CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak: "Trabzonspor'un 'ince Ayara' İhtiyacı Yoktur" - Son Dakika
Yerel

CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak: "Trabzonspor'un 'ince Ayara' İhtiyacı Yoktur"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Trabzonspor'un "ince ayara ihtiyacı olmadığını" bildirdi.

10.01.2012 13:40

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Trabzonspor'un "ince ayara ihtiyacı olmadığını" bildirdi.

Toprak, yazılı açıklamasında, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Trabzonspor'la ilgili açıklamalarını anımsattı.

Sürekli ve ısrarlı bir biçimde, "iktidar partisini spordan ve futboldan elini çekmesi yönünde uyardıklarını" ifade eden Toprak, şunları kaydetti:

"Ancak AKP federasyon ve kulüplerin iç işlerine karışmayı sürdürüyor. Bugün Futbolumuz tarihinin en büyük kaosunu yaşıyor. Futbolumuz bir çöküntüleşme süreci içinde. Kulüplerimiz giderek büyüyen ekonomik zorluklarla mücadele ediyor. Ekonomik kayıplar karşılanamaz bir boyuta ulaşıyor. Bütün bunların neden kaynaklandığı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın sözleri ortaya koymaktadır. Sayın Bakan 'Trabzon sporumuzun kupasını almak için çok ince ayar bir çalışma yapıyoruz' diyor. Sayın bakan tarafsız olmak zorunda olduğunu unutmuşa benziyor. Bakan bir kulübün değil bütün ülke takımlarına eşit mesafede olması gereken ve o çerçevede davranması gereken bir konumda bulmaktadır. Trabzonspor'un 'ince ayara' ihtiyacı yoktur. Bu açıklama Trabzon'un haklı başarısına gölge düşürmektedir. Vahim olan bir diğer durum iktidar partisinin kupayı bir kulüpten alarak bir başka kulübe vermeye çalışmasıdır. Bu yeni bir kaosun kapısını açar. O zaman iktidar olan her parti istediği kulübe kupayı verebilir. Peki böyle bir durumda futbol oynamanın, mücadele etmenin ne anlamı kalır- Sayın bakan ince ayarla neyi kast etmektedir- Sayın Bakan daha önceki görevlerinde hangi ince ayarlar yapmıştır-

Anlaşılmaktadır ki AKP yargıyı, sporu ve diğer kurumları 'ince ayarlarla' şekillendiriyor, yönlendiriyor. Genel başkanımıza fezleke düzenlemesi de bir

'ince ayardır' Gazetecilerin, yazarların ve aydınların cezaevine konulması da

'ince ayardır' AKP artık şunun farkına varmalıdır 'ince ayarların' yapıldığı bir ülkede demokrasi olmaz. Orada ancak melez demokrasi olur. Bir ara birileri demokrasiye 'balans ayarı' yapıyordu görülmektedir ki şimdi birileri de 'ince ayar' yapmaya çalışıyor."

- TRABZON

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak: 'Trabzonspor'un 'ince Ayara' İhtiyacı Yoktur' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement