Bilecik'te kurban satış alanını hazırladı - Son Dakika

Bilecik'te kurban satış alanını hazırladı

30.06.2022 10:48
Bilecik'te kurban satış alanını hazırladı

Bilecik Belediyesi tarafından Osmangazi Mahallesi (TOKİ) girişindeki kurbanlık hayvan satış yerlerinin çalışmaları tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Bilecik Belediyesi tarafından Osmangazi Mahallesi (TOKİ) girişindeki kurbanlık hayvan satış yerlerinin çalışmaları tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kurbanlık hayvanlar için parsel alanları oluşturulurken, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ise demir bariyerler ile alanların etrafı çevrildi. Esnaf ve vatandaşlar için tuvalet ve lavabo alanlarının da hazırlandığı çalışma, satış döneminde hizmet verecek gıda satış bölümleri de oluşturuldu.

"Pazar alanında bütün hayvanların sağlık ve diğer alanlardaki kontrolleri yapılacak"

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı; kurban satış alanları ve yapılan çalışmalar hakkında verdiği bilgide, "Bütün hemşerilerimizin kurban ibadetini en iyi şekilde yapmaları amacıyla gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Buradaki çalışmalarımız getirilen bütün hayvanların, sağlık kontrolleri başta olmak üzere diğer bütün denetimlerini en iyi şekilde gerçekleştirilecek. Ayrıca kurbanlık için getirilen hayvanların gebelik testini de yaparak, bu anlamda oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmiş olacağız. Hayvan sahiplerinin bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Diğer yandan kulak küpesi olmayan hayvanlar ile kurban vasfı taşımayan hayvanların satış alanına konulması yasak olacak. Ayrıca Veteriner Hekim raporu olmayan dişi hayvanların da alana konulmasına izin vermeyeceğiz. Birim görevlileri olarak burada bulunarak, vatandaşlarımızın bütün talep ve isteklerini yerine getirmeye çalışacağız. Ayrıca vatandaşlarımızdan kurban kesimine uygun olmayan davranışlardan da uzak durmalarını ve çevremizi temiz tutmalarını rica ediyoruz" şeklinde konuştu. - BİLECİK

YORUMLAR
500
Motosikletten düşen 2 kişinin üzerinden otomobil geçti Motosikletten düşen 2 kişinin üzerinden otomobil geçti Bursa'da başıboş at trafiği alt üst etti Bursa'da başıboş at trafiği alt üst etti Motosikletten düştüler, yerde yardım beklerken otomobilin altında kaldılar: 2 ağır yaralı Motosikletten düştüler, yerde yardım beklerken otomobilin altında kaldılar: 2 ağır yaralı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bilecik'te kurban satış alanını hazırladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement