Didim 2. Zeytin Zirvesi Toplantısı - Son Dakika

Didim 2. Zeytin Zirvesi Toplantısı

30.03.2012 16:17
Didim 2. Zeytin Zirvesi Toplantısı

Didim Zeytin Zirvesi'nin ikincisi Didim Kent Konseyi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

Didim Zeytin Zirvesi'nin ikincisi Didim Kent Konseyi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

Didim Zeytin Zirvesinin ikinci toplantısı yapıldı. Toplantıya Didim Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Böcü, Akyeniköy Belediye Başkanı Yusuf Deveci, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Didim İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Efe, Zeytin işletmeleri sahipleri ve üreticiler Bekir İşlek, Nurcan Üstündağ, Murat Mumcu, Ayhan Kara, Alparslan Çolakoğlu ve Özcan Beşparmak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Osman Ayyıldız 17-18 Mart 2012 tarihlerinde Kent Konseyi ev sahipliğinde yapılan Türkiye Kent Konseyleri Platformu Toplantısı hakkında bilgi verdi. Öncelikle verdikleri destek için İlçemizde ki zeytinyağı üreticilerine teşekkür eden Ayyıldız

"Toplantıya katılan konuklarımızın her birine zeytinyağı hediye ettik. Konuşmacılara da plaket yerine özel sıkım hazırlanan ve üzerinde isimleri yazan zeytinyağları verdik. Türkiye'nin dört bir tarafına bu zeytinyağlarını ulaştırmış olduk. Toplantıda Didim ve zeytinyağı konulu bölümde Didim'de zeytin üretiminde gelinen noktayı anlattık. Toplantıdan sonra katılımcılar Didim'de gelişen zeytinlik sektörünü öğrenip şehirlerine döndüler. Burhaniye, Ayvalık Kent Konseyleri de zeytin konusunda yol aldıklarını, butik işletmeler konusunda istediğimiz takdirde bizlere yardımcı olacaklarını belirttiler. Bize destek veren zeytinyağı üreticisi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

Nurcan Üstündağ da, "Ben konsey başkanımıza teşekkür ediyorum. Zeytinyağlarımız artık Didim dışında ses getirmeye başladı. Didim'de ki restoranlarda Didim'in zeytin ve zeytinyağı ikram edilmeli. Buraya gelen misafirlerimiz bizim yağlarımızı tatmalı" dedi.

Bekir İşlek ise "Türkiye'de hizmet veren büyük firmaların Pazar paylarını araştırarak bizim pazarda ki payımızın ne olacağını araştırmamız gerekli" dedi.

Murat Mumcu da, Didim'de 27-28 Eylül tarihlerinde yapılması planlanan zeytin şenliğine Didim'in soğuk sıkım ile katılmasını önerdi. Zeytin şenliğinin yapıldığı 27 İl veya İlçede sıcak sıkım zeytinyağlarının yarıştığını belirten Mumcu "Soğuk sıkım ile katılırsak Didim bu konuda bir ilke imza atmış olacak" dedi.

ZEYTİN ŞENLİĞİ

Didim İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Efe zeytin şenliği konusunda söz alarak, şenlik içinde çeşitli yarışmaların yapılacağını ayrıca zeytinyağlı yemek yarışmasının da programda yer alacağını belirtti. Toplantı sonunda katılımcılar bir ay sonra Akyeniköy Belediyesi'nin ev sahipliğinde toplanmaya, yapılacak toplantıya konuyla ilgili bir uzmanın konuşmacı olarak davet edilmesine ve Kent Konseyinin işin sekretaryasını yürütmesine karar verdi. - AYDIN

Didim 2. Zeytin Zirvesi Toplantısı
Didim 2. Zeytin Zirvesi Toplantısı

YORUMLAR
500
Uluslararası Anadolu Ankası Tatbikatı gerçekleştirildi Uluslararası Anadolu Ankası Tatbikatı gerçekleştirildi Afyonkarahisar'da 8. Ulusal Pediatrik Hematoloji Sempozyumu Afyonkarahisar'da 8. Ulusal Pediatrik Hematoloji Sempozyumu Sudan'da Maarif Okulları Temsilcisi Aslan, Eğitim Bakanı Huri ile görüştü Sudan'da Maarif Okulları Temsilcisi Aslan, Eğitim Bakanı Huri ile görüştü
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Didim 2. Zeytin Zirvesi Toplantısı - Son Dakika


Advertisement