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

 • Hırsızlık Mağduru Osman San, İHA ve Jandarmaya Teşekkür Etti
  19 Ara Hırsızlık Mağduru Osman San, İHA ve Jandarmaya Teşekkür Etti

  Eskişehir'de yaşadığı hırsızlık olayı sonrası çalınan eşyalarına kavuşan Osman San, İhlas Haber Ajansı muhabirine ve jandarma ekiplerine teşekkür etti. Jandarma ekipleri tarafından şüpheliler yakalanırken, çalınan eşyalar da bulundu.

 • Eskişehir'de Hırsızlar Bağ Evinde Köpekleri Öldürdü
  18 Ara Eskişehir'de Hırsızlar Bağ Evinde Köpekleri Öldürdü

  Eskişehir'de bir bağ evine giren tıbbi maskeli hırsızlar çamaşır makinesinden oyuncağa kadar birçok eşyayı çalarken iki köpeği ise öldürdü. Ev sahibi, hırsızların daha önce de komşularının evlerine girdiğini belirterek duruma çözüm istedi.

 • Iğdır'da Kar Yağışı Nedeniyle 9 Köyde Eğitime Ara Verildi
  17 Ara Iğdır'da Kar Yağışı Nedeniyle 9 Köyde Eğitime Ara Verildi

  Iğdır Valiliği, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez bağlı 9 köyde eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kar yağışı nedeniyle yolların ulaşıma kapandığı köylerde 18 Aralık 2023 Pazartesi günü eğitim yapılmayacak.

 • Çanakkale'de sağanak; dereler taştı, ekipler teyakkuzda
  16 Ara Çanakkale'de sağanak; dereler taştı, ekipler teyakkuzda

  Çanakkale'de etkili olan sağanak nedeniyle Gülpınar-Babakale köy yolunun trafiğe kapatıldığı açıklandı. Kalabaklı köyünde ise bir ev sel suları nedeniyle zarar gördü.

 • Çanakkale'de yazlık evlerin bulunduğu bölge sular altında kaldı
  16 Ara Çanakkale'de yazlık evlerin bulunduğu bölge sular altında kaldı

  Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinin Sahil Mahallesinde bulunan evlere, su baskını nedeniyle ulaşım sağlanamadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan turuncu kodlu uyarının ardından dün Çanakkale'de öğleden sonra başlayan sağanak yağış etkili oldu.

 • Çanakkale'de sağanak nedeniyle yol kapanması
  16 Ara Çanakkale'de sağanak nedeniyle yol kapanması

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yaşanan sağanak yağış nedeniyle Gülpınar-Babakale köy yolunda ulaşım kapanmıştır. İl Özel İdaresi ekipleri, yolun açılması için çalışmalara başlamıştır. Ayrıca, Babakale Limanı'nda su baskını yaşanmış ve bazı tarım alanları sular altında kalmıştır.

 • GÜLPINAR-BABALALE YOLU TRAFİĞE KAPATILDI
  16 Ara GÜLPINAR-BABALALE YOLU TRAFİĞE KAPATILDI

  Çanakkale'de etkili olan sağanak nedeniyle Gülpınar-Babakale köy yolunda yaprak ve balçık kayması yaşandı. Yol trafiğe kapatıldı. Ayrıca Kalabaklı köyünde yaşanan taşkın sonucu 1 ev zarar gördü.

 • Çanakkale'de sağanak yağış sonrası köy yolu trafiğe kapatıldı
  16 Ara Çanakkale'de sağanak yağış sonrası köy yolu trafiğe kapatıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yaşanan sağanak yağış sonrası Gülpınar-Babakale köy yolu, kayan yaprak ve balçık nedeniyle trafiğe kapatıldı. Sürücülerin alternatif güzergahları kullanmaları ve trafik işaretlerine dikkat etmeleri istendi.

 • Trendyol 1. Lig: Ümraniyespor 2-0 Ankara Keçiörengücü
  09 Ara Trendyol 1. Lig: Ümraniyespor 2-0 Ankara Keçiörengücü

  Trendyol 1. Ligin 15. haftasında Ümraniyespor, Ankara Keçiörengücü'nü 2-0 mağlup etti. Glumac ve Diniyev'in golleriyle Ümraniyespor galip geldi.

 • Çanakkale'de 18 düzensiz göçmen yakalandı, 3 şüpheli gözaltına alındı
  06 Ara Çanakkale'de 18 düzensiz göçmen yakalandı, 3 şüpheli gözaltına alındı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, Afganistan uyruklu 18 düzensiz göçmen yakalandı. İnsan kaçakçılığı iddiasıyla 3 şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan göçmenler Ayvacık Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • Çanakkale'de 18 Afganistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı
  06 Ara Çanakkale'de 18 Afganistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı

  Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Ayvacık ilçesinde düzenlediği operasyonda bir ticari araç içinde Afganistan uyruklu 18 kaçak göçmeni yakaladı. Operasyonda ayrıca 3 organizatör gözaltına alındı.

 • Siverek'te özel öğrencilere etkenlik düzenlendi
  06 Ara Siverek'te özel öğrencilere etkenlik düzenlendi

  Siverek'te özel öğrencilere etkenlik düzenlendi Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde eğitim gören engelli öğrencilere, gençlik merkezi gönüllüleri tarafından etkinlik düzenlendi.

 • Ankara Keçiörengücü, Ahmet Cingöz'ü teknik direktör olarak yeniden göreve getirdi
  04 Ara Ankara Keçiörengücü, Ahmet Cingöz'ü teknik direktör olarak yeniden göreve getirdi

  Trendyol 1. Lig takımlarından Ankara Keçiörengücü, teknik direktörlük görevine Ahmet Cingöz'ü getirdi. Daha önce kulüpte görev yapmış olan Cingöz, yeniden takımın başına geçti. Serhat Gülpınar ile yolların ayrıldığı açıklanmıştı.

 • Ankara Keçiörengücü'nde Teknik Direktör Serhat Gülpınar ile Yollar Ayrıldı
  04 Ara Ankara Keçiörengücü'nde Teknik Direktör Serhat Gülpınar ile Yollar Ayrıldı

  Spor Toto 1. Lig takımlarından Ankara Keçiörengücü'nde teknik direktör Serhat Gülpınar ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığı açıklandı. Gülpınar yönetimindeki takım, 14 maçta 5 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 yenilgiyle 19 puan topladı.

 • Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Şinasi Altıner'in hayatı kızı tarafından kaleme alındı
  27 Kas Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Şinasi Altıner'in hayatı kızı tarafından kaleme alındı

  Üç dönem milletvekilliği yapmış olan Şinasi Altıner'in hayatı, kızı Ayşe Beril Altıner tarafından 14 yıllık bir araştırmanın sonucunda yazıya döküldü. Kitabın tanıtım toplantısında konuşan Vali Mustafa Yavuz, Altıner'in hayatının ilmek ilmek işlendiği bu eserin isminin 'Hayal Varsa' olduğunu belirtti.

 • AK Parti Karabük İl Başkanlığından Temayül Yoklaması
  26 Kas AK Parti Karabük İl Başkanlığından Temayül Yoklaması

  AK Parti Karabük İl Başkanlığı, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesi temayül yoklaması düzenledi. Karabük Belediye Başkanlığı ve ilçe belediye başkanlıkları için başvuran 37 aday adayına, 600 teşkilat üyesi elektronik ortamda oy verecek.

 • Gençlerbirliği ile Ankara Keçiörengücü karşı karşıya
  26 Kas Gençlerbirliği ile Ankara Keçiörengücü karşı karşıya

  Trendyol 1. Lig'in 13. haftasında Gençlerbirliği ile Ankara Keçiörengücü yarın Eryaman Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Ev sahibi Gençlerbirliği, 6 maçtır yenilmeme serisiyle 4. sırada yer alırken, Ankara Keçiörengücü ise 18 puanla 8. sırada bulunuyor.

 • Ankara Keçiörengücü, Gençlerbirliği'ni yenerek play-off potasına tutunmak istiyor
  24 Kas Ankara Keçiörengücü, Gençlerbirliği'ni yenerek play-off potasına tutunmak istiyor

  Ankara Keçiörengücü Teknik Direktörü Serhat Gülpınar, Gençlerbirliği ile yapacakları maçı kazanarak play-off potasına tutunmak istediklerini söyledi. Gülpınar, rakibin oyuncu kalitesinin üst seviyede olduğunu belirtirken, takımın tecrübeli forvetlerinden Gboly Ariyibi ise üç puan alarak puan cetvelindeki sıralarını yükseltmek istediklerini ifade etti.

 • Adana'da bıçaklı kavgada ölüm: 3 sanığa 18'er yıl hapis istemi
  21 Kas Adana'da bıçaklı kavgada ölüm: 3 sanığa 18'er yıl hapis istemi

  Adana'nın Seyhan ilçesinde bir kişinin öldüğü bıçaklı kavgaya ilişkin tutuklanan 3 sanık hakkında 'haksız tahrik altında kasten öldürme' suçundan 18'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Sanıkların, alkol aldıktan sonra parkta tartıştıkları ve kavgaya dönüşen olayda bir kişiyi öldürdükleri belirtildi. Suçlamaları kabul etmeyen sanıkların yargılanmasına başlanacak.

 • Ankara Keçiörengücü ile Bodrum FK 1-1 berabere kaldı
  11 Kas Ankara Keçiörengücü ile Bodrum FK 1-1 berabere kaldı

  Trendyol 1. Lig'in 12. haftasında oynanan maçta Ankara Keçiörengücü ile Bodrum FK, 1-1 berabere kaldı. Goller, Bodrum FK'dan Gökdeniz Bayrakdar ve Ankara Keçiörengücü'nden Melih İnan tarafından atıldı. Maçta Bodrum FK'dan Üzeyir Ergün kırmızı kart gördü.

 • Haliliye Belediyesi, ilçeye 21 adet halı saha kazandırdı
  10 Kas Haliliye Belediyesi, ilçeye 21 adet halı saha kazandırdı

  Haliliye Belediyesi, gençliğe, spora ve sporcuya önem vererek ilçeye 21 adet halı saha kazandırdı. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'ın direktifleriyle hayata geçirilen sentetik halı sahalar, gençlerin spordaki yeni adresi oldu. Mahallelerin sosyal donatı alanı ihtiyaçlarına yanıt veren semt sahaları, gençlerle dolup taştı. Başkan Canpolat, gençlerin sportif faaliyetlere yönelmesi hedefiyle yeni halı sahalar yapmaya devam edeceklerini belirtti.

 • Trendyol 1. Lig'de 11 Haftada 11 Takım Teknik Direktör Değişikliği Yaptı
  09 Kas Trendyol 1. Lig'de 11 Haftada 11 Takım Teknik Direktör Değişikliği Yaptı

  2023-2024 sezonunda Trendyol 1. Lig'de 11 hafta geride kaldı ve şu ana kadar 18 takımdan 11'i teknik direktör değişikliğine gitti. Ahlatcı Çorum FK'nın Tahsin Tam'la yollarını ayırmasının ardından teknik heyet değişikliğiyle çözüm arayan takım sayısı 11'e yükseldi. Ligde Boluspor'dan sonra Sakaryaspor, Ümraniyespor, Altay, ASTOR Enerji Şanlıurfaspor, Tuzlaspor, Adanaspor, Bitexen Giresunspor, Manisa FK, Teksüt Bandırmaspor ve Ahlatcı Çorum FK teknik direktörlerini değiştirdi. Ankara Keçiörengücü, Bodrum FK, Erzurumspor FK, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Göztepe ve Kocaelispor ise sezon başından beri aynı teknik direktörle devam ediyor. Ayrıca, Adanaspor ve Sakaryaspor gibi takımlar geçici olarak iki farklı teknik direktörle çalıştı. 1. Lig'de yabancı teknik direktörlerin çalışma hakkı verilmesiyle Göztepe ve Altay da yabancı teknik direktörlerle anlaştı. Ancak bazı teknik direktörlerin pro lisansı bulunmadığı için röportajlara ve basın toplantılarına çıkamadığı belirtildi.

 • Çanakkale'de 16 Kaçak Göçmen Yakalandı
  31 Eki Çanakkale'de 16 Kaçak Göçmen Yakalandı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde jandarma tarafından durdurulan ticari araç içinde Afganistan uyruklu 16 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenlerin yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek hazırlığında oldukları ortaya çıktı. Operasyonda 2 organizatör gözaltına alındı.

 • Çanakkale'de 16 düzensiz göçmen yakalandı, 2 zanlı gözaltına alındı
  30 Eki Çanakkale'de 16 düzensiz göçmen yakalandı, 2 zanlı gözaltına alındı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, Afganistan uyruklu 16 düzensiz göçmen yakalandı. İnsan kaçakçılığı iddiasıyla 2 zanlı gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ayvacık'ın Gülpınar köyünde, 34 FGK 784 plakalı araçta, Afganistan uyruklu 4'ü erkek, 5'i kadın, 7'si çocuk toplam 16 düzensiz göçmeni yakaladı. Araçta bulunan E.G. ve A.Ş. ise insan kaçakçılığı iddiasıyla gözaltına alındı. Yakalanan düzensiz göçmenler, Ayvacık Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • Çanakkale'de 16 Afganistanlı kaçak göçmen ve 2 organizatör yakalandı
  30 Eki Çanakkale'de 16 Afganistanlı kaçak göçmen ve 2 organizatör yakalandı

  Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Ayvacık ilçesinde düzenlediği operasyonda 16 Afganistanlı kaçak göçmen ile 2 organizatörü yakaladı. Gözaltına alınan kaçak göçmenler Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edilecek.

 • Haliliye Belediyesi Gençlere Eğitim İmkanı Sunuyor
  30 Eki Haliliye Belediyesi Gençlere Eğitim İmkanı Sunuyor

  Haliliye Belediyesi tarafından hayallerine hazırlanan gençler için düzenlenen BESYO ve POMEM kurslarına katılan gençler, antrenörler eşliğinde parkurlara hazırlanıyor.

 • Ankara Keçiörengücü, Erzurumspor FK'yı 1-0 Mağlup Etti
  21 Eki Ankara Keçiörengücü, Erzurumspor FK'yı 1-0 Mağlup Etti

  Trendyol 1. Lig'in 9. haftasında Ankara Keçiörengücü, deplasmanda Erzurumspor FK'yı 1-0 mağlup etti. Maçta Mara'nın attığı golle Ankara Keçiörengücü galibiyete ulaştı.

 • Şehit askerin ismi Şanlıurfa'da bir okula verildi
  17 Eki Şehit askerin ismi Şanlıurfa'da bir okula verildi

  Van'ın Gülpınar ilçesinde 1999 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözcü'nün ismi, memleketi Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki bir ortaokula verildi.

 • Elazığ'da motosiklet kazası: 18 yaşındaki sürücü hayatını kaybetti
  15 Eki Elazığ'da motosiklet kazası: 18 yaşındaki sürücü hayatını kaybetti

  Elazığ'ın Yurtbaşı beldesi Gülpınar köyü yolunda meydana gelen kazada, 18 yaşındaki Metehan Barım'ın kullandığı motosiklet ile karşı yönden gelen bir otomobil çarpıştı. Kazada ağır yaralanan Barım, hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Jandarma ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Ankara Keçiörengücü, Süper Lig hedefine odaklandı
  12 Eki Ankara Keçiörengücü, Süper Lig hedefine odaklandı

  Ankara Keçiörengücü teknik heyeti ve futbolcuları, Süper Lig hedefine kilitlendi. Oyuncular, takımın üst sıralara çıkmak istediğini ve bireysel hedeflerinin de büyük kulüplerde oynamak olduğunu belirtti. Teknik direktör Serhat Gülpınar ise yeni bir takım olduklarını ve adaptasyon sürecinin zaman gerektirdiğini söyledi.

 • Tuzlaspor, Ankara Keçiörengücü'nü 2-0 Yendi
  08 Eki Tuzlaspor, Ankara Keçiörengücü'nü 2-0 Yendi

  Trendyol 1. Lig'in 8. haftasında Tuzlaspor, deplasmanda Ankara Keçiörengücü'nü 2-0 mağlup etti. Maçta Tuzlaspor'un gollerini Yahaya ve Samet Asatekin kaydetti. Ankara Keçiörengücü'nden Haşim Arda Sarman ve Arda Şengül ile Tuzlaspor'dan Yahaya kırmızı kart gördü.

 • Son Dakika: AK Parti'de yeni MYK belli oldu
  07 Eki Son Dakika: AK Parti'de yeni MYK belli oldu

  Son dakika: AK Parti'de yeni MYK netleşti! Genel Başkan Vekilleri Efkan Ala ve Mustafa Elitaş oldu.

 • Erdoğan: Türkiye'nin güvenliği neyi gerektiriyorsa yapmaktan geri durmuyoruz (4)
  07 Eki Erdoğan: Türkiye'nin güvenliği neyi gerektiriyorsa yapmaktan geri durmuyoruz (4)

  ERDOĞAN, YENİDEN SEÇİLDİCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 4'üncü Olağanüstü Kongresi'nde delegeler tarafından kullanılan geçerli 1399 oyun tamamını alarak yeniden genel başkan seçildi.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Olağanüstü Büyük Kongre'de 1399 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi.
  07 Eki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Olağanüstü Büyük Kongre'de 1399 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Olağanüstü Büyük Kongre'de 1399 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

 • AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan ve yönetim organları için oylama başladı
  07 Eki AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan ve yönetim organları için oylama başladı

  AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, parti Genel Başkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan yeniden aday gösterildi.

 • AK Parti'de yeni MKYK! İşte isim isim sıralı tam liste
  07 Eki AK Parti'de yeni MKYK! İşte isim isim sıralı tam liste

  Yerel Seçim öncesi AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde seçilecek Merkez Karar ve Yönetim Kurulu listesi açıklandı.

 • Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Amatör Spora Destek Veriyor
  03 Eki Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Amatör Spora Destek Veriyor

  Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhan Belediye Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası'nın başlamasıyla birlikte amatör sporlara verdikleri desteği vurguladı. Akay, amatör spordan desteğin esirgenmediğini belirterek, amatörlük olmadan profesyonellik olamayacağını ifade etti. Turnuvada yarı finale yükselen takımların belirlendiği haberde, finalin Çukurova İlçesi'nde düzenlenen Süper Kupa müsabakasında oynanacağı bilgisi de yer aldı.

 • Çanakkale'de 2 Bin Yıllık Nekropol Alanı Ortaya Çıkarılıyor
  23 Eyl Çanakkale'de 2 Bin Yıllık Nekropol Alanı Ortaya Çıkarılıyor

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde bulunan Apollon Smintheion Tapınağı çevresinde yapılan arkeolojik kazılarda, Roma dönemine ait yaklaşık 2 bin yıllık nekropol alanı keşfediliyor. Kazı başkan yardımcısı Doç. Dr. Oğuz Koçyiğit, bu keşfin bölgedeki yaşam hakkında somut veriler sunacağını belirtti.

Advertisement