Bingöl 1 12 Yaşındaki Gülistan, Kardeşine Siper Olup Can Verdi - Son Dakika

Bingöl 1 12 Yaşındaki Gülistan, Kardeşine Siper Olup Can Verdi

29.04.2011 12:41
Bingöl 1 12 Yaşındaki Gülistan, Kardeşine Siper Olup Can Verdi

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Göynük Köyü'nde Gökçe ve Oğuz ailesi arasındaki mera arazisi paylaşımındaki husumet yüzünden 2 kişi, Oğuz ailesinin ateş açması sonucu yaşamlarını yitirdi.

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Göynük Köyü'nde Gökçe ve Oğuz ailesi arasındaki mera arazisi paylaşımındaki husumet yüzünden 24 yaşındaki Özcan Gökçe ile 12 yaşındaki kardeşi G.G, Oğuz ailesinin ateş açması sonucu yaşamlarını yitirdi. Saldırıda ölen G.G.'nin kurşunlar arasında kayan 2 yaşındaki kardeşini kurturmak için üzerine kapanıp, kendisini siper yaparken isabet eden kurşunlardan öldüğü ortaya çıktı.

Göynük Köyü'nde, mera arazisinin paylaşımı nedeniyle aralarında husumet bulunan Gökçe ile Oğuz ailelerinin fertleri, arasında köyde sık sık kavgalar ve tartışmalar yaşandı. Önceki gün Gökçe, ailesi kaybettikleri bir yakınları için evlerinde taziye kurdu. İddiaya göre, taziye evinin çevresinde pusu kuran Oğuz, ailesinin fertleri evden çıkan silahların üzerine iki ayrı noktadan ateş açtı. Açılan eteşte, Hüseyin Uğur, Burhan Kayar, G.G,, Murat Gökçe, İsmet Özcan ve Özcan Gökçe, yaralandı.

Yaralılardan Özcan Gökçe, hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi. Durumu ağır kardeşi olan G.G,, Karlıova Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Burada kalbi duran Gökçe, doktorların yoğun çabası sonucu yaşama döndürülürek, Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bingöl'de yapılan tüm müdahaleye rağmen Gökçe, dün yaşamını yitirdi.

KARDEŞİNE SİPER OLDU CAN VERDİ

Taşımalı sistemle Kalençik Köyü İlköğretim Okulu'na giden 6'ıncı sınıf öğrencisi 12 yaşındaki G.G,'nin olay sırasında can kurtarmak isterken, can verdiği ortaya çıktı. Pusu kuranların açtığı ateş sırasında 2 yaşındaki kardeşinin kurşunların arasında kaldığını gören G.G, koşarak kardeşinin yanına giderek, üzerine kapanıp siper olarak kurşunlardan korumaya çalıştı. Ancak Gökçe, kendisine isabet eden 2 kurşunla yaşamını yitirirken, kardeşi yara almadan kurtuldu.

Saldırıda yaşamını yitiren Özcan Gökçe ile G.G,, köye getirelerek gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze sırasında jandarma köyde geniş güvenlik önlemleri alırken, Gökçe ailesinin bazı fertleri, Oğuz ailesine ait bazı evleri taşlarken, bir evide ateşe verdi. Gökçe ailesi, köyü terk etmesini istediği Oğuz, ailesinin talebe olumsuz yanıt verdiği öğrenildi.

Karlıova Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, köye giderek iki aile fertlerini barıştırmak görüşmelerini sürdürüyor. Bu arada saldırıyı düzenlediği belirtilen Oğuz ailesinden 2 kişi olaydan sonra kaçtıkları jandarmanın yakalamak için çalışmaları sürdürdüğü öğrenildi.

YORUMLAR
500
64 yaşındaki kadın ikisi de yatalak olan annesi ve kız kardeşine bakıyor 64 yaşındaki kadın ikisi de yatalak olan annesi ve kız kardeşine bakıyor Kanalizasyonda çalışırken, kum yığını altında can verdi Kanalizasyonda çalışırken, kum yığını altında can verdi Son dakika... Karadeniz'de can pazarı: 1 ölü Son dakika... Karadeniz'de can pazarı: 1 ölü
Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Bingöl 1 12 Yaşındaki Gülistan, Kardeşine Siper Olup Can Verdi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement