Edebiyat Buluşmaları Nedim Gürsel ile Başlıyor - Son Dakika

Edebiyat Buluşmaları Nedim Gürsel ile Başlıyor

15.10.2015 15:51
Edebiyat Buluşmaları Nedim Gürsel ile Başlıyor

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, yeni sezonda da edebiyat dünyasının önemli isimlerini okurlarıyla buluşturacak.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, yeni sezonda da edebiyat dünyasının önemli isimlerini okurlarıyla buluşturacak.

Edebi Kazılar, Şairin Şiir Evreni, Çocuklara Kitap Söyleşileri, Yılın Yazarı ve Nilüfer'de Kadın Hayata Yakın faaliyetleriyle edebiyat dolu bir sezona hazırlanan Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, yeni sezonu Nedim Gürsel ile açacak. 'Edebi Kazılar' okurlarını edebiyat yolculuğuna çıkaracak olan Nedim Gürsel, okurlarının merak edilen sorularını cevaplayarak tecrübelerini paylaşacak. Yazar ve eleştirmen Feridun Andaç'ın moderatörlüğünü üstlendiği faaliyet 20 Ekim Salı günü saat 19.00'da Nazım Hikmet Kültürevi'nde gerçekleştirilecek.

Murat Belge, Zülfü Livaneli, Can Dündar, Ahmet Büke, Gaye Boralıoğlu, Süreyya Berfe gibi edebiyatın değerli isimlerini okurlarıyla buluşacağı etkinliklerin yanı sıra, sempozyumlar da düzenlenecek.

'2015 Yılın Yazarı: Aziz Nesin' etkinlikleri kapsamında, Aziz Nesin'in yakın dostu, yazar ve çevirmen Yüksel Pazarkaya'nın Ekim ayında gençlerle buluşacağı söyleşide, Aziz Nesin'in hayatı ele alınacak.

Kırsal bölgelerdeki kadınların edebiyatla iç içe olmalarını sağlayan 'Nilüfer'de Kadın Hayata Yakın' buluşmaları da, Nesin Vakfı Yöneticisi Süleyman Cihangiroğlu'nu ağırlayacak. 1993'te Sivas'ta katledilen şair Metin Altıok'un kızı, iletişimci ve CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı da, Sivas'ı ve sonrasını konuşmak üzere Nilüfer'e gelecek.

Toplumsal duyarlılığını mizahla birleştiren usta yazar Aziz Nesin'in, dil tutumunun, mücadelesinin, şairliğinin ve eserlerinin ele alınacağı 'Çalışkan Bir Kalp: Aziz Nesin Sempozyumu' 2015 Yılın Yazarı Aziz Nesin etkinliklerinin sonuncusu olacak. - BURSA

Edebiyat Buluşmaları Nedim Gürsel ile Başlıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Edebiyat Buluşmaları Nedim Gürsel ile Başlıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Seyhan Soylu'dan gündem olacak iddia: Serpil Çakmaklı, Nihat Doğan'dan hamile kalıp çocuk aldırdı 11:30 Seyhan Soylu'dan gündem olacak iddia: Serpil Çakmaklı, Nihat Doğan'dan hamile kalıp çocuk aldırdı Tartışmada sular durulmuyor! CHP'den Bakan Soylu'ya cevap: 2021 Eylül'ünde yapılan mitingi unutmuş 11:26 Tartışmada sular durulmuyor! CHP'den Bakan Soylu'ya cevap: 2021 Eylül'ünde yapılan mitingi unutmuş Son dakika! Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: Biri ağır 22 yaralı var 09:37 Son dakika! Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: Biri ağır 22 yaralı var
Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştü! Mutabık kaldıkları konular AK Partilileri kızdıracak 07:31 Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştü! Mutabık kaldıkları konular AK Partilileri kızdıracak Sergen Yalçın'ın istifası kapıda! Yerine düşünülen iki hoca da kulübü yakından tanıyor 00:38 Sergen Yalçın'ın istifası kapıda! Yerine düşünülen iki hoca da kulübü yakından tanıyor Giresunspor'dan Beşiktaş'a tarihi fark 21:06 Giresunspor'dan Beşiktaş'a tarihi fark
Kemal Kılıçdaroğlu: Yapacağız, Vali de Erdoğan da görecek 16:35 Kemal Kılıçdaroğlu: Yapacağız, Vali de Erdoğan da görecek İskoçya'da ikisi erkek biri kadın üç polis memurunun ilişki görüntüleri sızdı! 15:30 İskoçya'da ikisi erkek biri kadın üç polis memurunun ilişki görüntüleri sızdı!
Advertisement