Bayraklı Belediye Başkanı Sandal'dan Manavkuyu'da Rezerv Alan, Kredi ve Hasarlı Yapı Çıkışı - Son Dakika

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal'dan Manavkuyu'da Rezerv Alan, Kredi ve Hasarlı Yapı Çıkışı

10.08.2022 13:01

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, belediye çalışmalarını yerinde incelemek ve vatandaşların talep ve önerileri ilk ağızdan dinlemek için sürdürdüğü mahalle gezilerine Manavkuyu’da devam etti. Mahalle sakinleriyle ve esnafla buluşan Başkan Sandal, İZDEDA ziyaretinde, rezerv alan, kredi ve hasarlı yapılarla ilgili görüşlerini dile getirdi. Sandal, “İhtiyacımız olan insani ve vicdani bir yaklaşımdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da depremzedelerimizin yanında olacağız” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, belediye çalışmalarını yerinde incelemek ve vatandaşların talep ve önerileri ilk ağızdan dinlemek için sürdürdüğü mahalle gezilerine Manavkuyu'da devam etti. Mahalle sakinleriyle ve esnafla buluşan Başkan Sandal, İZDEDA ziyaretinde, rezerv alan, kredi ve hasarlı yapılarla ilgili görüşlerini dile getirdi. Sandal, "İhtiyacımız olan insani ve vicdani bir yaklaşımdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da depremzedelerimizin yanında olacağız" dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın Manavkuyu ziyaretine, CHP İlçe Başkanı Didem Gültekin, mahalle muhtarı Fatma Ceylan, meclis üyeleri, parti yöneticileri ve belediye bürokratları eşlik etti. Esnafı tek tek gezerek sorunlarını dinleyen Başkan Sandal, belediye çalışmaları hakkında da bilgiler verdi, mahallelerdeki eksiklerin tek tek giderileceğini söyledi.

"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"

Esnaf ziyaretlerinin ardından İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği'nde depremzedelerle buluşan Başkan Sandal, rezerv alan, kredi ve hasarlı yapılar hakkında görüşlerini dile getirerek şunları söyledi:

"Depremzedeler konusunda ihtiyacımız olan tek şey, vicdani ve insani bir yaklaşımdır! Depremzedelerimizin sorunları kronik hale gelmeden çözüme kavuşturulmalı. İhtiyaç duyulan kredi miktarı her geçen gün enflasyonun altında eriyor. Bu sorun en makul seviyede çözülmeli. Bu durumu uzatmanın hiçbir izahı yok. Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir kez daha Bayraklılılar adına rica ediyoruz. Rezerv alanlardaki konutlar sadece depremzedelere tahsis edilmeli ve bu konuda kafa karıştıran yorumlar ortadan kaldırılmalıdır. Bir diğer çağrımız da depremzede yurttaşlarımızdan emlak vergisi alınması yönünde. Bununla ilgili de yasal düzenleme yapılmalı. Ayrıca; az, orta veya ağır hasarlı meselesi siyasal bir tavırdır. Eline çekiç alıp gözlemsel olarak verilen raporların bilimsel değeri yoktur. Biz dün olduğu gibi bugün de depremzedelerimizin yanında olacağız."

"DEPREMZEDELER RUHSATTA BEKLETİLMİYOR"

Hiçbir depremzedenin ruhsat konusunda bekletilmediğini de vurgulayan Başkan Sandal, "Kimse Bayraklı Belediyesi'ni zan altında bırakamaz. Geciken ruhsatlarla ilgili yurttaşlarımız bize gelebilir. Nedenini öğrenebilir. Biz hiçbir depremzedemizin ruhsatını bekletmeden en hızlı şekilde veriyoruz" dedi.

YORUMLAR
500
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: 'Akp'lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa Çok Verimli Bir Kampa Ev Sahipliği Yaptığımız İçin Çok Mutluyuz' CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: 'Akp'lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa Çok Verimli Bir Kampa Ev Sahipliği Yaptığımız İçin Çok Mutluyuz' Özcan Purçu'dan Bakan Kurum'a: 'Toki Tarafından 200 Bin Suriyeliye Bedava Konut Yapıldığı İddiası Doğru Mu' Özcan Purçu'dan Bakan Kurum'a: 'Toki Tarafından 200 Bin Suriyeliye Bedava Konut Yapıldığı İddiası Doğru Mu' AK Parti'li Nasır'dan Kılıçdaroğlu'na 'İzmir' eleştirisi AK Parti'li Nasır'dan Kılıçdaroğlu'na 'İzmir' eleştirisi
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Bayraklı Belediye Başkanı Sandal'dan Manavkuyu'da Rezerv Alan, Kredi ve Hasarlı Yapı Çıkışı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement