Başkan Mergen'den Üç Yıllık Değerlendirme - Son Dakika

Başkan Mergen'den Üç Yıllık Değerlendirme

05.05.2012 16:46
Başkan Mergen'den Üç Yıllık Değerlendirme

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, son yerel seçimden bu yana belediyenin üç yıllık hizmetlerini değerlendirdi.

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, son yerel seçimden bu yana belediyenin üç yıllık hizmetlerini değerlendirdi.

Belediye Başkanı Zafer Mergen seçildiği günden itibaren Köprübaşı'nın gelişmesi için canla başla çalıştığını belirtti. Mergen, özel sektörün desteklenmesi, ilçenin refah düzeyini artırma ve gelişimine katkı sağlamak amacı ile ihtiyacı olan pazar yeri yapımı, bölünmüş yol yapımı, Kapalı Spor Salonu, Halı Saha,

Çarşı içi dükkanlarının yenilenmesi, mahalle arası sokaklara kilit parke taş döşeme ve beton çalışmaları, kaldırım yenileme çalışmaları, yeşil alan ve parkların yapılması konusunda olağan üstü bir çaba sarf ettiğini belirtti.

Mergen, "Tamamlanan bu yatırımların yanında inşaatı devam eden Belediye Hizmet Binası, Kapalı Yüzme Havuzu ve Üzerine Sosyal Tesis inşaatı da hızla devam etmektedir. Bütün bu yapılan yatırımlar dışarıda ki iş adamlarının ilçemize gelip yatırım yapmasına, ilçemiz halkına da geçim kaynağı yaratmasına neden olmuştur. İlçe halkımızda 'iş bulamadım' diye bir kaygı kalmadı. Dışarıya göç biterken hatta dışarıdan göç alan ilçe haline geldik. Baharın gelişi ile beraber çilek meyvelerinin toplanmasına başlanması ile beraber ilçemizde hareketlilik daha da artmıştır." Dedi.

Eğitim alanında da önemli hizmetler yaptıklarını kaydeden Başkan Mergen, "İlçemizde bulunan okullarımızın gelişip güzelleşmesi için belediye imkanlarını seferber ettik. Üniversiteye ek bina yapılması, yine üniversitemize 2012 - 2013 eğitim ve öğretim yılında açılacak olan Adalet Meslek Yüksek Okulu'nun kazandırılmasında üstün gayretler sarf ettik. Bütün bu çalışmaların yanında kendi içimize kapalı yaşamamamız dışa açılmamız çok önemli. Bunun için de her yıl geleneksel olarak Çilek Festivali düzenliyoruz. 13.'sü 28 - 29 Mayıs 2012 tarihlerinde gerçekleşecek festivale tüm yurttaşlarımızı davet ediyoruz." dedi. Festivalin ok görkemli geçtiğine değinen Başkan Mergen, bu yıl başta İsmail YK olmak üzere çok değerli sanatçıların festivali onurlandıracağını sözlerine ekledi. - MANİSA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Başkan Mergen'den Üç Yıllık Değerlendirme - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement