Bursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını Sarıyor - Son Dakika

Bursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını Sarıyor

16.11.2015 15:10
Bursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını Sarıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından Borçka ilçesindeki yaraların sarılması için bölgeye 1 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta Artvin'de yaşanan sel felaketinin ardından Borçka ilçesindeki yaraların sarılması için bölgeye 1 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgeden gelecek talepler doğrultusunda yardımlara devam edeceklerini söyledi.

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasında yer alan ülkelerde yaşanan doğal afetlerin ardından gelen yardım taleplerini cevapsız bırakmayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Artvin'de geçen hafta yaşanan sel felaketinin ardından yaraların sarılması için düğmeye bastı. Eylül ayında yine Artvin'de yaşanan sel felaketinin ardından Hopa ve Arhavi'ye yardım ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, son selin vurduğu Borçka ilçesine yardım eli uzattı. Talepler doğrultusunda çizme, yağmurluk, nevresim, yastık, yorgan, battaniye ve yataktan oluşan 1 tır dolusu malzeme ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Borçka'ya gönderildi.

Son yıllarda yaşanan küresel ısınma ve iklim değişiklikleriyle birlikte birkaç ayda yağması beklenen yağışların 1 - 2 saatte yağması sonucu sel felaketlerinin yaşandığına dikkat çeken Büyükşehir Başkanı Recep Altepe, "Bu sadece bizde değil, dünyanın gelişmiş ülkelerinde de son yıllarca sıkça yaşanabiliyor. Geçtiğimiz hafta da Artvin'de yaşandı. Köprüler yıkıldı, geçitler kapandı, ulaşım aksadı. Kısacası hayat felç oldu. Bursa olarak yaraların sarılması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Borçka Belediye Başkanımız Aslan Atan ile görüştük. Onların talebi olan malzemeli hayırsever işadamlarımızın da destekleriyle kısa sürede topladık ve bölgeye gönderiyoruz. Talepler doğrultusunda yardımlarımız devam edecek. Orada yaşayan halkımıza da geçmiş olsun diyorum" dedi. - BURSA

Bursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını Sarıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını Sarıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını Sarıyor

YORUMLAR
500
TFF 2. Lig'e yükselen Arnavutköy Belediyespor, kupasını aldı TFF 2. Lig'e yükselen Arnavutköy Belediyespor, kupasını aldı Bursalı öğrenciler ÇOMÜ'de yeni nesil film yapımı eğitimi aldılar Bursalı öğrenciler ÇOMÜ'de yeni nesil film yapımı eğitimi aldılar Artvin'de Hes Yapılması Planlanan Bölgedeki Ağaçlar Mahkeme Sonuçlanmadan Kesildi Artvin'de Hes Yapılması Planlanan Bölgedeki Ağaçlar Mahkeme Sonuçlanmadan Kesildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bursa Büyükşehir Belediyesi Artvin'deki Selin Yaralarını Sarıyor - Son Dakika


Advertisement