Çankırı'da "Sigara ve Kanser" Konferansı Yapıldı - Son Dakika

Çankırı'da "Sigara ve Kanser" Konferansı Yapıldı

09.04.2012 16:40
Çankırı'da "Sigara ve Kanser" Konferansı Yapıldı

Çankırı'da, "Kanser Haftası" etkinlikleri kapsamında "Sigara ve Kanser" konferansı verildi.

Çankırı'da, "Kanser Haftası" etkinlikleri kapsamında "Sigara ve Kanser" konferansı verildi.

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan konferansa, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Şakir Kaymak, KETEM Sorumlu Hekimi Uzman Doktor Burcu Tezcan Arslan ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta konuşan Kaymak, Çankırı'da kanser hakkında bilgilendirme çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, "Kanserde erken tanı çok önemlidir. Bir hastalığı önlemek, tedavi etmekten daha kolaydır" diye konuştu.

Kanserin oluşumu, belirtileri ve sigaranın etkileri konularında sunum yapan KETEM Sorumlu Hekimi Uzman Doktor Burcu Tezcan Arslan ise "Dünyada her 8 saniyede bir kişi kanser nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Ülkemizde de her yıl 70 bin kişi sigaradan ötürü hayatını kaybetmektedir" diye konuştu.

- ÇANKIRI

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Geleneksel Ata yüzme şenlikleri coşkuyla başladı Geleneksel Ata yüzme şenlikleri coşkuyla başladı SALİHLİ'DE SAĞANAK YAĞMUR SU BASKINLARINA NEDEN OLDU SALİHLİ'DE SAĞANAK YAĞMUR SU BASKINLARINA NEDEN OLDU AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur, Çankırı'da ziyaretlerde bulundu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur, Çankırı'da ziyaretlerde bulundu

Son Dakika Yerel Çankırı'da 'Sigara ve Kanser' Konferansı Yapıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement