Edirne'de Tunca Nehri Taştı - Son Dakika
Yerel

Edirne'de Tunca Nehri Taştı

Etkili kar yağışı nedeniyle Tunca Nehri'nde taşkın yaşandı.

27.01.2012 10:21

Etkili kar yağışı nedeniyle Tunca Nehri'nde taşkın yaşandı. Nehir üzerindeki tarihi köprüler araç trafiğine kapatıldı.

Tunca Nehri'nin Sarayiçi kesiminde taşması sonucu Adalet Kasrı ve Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Er Meydanı girişi sular altında kaldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, suların bölgeye sirayet etmesinin ardından bölgedeki güvenlik önlemlerini artırdı. Ekipler, Sarayiçi'ne ulaşımı sağlayan Kanuni ve Fatih köprülerini güvenlik bandı çekerek araç ve yaya trafiğine kapadı.

Öte yandan bu sabah yapılan debi ölçümlerine göre, Tunca Nehri'nin dün saat 08.00 itibarıyla 45 metreküp/saniye olan debisi bu sabah 110 metreküp/saniyeye ulaştı.

-Vali Sözer: "Şu an önemli bir durum yok"-

Edirne Valisi Gökhan Sözer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tunca Nehri'nin bazı noktalarda yatağından çıktığını söyledi.

Erken uyarı sistemiyle gelecek suyu 24 saat öncesinden tahmin edebildiklerini ifade eden Vali Sözer, şu an için önemli bir taşkın tehdidinin olmadığını söyledi.

Önlemlerin alındığını belirten Vali Sözer, "Önlemlerimizi aldık, şu an önemli bir durum yok, sadece nehrin dar olan yataklarından su çıkış yaptı. Taşkın sadece Sarayiçi bölgesinde yer yer gözleniyor. Şu an herhangi tehdit yok" dedi.

- EDİRNE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Edirne'de Tunca Nehri Taştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement