Diyarbakır'da "İl İl Türkülerimiz Diyarbakır" Tanıtım Konseri - Son Dakika
Yerel

Diyarbakır'da "İl İl Türkülerimiz Diyarbakır" Tanıtım Konseri

Diyarbakır\'da "İl İl Türkülerimiz Diyarbakır" Tanıtım Konseri

Diyarbakır'da, 'İl İl Türkülerimiz Diyarbakır" albümünün tanıtım konseri düzenlenecek."

25.01.2012 19:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Diyarbakır'da, 'İl İl Türkülerimiz Diyarbakır" albümünün tanıtım konseri düzenlenecek.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır Valiliği ve TRT Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle "İl İl Türkülerimiz Diyarbakır" albümünün tanıtım konserinin 27 Ocak'ta Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesinde gerçekleştirileceği bildirildi.

"İl İl Türkülerimiz Diyarbakır" albüm çalışmasının 2 ayrı albümden ve 91 türküden oluştuğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Diyarbakır Türküleri'nin ilk kez profesyonel bir şekilde kayıt altına alındığı İl İl Türkülerimiz Diyarbakır albüm çalışması, 2 ayrı albümden ve 91 türküden oluşuyor. 72 türküden oluşan 5 CD'lik ilk albümdeki türküler, Türkçe seslendirilirken, 19 tane şarkının yer aldığı ikinci albüm ise Kürtçe seslendirilmiş. Aralarında İzzet Altınmeşe, Recep Kaymak, Münevver Özdemir, Bedri Ayseli gibi ünlü sanatçıların da yer aldığı albümde, toplam 22 sanatçı Diyarbakır türkülerini kendi yorumlarıyla seslendirdiler. 'Çarşıda Bal Var, Bir Ceket İsterem, Karpuz Kestim Yiyeyim, Kerpiç Kerpiç Üstüne Kurdum Binayı, Mardin Kapı Şen Olur, Fincanın Etrafı Sarı' gibi birbirinden güzel Diyarbakır türkülerinin seslendirildiği albümün tanıtım konseri, 27 Ocak günü Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesi'nde gerçekleştirilecek.

Konserde, Bedri Ayseli, Zülküf Altan, Muzaffer Ertürk, Semra Algül, Kadir İpek, Şeyhmus Esenkuş, Kubilay Dökmetaş, Aysun Gültekin'in de aralarında bulunduğu 13 sanatçının sahne alacağı konsere TRT orkestrası eşlik edecek. Konsere, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin katılacak."

- DİYARBAKIR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Diyarbakır'da 'İl İl Türkülerimiz Diyarbakır' Tanıtım Konseri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement