Bursaspor-Galatasaray Maçına Doğru - Son Dakika
Yerel

Bursaspor-Galatasaray Maçına Doğru

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bu hafta lig lideri Galatasaray ile oynayacağız."

26.01.2012 18:29

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bu hafta lig lideri Galatasaray ile oynayacağız. Burada alacağımız bir galibiyet, bize bir kaç haftalık motivasyon sağlayacaktır. Ayrıca, umutlarını kaybetmiş taraftarlarımız ve camiamızın umutlarını yeniden ayağa kaldırmak için iyi bir fırsat" dedi.

Sağlam, Özlüce Tesisleri'ndeki antrenman öncesinde düzenlediği basın toplantısında, dün deplasmanda oynadıkları Gençlerbirliği maçında önemli bir fırsatı kaçırdıklarını söyledi.

"Maçtan galip ayrılmış olsak, üstümüzdeki rakiplerimizle aramızdaki puan farkı biraz daha azalmış olacaktı" değerlendirmesinde bulunan Ertuğrul Sağlam,

"Galip gelebileceğimiz bir maçı, maalesef bu sene sıkça olduğu şekilde, yine son dakikalarda yediğimiz gollerle kazanamadık. Bu sene bir çok maçta böyle son dakikalarda yediğimiz goller var. Eğer böyle olmasaydı, şimdi çok daha iyi yerlerde olabilirdik. Bunda tabii ki bizlerin de hataları var. Ancak, bu sene futbol şansının hiç bizim yanımızda olmadığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Sağlam, ligi ilk 4 takım arasında bitirme hedeflerinden önemli ölçüde uzaklaştıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Matematiksel olarak hedefler kaybolmadığı sürece bu hedeflerin peşinden koşmak lazım. Biz de koşacağız. Ben bundan sonra iyi futbolumuzun yanına iyi skorlar ekleyeceğimize inanıyorum. Futbolcularla da konuştum. Bir hedef içerisinde olmamız gerekiyor. Avrupa'ya gitmek için en kısa hedefimiz Türkiye Kupası. Bu hafta lig lideri Galatasaray ile oynayacağız. Burada alacağımız bir galibiyet, bize bir kaç haftalık motivasyon sağlayacaktır. Ayrıca, umutlarını kaybetmiş taraftarlarımız ve camiamızın umutlarını yeniden ayağa kaldırmak için iyi bir fırsat. Elimize geçen bu fırsatı iyi değerlendirmek istiyoruz."

Galatasaray maçını cezaları nedeniyle kadın ve çocuk taraftarlar karşısında oynayacaklarının anımsatılması üzerine Sağlam, şöyle konuştu:

"Ancak, bizim için her Bursasporlu önemli. Bayan, çocuk olmuş bizim için çok fark etmiyor. Bayan ve çocuklarımızla olsa bile, sahamızda iyi bir taraftar kitlesi oluşturabileceğimize inanıyorum. Maça gelen insanların annesi, ablası, teyzesi, çocuğu var. Dolayısıyla kendi yakınlarını karşılaşmaya yönlendirmelerini istiyoruz. Açıkçası bayan ve çocuk taraftarlarımıza bu hafta ihtiyacımız var. Onlarla beraber iyi oynayıp, 3 puan almak istiyoruz."

Bir gazetecinin TFF Olağanüstü Genel Kurulu'nda görüşülen ve yapılan oylama sonucunda büyük bir çoğunlukla değiştirilmemesine karar verilen 58'inci madde ile ilgili alınan kararı hatırlatması üzerine Sağlam, şu yorumu yaptı:

"Türk futbolu şu anda sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Karar verecek insanları bu konuda karar vermesi çok zor. Allah onların yardımcısı olsun. Türk futbolunun değer kaybetmemesi için herkesin sorumluluk alması gerekiyor. Futbolun içerisindeki herkes bu konuda Türk futboluna katkı vermek zorunda. Türk futbolunun eski zevkli günlerine geri dönmesi için, bu süreci iyi değerlendirmek lazım. Ama şu anda çok karışık bir ortam var. Böyle bir durumda gelecekle alakalı bir şey söylemek da çok doğru olmaz."

Ertuğrul Sağlam, şu anda transferin gündemlerinde olmadığını da sözlerine ekledi.

-Galatasaray maçı hazırlıkları başladı-

Bursaspor, bu hafta kendi sahasında lider Galatasaray ile oynayacağı maçın hazırlıklarına da ara vermeden başladı.

Özlüce Tesisleri'nde, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam yönetimindeki antrenman yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Isınma hareketlerinin ardından dar alanda pas-pres çalışmasıyla devam eden antrenmanda oyuncuların oldukça hırslı olması dikkati çekti.

İdmana, Afrika Kupası maçları nedeniyle ülkelerinin milli takımlarında bulunan Tagoe ve Basser'in yanı sıra sakatlığı bulunan Serdar Aziz de katılmadı.

Bursaspor, Galatasaray maçı hazırlıklarını yarın yapacağı çalışmayla sürdürecek.

- BURSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bursaspor-Galatasaray Maçına Doğru - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement