Büyük Önder Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 77. Yılı - Son Dakika

Büyük Önder Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 77. Yılı

10.11.2015 12:49
Büyük Önder Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 77. Yılı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılında, Bozüyük, Söğüt, Gölpazarı, Pazaryeri ve Osmaneli ilçelerinde törenle anıldı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılında, Bozüyük, Söğüt, Gölpazarı, Pazaryeri ve Osmaneli ilçelerinde törenle anıldı.

Bozüyük'te, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra, Mustafa Şeker Anadolu Lisesi tarafından Metristepe Kültür Merkezi'nde hazırlanan anma etkinliğine geçildi.

Etkinlik, öğrenciler tarafından sahnelenen "Anılarla Atatürk" adlı oratoryonun ardından, "Atatürk" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Törenlere, Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper Koç, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Bozdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, daire müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Söğüt

Söğüt ilçesinde Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törenlerde, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Anadolu 700. Yıl METEM Lisesi'ndeki anma etkinliğine, Kaymakam Berkan Sönmezay, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Binbaşı Çağdaş Bilgen, Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, şiirlerin okunması, Atatürk'ün hayatını anlatan slayt ve öğrencilerin hazırladığı oratoryo gösterisiyle sona erdi.

Gölpazarı

Gölpazarı Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu, saat 09.05'te siren seslerinin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Etkinlik, Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Kara'nın "Atatürk'ün askeri kişiliği" konulu konuşması, kompozisyon ve şiirlerin okunması, Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ve sinevizyon gösterisi ile kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Tören ve anma etkinliğine, Kaymakam Vekili Muhammet Salih Koç, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Mehmet Dinç, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Pazaryeri

Pazaryeri'nde ise Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törenlerde, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Pazaryeri Belediye Kültür Merkezi'ndeki anma etkinliğine, Kaymakam İbrahim Özdel, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş İlhan Canseven, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Akın, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, şiirlerin okunması, Atatürk'ün hayatını anlatan slayt ve öğrencilerin hazırladığı oratoryo gösterisiyle sona erdi.

Osmaneli

Osmaneli'deki törenlerde ise Atatürk Anıtı'na çelenk sunan Kaymakam Edip Çakıcı ve beraberindekiler, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Belediye Sosyal Hizmetler Salonu'nda, Osmaneli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan anma etkinliğine, Kaymakam Çakıcı, Garnizon Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Rıza Gazel, Belediye Başkanı Münür Şahin, Cumhuriyet Savcısı Muhammed Sait Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tezcan, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik, kompozisyon ve şiirlerin okunması, Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ve sinevizyon gösterisi ile kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR
500
Nazilli Belediyespor Emre ile yola devam edecek Nazilli Belediyespor Emre ile yola devam edecek Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakub, Anıtkabir'i ziyaret etti Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakub, Anıtkabir'i ziyaret etti Stratonikeia'da bulunan seramikler Türk dönemine de ışık tutuyor Stratonikeia'da bulunan seramikler Türk dönemine de ışık tutuyor
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Büyük Önder Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 77. Yılı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement